Horoskopi ditor – 1 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përgjigjet tuaja mund të jenë më të mëdha se jeta sot – ju keni diçka për të lëshuar! Marsi energjik, planeti juaj sundues, po lidhet me Jupiterin, i cili aktualisht është pikërisht në shenjën tuaj. Intensiteti i reagimit tuaj ndaj çdo lajmi të ri mund t’ju habisë. Nuk ka asgjë të keqe të jesh pak mbi krye ndonjëherë, veçanërisht me mbështetjen e këtyre dy planetëve. Thjesht përpiquni të mos lejoni që entuziazmi juaj të ikë me ju në një shkallë të tillë që të mos mund ta ktheni përsëri.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Diçka që aktualisht duket mjaft e zakonshme mund të kthehet në diçka çuditërisht të veçantë. Ju ka të ngjarë të përqendroheni këtu dhe tani, ndërsa Marsi motivues lëviz nëpër shtëpinë tuaj të dytë praktike, por kjo përzihet me një prekje magjie pozitive pasi planeti i kuq formon një sekstil të bukur me Jupiterin në shtëpinë tuaj fantastike të 12-të. Një shpërthim frymëzimi mund të mbërrijë nga hiçi, dhe në këtë proces, ju mund të zbuloni zgjidhje përrallore për çdo problem të mundshëm në pjatën tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot mund të ndiheni si personi më popullor, pavarësisht se ku e gjeni veten. Marsi i pasionuar është në shenjën tuaj, duke ju dhënë shumë shtysë për të ndjekur dëshirat tuaja dhe njerëzit duhet të jenë të lumtur t’ju mbështesin kur të sjellë fat Jupiterin në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të qarkulluar me miqtë, por edhe nëse dëshironi të fluturoni vetëm, njerëzit me siguri do të vijnë duke kërkuar vëmendjen tuaj. Provoni lidhjen me të tjerët – duhet të jetë argëtuese!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Rruga më pak e udhëtuar tani mund t’ju çojë në një vend fantastik – nëse vendosni ta ndiqni atë. Jeta ka të ngjarë të ndihet mjaft magjike ndërsa Marsi kalon nëpër sektorin e ëndrrave tuaja, por kjo energji mistike bëhet më e bazuar pasi Marsi të lidhet me Jupiterin në sektorin tuaj të karrierës. Ju jeni në gjendje të gjeni rrugën më të mirë përpara. Një mbikëqyrës mund të jetë shumë i impresionuar me zgjidhjet tuaja origjinale, ndaj jini të gatshëm të mendoni dhe të veproni jashtë kutisë për të siguruar rezultatet më të mira.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Socializimi tani inkurajohet nga kozmosi – jo se ndoshta keni nevojë për ndonjë inkurajim. Jeta juaj shoqërore merr një dozë shtesë mundësie pasi Marsi në zonën tuaj të miqësisë e bën Jupiterin më të madh se jeta në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske. Së bashku, këta planetë të gjallë dëshirojnë që ju të eksploroni horizonte të reja për të tërhequr miq të rinj, sepse mund të takoni dikë që ndryshon krejtësisht pikëpamjen tuaj për mirë. Planifikimi i një udhëtimi me grupin tuaj aktual mund të çojë gjithashtu në rezultate përrallore. Mos hezitoni të jeni miqësorë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Puna juaj e palodhur më në fund mund të shpërblehet, shumë për lehtësimin tuaj. Djegia e qiririt në të dy skajet mund të funksionojë për një kohë, veçanërisht pasi Marsi kalon rrugën e tij në arenën tuaj profesionale. Thënë kështu, një fitim i mundshëm i papritur do të vijë gjithashtu në rrugën tuaj kur Marsi ngre Jupiterin bujar në sekstil në shtëpinë tuaj të 8-të të lidhjes dhe parave të mëdha. Kjo pjesë e grafikut tuaj ka të bëjë me shpërblime të papritura dhe jo me të ardhura rutinë, kështu që mendoni për një lloj bonusi, jo për një rritje të përgjithshme pagash.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një partneritet mund t’ju ofrojë një mundësi ose përvojë fantastike sot. Bota po hapet për ju ndërsa Marsi fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Arsimit të Lartë dhe Kulturave të Huaja, duke ju ekspozuar ndaj mënyrave të reja të të menduarit dhe të jetesës. Një person i veçantë mund t’ju bashkohet në këtë udhëtim ndërsa Marsi bën një kënd të bukur me Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve dhe Kontratave. Ju do të shkoni më shumë së bashku sesa do të ndaheni, ndaj mos prisni të lidheni me dikë të veçantë dhe të eksploroni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një përzierje e pazakontë e ekstremit dhe asaj të zakonshme po ndikon në jetën tuaj aktuale. Luftëtari Mars është në shtëpinë tuaj intensive të 8-të të burimeve të përbashkëta dhe intimitetit, duke përqendruar vëmendjen tuaj vetëm në çështjet më jetike dhe këndi i tij i dobishëm me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 6-të të punës së përditshme do t’ju lejojë ta përdorni këtë energji në përfitimin tuaj në një mënyrë realiste. Mund të ndodhë një mundësi për të fituar më shumë në punë, por ka të ngjarë që së pari t’ju duhet të provoni vlerën tuaj për ta marrë atë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ditë plot pozitivitet dhe mundësi është përpara jush! Marsi në sektorin tuaj të marrëdhënieve po i ngroh gjërat mes jush dhe dikujt të veçantë – qoftë ky një partner biznesi, një mik i ngushtë apo edhe një i dashur. Ky person mund të sjellë diçka të këndshme në jetën tuaj kur Marsi ngre Jupiterin me fat të lumtur në sektorin tuaj të krijimtarisë, duke i vendosur dëshirat tuaja përpara dhe në qendër. Vendosni një çmim për të ndjekur kënaqësitë tuaja dhe për ta bërë veten të lumtur, mundësisht me personin e zgjedhur në krah.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Pavarësisht se sa shumë punë duhet të kryeni tani, mund të jeni të sigurt se keni të gjithë mbështetjen që mund t’ju duhet për të bërë gjithçka. Lidhja e veçantë midis Marsit në sektorin tuaj të përgjegjësisë dhe Jupiterit në shtëpinë tuaj të 4-të të familjes dhe ndjenjave mund të sjellë dikë nga afër shtëpisë për t’ju ofruar një dorë ndihmëse. Një i afërm ose një shok dhome mund të marrë ndonjë gjë shtesë për të lehtësuar ngarkesën tuaj. Mos kini turp të kërkoni ndihmë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Universi dëshiron t’ju mbushë me lumturi në këtë moment. Energjia e shtëpisë tuaj të 5-të argëtuese përforcohet shumë herë pasi sekstilet entuziaste të Marsit lëvizin Jupiterin në shtëpinë tuaj të tretë të miqve të ngushtë dhe komunitetit lokal. Kjo mund të rezultojë të jetë një nga ditët më të këndshme që keni përjetuar në shumë kohë! Mundësitë për ta jetuar jetën në maksimum mund të shfaqen kudo – ju duhet vetëm të lini derën tuaj të përparme për t’i gjetur ato.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Diçka afër shtëpisë mund të kthehet në një dhuratë të papritur. Me Marsin energjik që kufizohet përmes sektorit tuaj themelor, shumë gjëra mund të ndodhin në rezidencën tuaj. Për fat të mirë, ju duhet të jeni në gjendje të përdorni çdo ngjarje të papritur në avantazhin tuaj pasi Marsi lidhet me Jupiterin në sektorin tuaj të të ardhurave. Ndoshta do të kuptoni se mund të kurseni para duke bërë një zyrë në shtëpi për sipërmarrjet tuaja – gjë që mund të rrisë produktivitetin dhe të ardhurat tuaja. Në vend të kësaj, ju mund të shisni disa artikuj për një shumë të rregullt.

Burimi: Tarot