Horoskopi ditor – 15 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ajo që ju sjell gëzim dhe ajo që kënaq të tjerët, nuk ka të ngjarë të jetë e njëjta gjë tani. Hëna është në shtëpinë tuaj të 5-të të argëtimit dhe të vetë-shprehjes, duke e kthyer fokusin tuaj tek vetja, por ajo do të bëjë një kundërshtim të ashpër ndaj Saturnit të orientuar nga rregullat në sektorin tuaj shoqëror, duke ju detyruar të pajtoheni me mentalitetin e tufës. Një projekt në grup ose një mbledhje mund të duket se sjell më shumë telashe sesa ia vlen nëse idetë tuaja vazhdojnë të refuzohen, por mund të kërkohet të ecni me rrjedhën.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të pëlqeni të rrini përreth dhe të merrni kohën tuaj duke bërë gjëra në këtë moment. Hëna kundërshton Saturnin në sektorin e arritjeve tuaja dhe ju kujton të gjitha gjërat që keni ende për të realizuar. Një shef mund t’ju thërrasë për të performuar në një moment, kështu që jini gati të bëni më të mirën përpara.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Nuk ka asgjë argëtuese në përballjen me kufizimet tuaja – veçanërisht sot. Hëna po ndriçon sektorin tuaj të komunikimit, duke ju dhënë shumë ide, por të njëjtat ide mund të përballen me probleme të mëdha kur Hëna kundërshton Saturnin në sektorin tuaj të zgjerimit, duke ju rrëmbyer nga retë dhe duke ju sjellë përsëri në tokë. Nëse ju duket sikur nuk mund t’i lidhni pikat, mos u shqetësoni! Ky tranzit është vetëm i përkohshëm, kështu që mos u përpiqni të nxirrni asgjë sot dhe prisni deri nesër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ndjenja juaj e vetëvlerësimit mund të pushtohet nga dikush tjetër në këtë kohë, pavarësisht nëse duan apo jo. Sundimtari juaj, Hëna emocionale, po vjen në një kundërshtim të tensionuar me Saturnin e ashpër në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intimitetit dhe Burimeve të Përbashkëta, duke ju detyruar të kuptoni se sa shumë pushtet i lejoni dikujt tjetër të ketë mbi ju. Nëse jeni duke shpresuar për mbështetje të verbër nga dikush në veçanti, atëherë me siguri do të zhgënjeheni, kështu që qëndroni në opinionet tuaja për momentin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çarjet në një partneritet mund të bëhen shumë të dukshme për t’u injoruar sot. Hëna po ecën nëpër shenjën tuaj, duke ju vënë në kontakt me nevojat tuaja, por ajo do të kundërshtojë Saturnin karmik në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve dhe kontratave, i cili nuk do t’ju lërë të largoheni duke bërë si të doni. Ndoshta një person i rëndësishëm do t’ju përballë me një të vërtetë të ashpër ose do të vendosë një pengesë kur gjithçka që dëshironit ishte të shkoni në vijën e finishit. Konsideroni të shkoni vetëm për momentin.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna me temperament në fushën tuaj nënndërgjegjeshëm do të formojë një kundërshtim të ashpër ndaj Saturnit përgjegjës në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe mirëqenies, duke i bërë të dy planetët të veprojnë lart. Pavarësisht se sa do të preferonit t’i bëni gjërat në kohën tuaj, ndoshta do t’ju duhet të ndiqni orarin e dikujt tjetër për t’i kryer gjërat.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit mund t’ju thërrasin të dilni dhe të luani, por kjo nuk do të thotë që ju do të dëshironi të vazhdoni me planet e tyre. Pak disonancë po fillon të krijohet midis asaj që dëshironi të bëni dhe asaj që të gjithë të tjerët janë në humor të bëjnë. Nëse nuk mund të arrini një kompromis të lehtë, mund të dëshironi të ndaloni çdo mbledhje sot.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një anëtar i familjes mund ta largojë ditën tuaj përpara se të ketë një shans për të filluar! Përpiquni ta trajtoni këtë me sa më qetësi, bëni çmos që të lini pas çdo dramë në mënyrë që të mos ju ndjekë gjatë gjithë ditës, duke hedhur një re të errët mbi gjithçka që bëni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sistemet tuaja normale të mbështetjes mund të mos jenë aq të disponueshme sa do të shpresonit sot. Hëna është në shtëpinë tuaj të 9-të me mendje të lartë, duke ju ndihmuar ta shihni botën në terma të gjerë, por një kundërshtim i rreptë me Saturnin në sektorin tuaj të komunikimit mund t’ju bëjë të ndiheni sikur të gjitha idetë tuaja janë përballur me asgjë tjetër veç kundërshtuesve. Edhe nëse njerëzit mendojnë se idetë tuaja ia vlejnë, zbatimi i tyre mund të jetë krejtësisht i pamundur, kështu që ndaloni në përpjekjen për të bërë ndonjë ndryshim të madh për momentin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju jeni të njohur si një shenjë e përgjegjshme, por kjo nuk do të thotë se nuk dëshironi kurrë t’i kushtoni vëmendje erës. Shpenzimi është një fjalë e keqe sot, kështu që mbajeni portofolin tuaj të mbyllur fort.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të jesh në të njëjtën faqe me këdo mund të ndihet si një detyrë e rëndë sot. Ndërsa mund të keni fat më të mirë nëse i përmbaheni programit tuaj, mbani mend se askush nuk është një ishull. Përfundimisht, ndoshta do t’ju duhet të gjeni një mënyrë për të punuar së bashku.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mos u habitni nëse ndiheni disi të lodhur sot. Hëna po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 6-të të Shëndetit dhe Punës Ditore, duke ju inkurajuar të krijoni një plan dhe t’i përmbaheni atij. Thënë kështu, kur ajo kundërshton Saturnin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, ju mund të jeni më pak të interesuar të luani sipas rregullave dhe më shumë t’i bëni gjërat në kohën tuaj. Një problem i minutës së fundit mund të shfaqet çuditërisht, kështu që numëroni deri në dhjetë përpara se të reagoni ndaj çdo ndryshimi të papritur. Ju nuk mund të kontrolloni gjithçka!

Burimi: Tarot