AktualitetTeknologjiUncategorized

Samsung bën të mundur përdorimin e Android në iPhone

0

Samsung lëshoi një veçori të quajtur iTest për të joshur përdoruesit të kalojnë iPhone në Android. Kjo veçori lejon përdoruesit e iPhone të provojnë ndërfaqen mobile (UI) Samsung Galaxy, pa pasur nevojë për një telefon Samsung Android.

Për të provuar këtë veçori të re, përdoruesit e iPhone mund të vizitojnë faqen Samsung iTest në linkun vijues https://itest.nz/ .

Atje, përdoruesit e iPhone thjesht mund të skanojnë kodin QR (QR Code) të disponueshëm për të ekzekutuar funksionin Samsung iTest në pajisjen e tyre iPhone.

Më vonë, Samsung iTest do të shfaqet në ekranin kryesor të iPhone në formën e një aplikacioni. Pasi të klikoni në aplikacionin Samsung iTest, ekrani i iPhone do të ndryshojë automatikisht në ndërfaqen Samsung Galaxy (Android).

Ju do të përjetoni pak si përdorimin e një telefoni Samsung, pa pasur nevojë të ndryshoni pajisjen tuaj,”-tha Samsung në një deklaratë.

Ne nuk mund të kopjojmë çdo funksion, por do të shihni se si ndryshon kur kaloni në një ekran tjetër“,-vazhdoi Samsung.

Siç është mbledhur KompasTekno nga 9To5Mac, e Shtunë (10/4/2021), shfaqja e menusë së mesazhit, thirrjeve telefonike dhe faqes së cilësimeve është saktësisht e njëjtë me atë në Samsung Galaxy.

Në mënyrë indirekte, Samsung duket se prezanton gjithë ndërfaqen e saj te përdoruesit e iPhone. Përveçse synon të ofrojë një përvojë tjetër për përdoruesit e iPhone, Samsung gjithashtu e përdor këtë veçori si një ngjarje promovuese për produktet e tjera të Galaxy, të tilla si TWS Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live dhe ora inteligjente Galaxy Watch 3./ProBizz.al/

Dy tigra Bengalë të rrallë transferohen nga Argjentina në SH.B.A.

Previous article

Nasa shpërndan një imazh mahnitës të kodrave të rërës blu në Mars

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet