9.5 C
Tirana

Horoskopi ditor – 2 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill) Kufijtë e zakonshëm mund të mos vlejnë për ju aktualisht, Dashi. Ju jeni kapiteni i jetës...

Mark Mobius parashikon se bitcoin mund të bjerë 40% në 10,000 dollarë vitin e ardhshëm

Bitcoin mund të bjerë në 10,000 dollarë, një rënie prej më shumë se 40% nga çmimet aktuale, tha investitori veteran Mark Mobius për CNBC...

Bursa e Energjisë nis trajnimin në platformën e tregtimit me pjesëmarrësit e tregut

Bursa Shqiptare e Energjisë ka nisur tashmë zyrtarisht trajnimi përmes platformës së saj të tregtimit. Teksa më herët ishte njoftuar që operimi do të niste...

Ekonomi

Bursa e Energjisë nis trajnimin në platformën e tregtimit me pjesëmarrësit e tregut

Bursa Shqiptare e Energjisë ka nisur tashmë zyrtarisht trajnimi përmes platformës së saj të tregtimit. Teksa më herët ishte njoftuar që operimi do të niste...

Ibrahimaj në forumin e biznesit Greqi-Shqipëri: Të rrisim bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, zhvilloi një vizitë zyrtare në në Greqi, ku mori pjesë në forumin e biznesit Greqi- Shqipëri, zhvilluar...

Mbledhja e tetë e Komitetit Kombëtar të Sistemit të Pagesave

Në datën 9 nëntor 2022, u zhvillua mbledhja e tetë e Komitetit Kombëtar të Sistemit të Pagesave (KKSP). Mbledhja u drejtua nga Kryetarja e...

Hapsirë Biznesi

Biznes

“Hajduti dhe Rebelja”, historia inspiruese e dy të dashuruarve të rinj e të guximshëm

Duhet ta zgjedhim me kujdes çdo gjë që lexojmë. Ashtu siç zgjidhen llojet e ushqimeve për ta mbajtur organizmin e njeriut të shëndoshë, ashtu...

Eksperti grek shpjegon dallimin midis Devonet F1 dhe Boroset F1

E ndërsa po afron periudha e duhur për fermerët për të mbjellë hibridet e domateve, eksperti grek Vangelis Pelekanis na tregon të veçantat e...

Kujdesi për veten është disiplinë, “Aure Estetica” është privilegj

Nuk ndodh shpesh që të rinjtë që rriten profesionalisht jashtë Shqipërisë, të kthehen në vend dhe të investojnë në vendin e tyre për të...

Bota

Gjermania dhe Norvegjia shpallin planin për të mbrojtur më mirë infrastrukturën detare

Udhëheqësit e Gjermanisë dhe Norvegjisë nisën një plan të mërkurën për të mbrojtur më mirë infrastrukturën detare brenda NATO-s. “Ne e marrim shumë seriozisht mbrojtjen...

100 kompani në Mbretërinë e Bashkuar kalojnë në katër ditë pune në javë

Njëqind kompani në Mbretërinë e Bashkuar janë regjistruar për një javë pune të përhershme katër-ditore për të gjithë punonjësit e tyre pa humbje page,...

‘Liria është vlera më e lartë’: Monedha e re 2 € e emetuar për të mbështetur Ukrainën

Banka e Estonisë po emeton dy milionë monedha 2 € me një dizajn të veçantë në mbështetje të Ukrainës, të cilat do t'u dërgohen...

Histori Suksesi

Shqiptarja që zhvillon biznes në Kuvajt dhe synon shumë shpejt edhe Shqipërinë

Pamela Medha ka studiuar biznes dhe vitet e fundit ajo ka ngritur një sipërmarrje në një treg pak të njohur për ne shqiptarët. Vala...

Boronica bio nga bjeshkët e Tropojës, vlerat e jashtëzakonshme në shëndet

Cilësia e lartë dhe shija unike e Boronicave të egra, të cilat rriten në mënyrë rastësore në bjeshkët e Tropojës kanë bindur tashmë tregjet...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, historia si Nazif Saraci krijoi lëngun kurativ

Të gjithë e njohim tashmë lëngun e magjishëm kurativ Vital dhe sigurohemi të mos mungojë asnjëherë në tryezën tonë, për shkak të dhjetra përfitimeve...

Aktualitet

Bursa e Energjisë nis trajnimin në platformën e tregtimit me pjesëmarrësit e tregut

Bursa Shqiptare e Energjisë ka nisur tashmë zyrtarisht trajnimi përmes platformës së saj të tregtimit. Teksa më herët ishte njoftuar që operimi do të niste...

ALPHA BANK bashkohet ligjërisht me OTP ALBANIA

SHELLA: SYNIMI YNË MADHOR ËSHTË TË KRIJOJMË BANKËN E SË ARDHMES Duke filluar nga 1 dhjetori sektori bankar do të ketë zyrtarisht 11 banka. Bankat...

Vapes janë një kërcënim i ri për planetin, paralajmërojnë ekspertët

Mbetjet e duhanit janë një nga burimet më të mëdha të ndotjes plastike në planet. Triliona bishta cigaresh hidhen çdo vit, duke mbushur tokën dhe...

ShowBizz

Ticks gold, gri dhe blu: plani i ri i Musk për verifikimin në Twitter

Shefi i Twitter, Elon Musk ka zbuluar një plan të ri paraprak për verifikimin e përdoruesve, i cili do të publikohet të premten e...

Kanye West shpall kandidaturën presidenciale të vitit 2024

Reperi Kanye West ka thënë se synon të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024, pavarësisht se është përballur me disa skandale për...

Zendaya dhe Tom Holland thuhet se po mendojnë të martohen

Zendaya dhe Tom Holland janë kthyer në një nga çiftet më të preferuar të Hollywood-it, pasi dashuria e tyre shkoi përtej ekranit pasi luajtën...