- Law Firm Visha -spot_img

AUTHOR NAME

admin

71 POSTIME
0 KOMENTET

Larsa Pippen pozon me bikini me printe zebre në Miami

Ylli i "Real Housewives of Miami", Larsa Pippen ka veshur vesh një palë bikini me printe zebre ndërsa pushon në plazhin e Miamit. Ajo...

Stonehenge mund të jetë vendi tjetër në Mbretërinë e Bashkuar që do të humbasë statusin e trashëgimisë botërore

Britania po shkatërron reputacionin global për ruajtjen e aseteve të saj historike, paralajmërojnë organet e kulturës Pse Stonehenge mund të hiqet nga statusi i sitit...

Hiqni këto 7 gjëra nga CV-ja juaj menjëherë, thotë CEO i cili ka lexuar më shumë se 1’000 rezyme këtë vit

Ne vazhdimisht dëgjojmë për atë që duhet të vendosni në rezymenë tuaj, por rrallë flasim për atë që duhet lënë pa shkruar. Si CEO i...

Prindërit mund t’i ndihmojnë fëmijët e tyre të kultivojnë këto 3 tipare për të qenë më të suksesshëm

Prindërit duhet të ndihmojnë fëmijët e tyre të kultivojnë tre tipare të dallueshme të karakterit për të pasur sukses në jetë, argumenton një ekspert,...

Horoskopi ditor – 24 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 19 Prill) A jeni ambicioz sot apo çfarë! Ju planifikoni me përpikëri dhe performoni në mënyrë të pametë. Sidoqoftë, do të...

Nisin sot Lojërat Olimpike të “Tokyo 2020”, ja përfaqësuesit nga Shqipëria

Lojërat Olimpike të “Tokyo 2020”, të 32-ta në histori, do të mbahen këtë vit në datat 23 korrik-8 gusht, ku pjesëmarrëse do të jetë...

Një ekspert i TikTok thotë se aplikacioni është superfuqia e re e mediave sociale të Kinës dhe ka pasoja globale

TikTok nuk është vetëm një nga hitet më të mëdha në historinë e aplikacioneve të mediave sociale. I krijuar nga sipërmarrës dhe inxhinierë kinezë, TikTok...

Çfarë të dini tani për rastet e infektimit me COVID pas vaksinimit dhe variantin Delta

Dr. Reynold Panettieri, mjek i mushkërive në Shkollën Mjekësore Robert Wood Johnson të Universitetit Rutgers, u përgjigjet pyetjeve kryesore rreth përparimit të infeksioneve COVID...

Rastet me COVID-19 pas vaksinimit janë tani më të shpeshta, ja simptomat që kishin 2 të infektuar

Infektimet depërtuese, ose rastet e COVID-19 të diagnostikuara pasi dikush është imunizuar plotësisht, supozohej të ishin të rralla - të paktën kështu sugjeroi një...

Themeluesi i Google Larry Page është fshehur në ishujt Fijian të shkëputur nga shumica e udhëtarëve gjatë pandemisë

Vendndodhjet e themeluesit të fuqishëm të teknologjisë kanë qenë një mister. Insider e gjurmoi atë në Fixhi.Miliarderi ka kaluar muaj në ishuj që janë...

Latest news

- Law Firm Visha -spot_img