Horoskopi ditor – 11 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot mund të ndiheni shumë më të sigurt se zakonisht. Qielli është kufiri për çdo gjë që bëni për të arritur! Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të përditësuar mënyrën se si e prezantoni veten para botës. Megjithatë, ju mund ta gjeni veten duke u penguar në gjuhën tuaj, ndërsa përpiqeni të shpjegoni idetë tuaja të shkëlqyera sa më shpejt që t’ju vijnë. Keni më shumë kohë nga sa mendoni për t’i marrë detajet siç duhet, ndaj shtoni ritmin.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një organizatë me të cilën jeni përfshirë mund të duket zhgënjyese e papërqendruar sot. Ju mund të ndiheni sikur jeni i vetmi që sheh hendekun midis një kursi veprimi që po propozohet dhe gjasave të tij për të funksionuar në realitet. Megjithëse ndoshta do t’ju duhet të pranoni qëllimet e mira të grupit, mund të jeni gjithashtu në gjendje të shpreheni mjaft mirë për t’u shprehur atyre pak kuptim. Theksoni atë që është e drejtë në idenë tuaj në vend të asaj që është e gabuar me të tyren, dhe ju mund t’i ktheni gjërat në rrugën e duhur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të jeni shumë idealist për karrierën tuaj ose për një qëllim tjetër madhor në këtë kohë. Megjithatë, nëse një anëtar i familjes tërhiqet kundër asaj që po propozoni, shikoni brenda për të parë nëse ata kanë apo jo një pikë ku bën kuptim. Ju mund të ndiheni në mbrojtje sepse e dini fshehurazi se ka diçka në kritikat e tyre. Rikonfigurimi i qëllimeve tuaja në një mënyrë që krijon hapësirë për dyshimet tuaja dhe trajton me ndershmëri ato në vend që t’i shtypni ato në mënyrë agresive, mund t’ju ndihmojë të ndiqni atë që dëshironi me një shans më të madh suksesi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një fantazi e egër udhëtimi mund t’ju gudulis mendimet në këtë kohë. Sado e çmendur të duket, provoni të flisni me miqtë tuaj për të. Ata mund të jenë në gjendje ta bëjnë atë të ndodhë, pasi ju mund të arrini më shumë me një grup sesa vetë tani. Ndërsa bashkëpunimi ndoshta do të ndryshojë disa nga detajet, është më mirë të merrni disa nga ato që keni parashikuar, sesa të mos merrni fare. Identifikoni gjërat tuaja të domosdoshme përkundrejt asaj që jeni të gatshëm të bëni kompromis përpara se të filloni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Bërja e planeve realiste mund të jetë e vështirë për ju në këtë kohë, pasi mund të jetë e lehtë t’i shihni investimet ose burime të tjera parash disi të paqëndrueshme në një këndvështrim më optimist sesa meritojnë. Hedhja në mënyrë agresive e më shumë burimeve tuaja në një sipërmarrje spekulative nuk ka të ngjarë ta bëjë atë menjëherë të performojë më mirë. Megjithëse mund të duket më pak emocionuese, fokusimi në atë që mund të merrni nga burime më të parashikueshme të të ardhurave duhet t’ju ndihmojë të ecni përpara me një themel më të besueshëm.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni të frustruar që dikush tjetër në jetën tuaj nuk duket se është i bazuar në realitet tani. Sado të vështirë që mund ta keni këtë, përpiquni të dilni nga rruga e tyre dhe lëreni planin e tyre të ketë sukses ose të dështojë vetë. Futja e vetes në dramën e tyre ka të ngjarë të rezultojë që të fajësoheni për çdo gjë që shkon keq. Ju ndoshta jeni në gjendje të gjeneroni ide emocionuese nga ju kur përqendroni fokusin tuaj në biznesin tuaj personal, kështu që bëni këtë në vend të kësaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shtyrja e tepërt e vetes në punë mund të çojë në rraskapitje tani, por mund t’ju duhet të arrini atë pikë për të kuptuar se çfarë duhet të ndryshojë konkretisht. Ju ndoshta duhet të rikonfiguroni gjërat me të tjerët që janë të përfshirë për të ndarë përgjegjësitë në mënyrë më të drejtë. Ndërsa fillimi i këtij lloji bisede është shpesh i vështirë, mund të shkojë më mirë se sa mendoni pasi të fillojë. Ndoshta ata tashmë e dinë se diçka nuk është në rregull, por nuk janë të sigurt se çfarë të bëjnë për këtë. Ejani të përgatitur me idetë tuaja!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Miqtë tuaj mund të jenë të lumtur t’ju ndihmojnë nëse flisni me ta për mungesën tuaj të mundshme të drejtimit në jetë. Thënë kjo, kjo ndoshta nuk është mënyra juaj më e mirë e veprimit – ata mund të hyjnë paksa në të! Ndonëse mund të tërhiqeni nga dikush që duket më i bashkuar se ju, nuk është mirë për asnjërin prej jush ta lini të marrë plotësisht frenat tuaja. Dijeni se çfarë lloj këshille dëshironi përpara se ta kërkoni dhe dijeni kur të ndaloni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Jeta në shtëpi mund t’ju zhgënjejë tani, pasi mund të duket sikur nuk ka gjithmonë një marrëdhënie të parashikueshme midis veprimeve që bëni dhe rezultateve që merrni. Ndoshta ekziston një komponent i situatës që ju nuk po e shihni qartë, si një mospërputhje midis qëllimeve që i thoni vetes se keni dhe asaj që vërtet shpresoni të arrini. Prioritetet tuaja të vërteta ka të ngjarë të zbulohen nga rezultati i përpjekjeve tuaja, kështu që lërini çdo surprizë në atë front të udhëheqë hapat dhe qëllimet tuaja të ardhshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Komunikimi i paqartë mund të jetë një problem për ju sot. Pavarësisht nëse po i dëgjoni keq të tjerët ose ndiheni sikur nuk ju kuptojnë, një lidhje emocionale e paqëndrueshme me besimet tuaja mund të jetë një pjesë e madhe e problemit. Ju mund të minimizoni potencialin për dramë nëse përqendroheni në të folurit për përvojat tuaja personale në vend të ideve që janë më abstrakte. Kur qëndroni të bazuar në gjërat që kanë ndodhur në të vërtetë, mund të jeni më të hapur për të shqyrtuar mënyra të ndryshme për zgjidhjen e problemeve të lidhura.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dikush me të cilin ndani burime mund të bllokojë idenë tuaj madhështore për të fituar shumë para sot. Ndërsa ju mund të mendoni se ata janë të fokusuar në detaje që nuk kanë vërtet rëndësi, ndoshta pjesa e rëndësishme që po anashkaloni – nën çdo justifikim të pafund me të cilin po rrëmojnë foton – është shqetësimi i tyre për sigurinë. Një çështje edhe më e madhe mund të jetë se ata nuk mendojnë se mund të dalin dhe t’ju tregojnë se për çfarë shqetësohen vërtet. Bëjeni veten një person të sigurt që ata të afrohen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bërja e një përpjekjeje të qëllimshme për t’u fokusuar në komunikimin racional dhe të qartë është jetike sot. Mund ta keni të lehtë të kundërshtoni dikë tjetër që duket se është kritik i panevojshëm ndaj jush për çdo gjë të vogël. Megjithatë, pyetja e këtij personi se çfarë dëshiron nga ju dhe dëgjimi i përgjigjes së tij me durim mund t’i ndihmojë edhe ata të dallojnë ankesat e tyre të vërteta nga ato qesharake.

Burimi: Tarot