Horoskopi ditor – 1 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot ka të bëjë vetëm me të qenit prezent dhe të shijoni atë që jeta po ju jep aktualisht. Në vend që të pendoheni për humbjet e kaluara ose të përpiqeni të parashikoni të ardhmen, mund të jeni plotësisht pjesë e momentit të tanishëm. Pamjet që po shihni dhe tingujt që po dëgjoni, të gjitha kanë për qëllim t’ju frymëzojnë, prandaj mos kini frikë t’i lini ato të motivojnë veprimet dhe qëllimet tuaja! Vendosni një muzikë që do të dëshironit të ishte kolona zanore e jetës suaj dhe lëreni gjithçka të shpaloset para jush.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Imagjinata juaj po funksionon plotësisht. Ndërsa kjo është një kohë e shkëlqyer për të qenë kreativ ose për të bërë plane për të ardhmen, mund të tërhiqeni dhe të humbisni gjithçka që ndodh rreth jush. Mundohuni të mos e izoloni veten! Në vend të kësaj, kushtojini vëmendje njerëzve në jetën tuaj dhe mundësive që ata po ju ofrojnë. Ata mund të ndajnë një ditë të mrekullueshme me ju. Thënë kështu, energjia juaj mund të bjerë më vonë, kështu që bëni çmos për të gjetur një mjet të lumtur aktivitetesh me të tjerët.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Disa trazira mund të ndikojnë në grupin tuaj të miqve në këtë moment. Ndërsa ka të ngjarë të jetë një ditë pushimi dhe relaksi në pjesën më të madhe, ju mund të jeni në dijeni të një çifti ose disa miqsh që kanë një mosmarrëveshje. Bëni një përpjekje për të mos u bërë pjesë e saj! Thjesht përpiquni të gjeni zen tuaj, edhe nëse duhet të jeni në afërsi me të për një pjesë të ditës. Drama e dikujt tjetër nuk ka nevojë të bjerë shi në paradën tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Shprehja e mirënjohjes mund t’ju shpëtojë nga një dhimbje koke për momentin. Ju mund të mos jeni të vetëdijshëm për përpjekjet që dikush ka bërë për t’ju kënaqur, veçanërisht nëse jeni epror në vendin e punës ose kujdeseni për fëmijët. Ata me më pak autoritet se ju mund të përpiqen të fitojnë miratimin tuaj, kështu që reagimi i ashpër ndaj asaj që ju i perceptoni si gabime nga ana e tyre mund të dëmtojë marrëdhënien tuaj. Mos harroni se askush nuk është i përsosur dhe përpiquni të jeni mirënjohës që po përpiqen.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ndryshim i peisazhit mund të jetë i dobishëm sot. Ju mund të keni qenë emocional ose në kokën tuaj kohët e fundit dhe mund të jetë e lodhshme të shihni të njëjtën pamje që shihni çdo ditë ndërsa përpiqeni të kaloni një përvojë negative ose një humor të keq. Bërja e një aktiviteti të ri argëtues me një mik apo edhe dalja jashtë qytetit mund t’ju ndihmojë të zgjeroni mendjen dhe t’ju rigjallëroni. Mos e kufizoni veten sot, përpiquni të kapërceni kufijtë që normalisht ju kufizojnë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot mund të njihni dikë shumë më mirë. Mund të ketë një person me të cilin keni shpresuar të krijoni një lidhje me të cilin tani keni një shans për t’u njohur më shumë. Ata mund të ishin të padisponueshëm në të kaluarën, por tani që ka një hapje në kohën e tyre, një aktivitet spontan së bashku mund t’ju ndihmojë të lidheni. Kjo mund të jetë romantike, platonike, apo edhe një mundësi rrjetëzimi profesional. Mos bëni gabim të fshiheni në vend që të hapeni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Morali juaj mund të mos përputhet me atë që të tjerët po përpiqen t’ju bindin sot. Dikush madje mund t’ju inkurajojë të bëni diçka me të cilën mund të mos jeni mjaft të kënaqur. Ata mund të kenë axhendën e tyre, ose mund të mendojnë vërtet se është më e mira për ju, por ju i dini kufijtë tuaj. Mbani një sy për çdo presion të kolegëve! Nëse e dini në zemrën tuaj se një situatë nuk është e përshtatshme për ju, mos ngurroni të qëndroni pas armëve tuaja dhe të largoheni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund ta gjeni veten duke qenë një ndihmës nën peshën e autoritetit të dikujt tjetër sot. Ju mund të dëshironi të çliroheni nga rregullat dhe kërkesat e tyre, por mund të jetë një gjë e mirë që nuk jeni në krye ose nuk mbani më shumë përgjegjësi. Sa herë që keni pak kohë të lirë jashtë kësaj situate, merrni atë kohë për t’u çlodhur dhe për të shmangur stresin. Të kënaqësh veten sado pak, si një shpërblim për punën kaq shumë mund të jetë një ide e shkëlqyer.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të dëshironi të arratiseni, realiteti mund të vijë duke thirrur pa paralajmërim. Tundimi për t’u argëtuar mund të përfundojë me humbjen e gjurmëve të detyrave të rëndësishme që duhet të bëni sot. Pavarësisht se sa bla ndiheni për punën ose detyrat që duhet të përfundoni, ka edhe më pak gjasa që të dëshironi t’i bëni ato më vonë! Përveç kësaj, atëherë do të mbeteni prapa ose do të keni më shumë detyra. Mos lejoni që puna juaj të grumbullohet mbi ju – eliminoni me zjarr përpara kohe.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Familja mund t’ju emocionojë dhe t’ju pushtojë sot. Ju mund të keni një ditë plot ngjarje të mbushur me gëzim dhe tension, sepse lidhjet familjare mund të jenë komplekse! Bisedat aktualisht ka të ngjarë të përfshijnë gamën e plotë të emocioneve. Ju mund të ndani më shumë për veten tuaj sesa në të kaluarën, ose ata mund të ndajnë më shumë për veten e tyre dhe ndryshimi i këndvështrimit mund të jetë i vështirë në fillim. Mundohuni t’i pranoni ata aq sa do të shpresonit se do të ishin prej jush.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shqetësimet në jetën tuaj mund të jenë më të fuqishme se fokusi juaj sot. Ju keni potencial të fortë për të bërë përparim në marrëdhëniet tuaja ose në punët tuaja krijuese, por disa aktivitete argëtuese dhe joshëse mund t’ju bëjnë thirrje. Ndërsa është fisnike të vazhdoni të punoni drejt një të ardhmeje më të mirë për veten tuaj duke shfrytëzuar në mënyrë aktive këtë energji frymëzuese, nuk keni pse të shmangni çdo shpërqendrim të vetëm. Është në rregull të pushoni dhe të merrni një ditë të lirë për t’u kënaqur. Vendimi varet nga ju!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Financat tuaja mund të kenë nevojë për pak kujdes tani. Buxheti juaj aktual mund të mos përputhet me shpenzimet tuaja dhe mund të tundoheni të dilni nga binarët për sa i përket terapisë me pakicë. Edhe pse këto blerje mund t’ju bëjnë të ndiheni më mirë në këtë moment, ju mund ta bëni këtë nga dëshira impulsive ose për t’i bërë përshtypje dikujt që mendoni se duhet të vazhdoni me të. Kujtojini vetes qëllimet tuaja afatgjata dhe përpiquni të minimizoni dëmin në llogarinë tuaj bankare.

Burimi: Tarot