- Law Firm Visha -spot_img

AUTHOR NAME

admin

45 POSTIME
0 KOMENTET

Green Coast në Palasë, qeveria zgjat edhe me 10 vite shfrytëzimin e plazhit

Qeveria i ka ndryshuar afatin e përdorimit të bregdetit investitorit strategjik Green Coast në zonën e Jugut duke e bërë afatin nga 20 vite...

Raporti: Media e pavarur në Shqipëri përballet me presione

Rrjeti i Gazetarëve të Sigurt në Ballkanin Perëndimor prezantoi gjetjet e raportit Treguesit e nivelit të lirisë së mediave dhe sigurisë së gazetarëve në...

Katastrofë në Evropë

Përmbytjet e Evropës: Më shumë se 100 të vdekur në të gjithë Gjermaninë dhe Belgjikën si dhe qindra të zhdukur nga shiu I rrëmbyeshëm Shi...

Çmendet moti në fundjavë

Sipas Metoalb, temperaturat do të pësojnë ulje këtë fundjavë, ku pritet të regjistrohen vlerat maksimale deri në 34 °C. Metorologu, Hakil Osmani, për televizionin Klan...

India ndalon Mastercard të japë karta për klientët

INDI- Nga data 22 korrik Banka Qendrore e Indisë ka ndaluar Mastercard që të shpërndajë kartat për klientët e saj pasi e akuzon për shkeljen...

Denaj: 39 miliardë lekë më shumë në buxhetin e shtetit

Performanca paraprake e treguesve fiskalë të konsoliduar për periudhën 6 mujore (Janar – Qershor 2021) reflekton ecurinë e mbledhjes së të ardhurave dhe realizimit...

NASA: Lëkundja e Hënës do të shkaktojë përmbytje të mëdha në Tokë

Bregdetet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përballen me një rritje të baticave për shkak të një “lëkundjeje” në orbtiën e Hënës. Një studim...

Meghan dhe Harry nxjerrin “të zezat” e Pallatit Mbretëror

Intervista me bombë e Oprah Winfrey me Meghan Markle dhe Princin Harry mund të mos ketë kënaqur Kurorën Britanike. Dyshja nxorri në dritë prapaskenat e...

Ja arsyet pse duhet të zgjohemi herët

Thonë se zogu i hershëm kap krimbin. Por , cilat janë benefitet e zgjimit herët? Më shumë kohë për veten tuaj Nëse jetoni me njerëz të...

BE:Kosova duhet të fokusohet tek reforma në ekonomi

Kosova ka nevojë për reforma në fushat ekonomike, sociale dhe shëndetësore që janë një pengesë për rritjen dhe konkurrencën, siç është rënë dakord në...

Latest news

- Law Firm Visha -spot_img