Ja sa duhet të jepni bakshish për kamerierët gjatë pushime në Evropë

Një postim viral në Twitter ka ndezur një debat të nxehtë rreth kulturave evropiane dhe amerikane të bakshishit. Në të gjithë kontinentin, 10 për qind...
[td_block_social_counter facebook=”tagdiv” twitter=”tagdivofficial” youtube=”tagdiv” style=”style8 td-social-boxed td-social-font-icons” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzgiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19″]
- Advertisement -spot_img

Nga nafta falas deri te subvencionet për fidanë – 13,000 fermerë aplikojnë për skemën e bujqësisë

Ditën e djeshme nisën aplikimet për përfitimin e subvencioneve direkte nëpërmjet skemës kombëtare të bujqësisë. Sipas Ministrisë së Bujqësisë numri i aplikuesve në ditën e...

Ceremonia e hapjes së Javës së Parasë 20-26 mars 2023

Në datën 20 mars 2023, në ambientet e Bankës së Shqipërisë, u çel Java e Parasë për vitin 2023, gjatë së cilës do të...

Horoskopi ditor – 21 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill) Farat e reja janë gati për t'u mbjellë. Qiejt janë zbukuruar nga Hëna e Re e...

Cilët janë emrat më të njohur për djem dhe vajza në Evropë?

A është Oliver Lucas i ri? A ia kalon tani Isabella Hanës? Kultura e Euronews konsultohet me institute të ndryshme statistikore për të zbuluar...

Britania e Madhe mbështet projektin e Rolls-Royce për të ndërtuar një reaktor bërthamor në Hënë

Agjencia Hapësinore e Mbretërisë së Bashkuar tha të premten se do të mbështeste kërkimin nga Rolls-Royce duke parë përdorimin e energjisë bërthamore në Hënë. Në...

Latest Articles