Horoskopi ditor – 16 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shumë zëra të ndryshëm mund të thërrasin emrin tuaj sot. Me Hënën intuitive që lëviz nëpër shtëpinë tuaj sistematike të 6-të, ju jeni gati për të shkuar në punë, por një kundërshtim me Mërkurin në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund ta bëjë të duket sikur ka mesazhe që përpiqen t’ju arrijnë nga ana tjetër. Mundohuni të prekni atë që ata thonë, por mos e shtyni atë. Mendojeni, është si të përpiqeni të kujtoni një ëndërr – sa më shumë ta ndjekësh, aq më shumë kujtimet mund të largohen.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të ketë pak konflikt mes jush dhe njerëzve me të cilët jeni rrethuar sot, por ky konflikt nuk duhet të përfundojë me diçka negative. Hëna është në shtëpinë tuaj të 5-të të vetë-shprehjes dhe krijimtarisë, duke e vënë fokusin në dëshirat dhe projektet tuaja të pasionit, por do t’ju duhet të gjeni një ekuilibër kur ajo kundërshton Mërkurin në sektorin tuaj shoqëror, duke ju kujtuar se jo të gjithë mund të dëshirojnë të ndjekin programin tuaj. Kompromisi është thelbësor!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është mirë t’i marrësh gjërat me një ritëm të lehtë sot, por jo të gjithë do të ndjekin të njëjtin program si ju. Hëna është në shtëpinë tuaj të katërt, duke ju tunduar të qëndroni brenda zonës suaj të rehatisë, por do të theksohet nevoja juaj për të arritur dhe përparuar. Pranoni që dita mund të ndryshojë kur ju më së paku e prisni, por dijeni se nuk ka asnjë arsye që të mos dilni në krye.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Aty ku keni qenë dhe ku po shkoni, sigurisht nuk janë i njëjti vend tani. Duket se po ndodh shumë në afërsinë tuaj të menjëhershme, ndërsa Hëna kalon nëpër sektorin tuaj të mjedisit të afërt, por bota juaj bëhet shumë më e gjerë kur ajo kundërshton Mërkurin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturës dhe Arsimit. Në vend që të jeni mirë me të provuarit dhe të vërtetën, kërkoni ide dhe mënyra të reja të të menduarit për t’i përfshirë në stilin tuaj të jetesës. Ndryshimi i gjërave mund të duket si një frymë e re për jetën!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çështjet e pronësisë janë për inspektim. Dikush mund të ketë diçka për t’ju thënë për pronën – nëse doni ta dëgjoni apo jo. Ju ka të ngjarë të përqendroheni në përfitimet tuaja ndërsa Hëna kalon nëpër Shtëpinë tuaj të Dytë të Pasurisë Materiale, por duhet të mbani parasysh mendimet e njerëzve të tjerë kur ajo kundërshton Mërkurin e shoqërueshëm në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta dhe Intimitetit. Bisedat mund të bëhen mjaft intensive në këtë aspekt, ndaj jini të gatshëm të dëgjoni pa gjykuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeni duke pritur Hënën në shenjën tuaj, gjë që mund t’ju bëjë pak më të ndjeshëm se normalja. Mund të jetë gjithashtu ushqim që dikush t’ju thotë disa të vërteta, të ashpra ose jo, kur Luna kundërshton Mërkurin në sektorin tuaj të partneritetit. Gjërat nuk duhet të marrin një kthesë të keqe, përderisa nuk lejoni askënd të hyjë nën lëkurë. Shpresojmë që qëllimet e tyre të jenë të mira, por nëse jo, atëherë ndjehuni të lirë të tërhiqeni nga situata.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka një cilësi ëndërrimtare të ditës, e cila është shumë e bukur derisa të vijnë përgjegjësitë tuaja. Hëna po rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj fantastike të 12-të, duke e bërë të lehtë kalimin në korsinë e ngadaltë, por kundërshtimi i saj me Mërkurin në shtëpinë tuaj rutinë të 6-të mund të sjellë disa punë të minutës së fundit në rrugën tuaj kur preferoni të bëni një sy gjumë. Përpiquni t’i përmbaheni çdo detyrimi të papaguar herët gjatë ditës – atëherë mund të bëni si të doni me orët e mbetura.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të vendosësh nëse do të shkosh së bashku me grupin apo të fluturosh vetëm mund të jetë e vështirë në këtë kohë. Hëna është në shtëpinë tuaj të 11-të të Dinamikave Sociale, duke ju vënë në humor për t’u bashkuar me miqtë dhe për t’i kujtuar vetes pse i adhuroni ata. Kjo mendësi mund të prishet kur Hëna kundërshton Mërkurin në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive për t’ju kujtuar se sa të mira janë idetë tuaja. Nëse njerëzit nuk i shohin gjërat sipas mënyrës suaj, ju mund të zgjidhni të shkëputeni nga tufa!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nëse aktualisht nuk keni baza të forta, nuk ka rëndësi se sa shumë ndërtoni gjatë ditës. Hëna është në sektorin tuaj të karrierës, duke ju shtyrë drejt vijës së përfundimit kozmik, por mund të zbuloni se ka një problem themelor për t’u marrë kur ajo kundërshton Mërkurin në sektorin tuaj të shtëpisë. Një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund të nxisë dramë, ose ndoshta disa riparime të nevojshme do të kërkojnë vëmendjen tuaj. Merruni me këto para së gjithash – qetësia e mendjes do t’ia vlejë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sot i keni vendosur sytë larg, shumë larg, por ju mund të pengoheni përpara se të arrini atje. Hëna në sektorin tuaj të udhëtimit po ju jep një dëshirë të shfrenuar për bredhje, duke ju treguar të gjitha vendet joshëse ku mund të shkoni nëse mund të gjenit një mënyrë. Kjo është mirë, por Hëna gjithashtu kundërshton Mërkurin në sektorin e komunitetit tuaj lokal dhe nxit entuziazmin në lagjen tuaj. Shkoni në qytet dhe mund të kuptoni se nuk keni nevojë të udhëtoni fare!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është mirë të shqetësoheni për njerëzit e tjerë tani – derisa të jetë në të mirë të mirëqenies suaj. Me Hënën që lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 8-të intime, ka një qendër të vëmendjes që ndriçon lidhjet tuaja dhe ngjitësi që ju mban së bashku. Thënë kështu, kur ajo kundërshton Mërkurin në sektorin tuaj të sigurisë, mund të kuptoni se duhet të forconi mbrojtjen tuaj në vend që të ndërtoni ura me dikë tjetër. Merrni ditën e sotme për të shqyrtuar financat tuaja dhe sigurohuni që ato po punojnë për ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Fjalët tuaja mund të jenë si një thikë me dy tehe sot, të paktën kur bëhet fjalë për të tjerët. Hëna në sektorin tuaj të marrëdhënieve po vjen në një kundërshtim të ashpër me lajmëtarin Mërkuri në Shtëpinë tuaj të Parë të Veprimit dhe Prezantimit. Nën një energji të tillë, ju jeni të prirur të thoni gjithçka që ju pëlqen. Thënë kështu, mund të ngacmojë dikë tjetër në mënyrën e gabuar, kështu që konsiderojini me kujdes fjalët tuaja – përveç nëse, sigurisht, jeni në humor të digjni disa ura, pastaj vazhdoni dhe thoni mendimet tuaja!

Burimi: Tarot