- Advertisement -spot_img

TAG

NASA

Agjencia hapësinore e Kinës ul me sukses anijen kozmike në Mars

Një anije kozmike kineze ka zbarkuar me sukses në Mars, duke kaluar në mënyrë të sigurtë "shtatë minutat e terrorit" të saj dhe duke...

Anija kozmike Nasa dëgjon një ‘zë’ jashtë sistemit tonë diellor

Një anije kozmike Nasa po kap një tingull të vazhdueshëm, të ulët dhe të çuditshëm jashtë sistemit tonë diellor. Voyager 1 është objekti më i...

NASA mund të ndërtojë një teleskop në Hënë

Radioteleskopët janë pjesë e pabesueshme e teknologjisë. Ato lejojnë shkencëtarët të hetojnë thellë në hapësirë dhe të mbledhin të dhëna nga miliarda vjet më...

Nasa në mbrojtje të Tokës nga goditja e një asteroidi

Nasa po fillon një eksperiment të ri. Si do të ishte skenari i ndikimit të saj në rast se zbulohet një asteroid shkatërrues që...

Nasa shpërndan një imazh mahnitës të kodrave të rërës blu në Mars

Nasa ka nxjerrë një imazh mahnitës nga Marsi që tregon një zonë të mbuluar nga një det me kodra rëre "blu". Fotoja tregon kodrat...

Latest news

- Advertisement -spot_img