Horoskopi ditor – 18 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të frymëzoheni për të performuar aktualisht. Mund të jetë një talent yt i fshehtë (ose jo shumë i fshehtë) që nuk ke arritur ta ekspozosh për një kohë dhe mund të të lindë një mundësi për të provuar se nga çfarë je krijuar. Edhe nëse kjo aftësi është pak e ndryshkur për ju, dashuria juaj për talentin që keni mund të rikthejë të gjitha kujtimet dhe aftësitë tuaja të vjetra pa asnjë problem. Tregojuni të gjithëve atë që keni për të ofruar!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Familja juaj mund të ketë disa fjalë të mençura për ju. Ndërsa dita ka të ngjarë të jetë përgjithësisht e këndshme, çdo kohë e kaluar me familjen ose njerëzit me të cilët jetoni mund të jetë shumë me fat për këndvështrimin tuaj për jetën. Ndarja e kujtimeve argëtuese dhe ëndrrave idealiste për të ardhmen me njëri-tjetrin do të forcojë lidhjen tuaj më shumë se kurrë, duke ndihmuar potencialisht në çlirimin e çdo inati që ka turbulluar ajrin. Përqafoni të dashurit tuaj në mënyrë që ata t’ju përqafojnë në këmbim.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju keni fjalën për të thënë mendimin tuaj! Njerëzit janë më të hapur për të dëgjuar atë që keni për të thënë – ju mund të frymëzoni të tjerët përmes përvojave që keni pasur në të kaluarën. Ndërsa mund të ndihet e panatyrshme të përqendroheni tek ju, ka të ngjarë të keni shumë për të thënë. Të tjerët madje mund t’ju bëjnë pyetje për të kaluarën tuaj në mënyrë që t’ju kuptojnë më mirë. Ju mund të vini re se njerëzit duken më besnikë ndaj jush edhe pas kësaj. Flisni të vërtetën tuaj!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të rigjallëroheni nga një burim i pamundur shumë shpejt. Dikush që nuk e prisnit t’ju motivonte, mund të forcojë sigurinë tuaj emocionale dhe të bëjë çmos për t’ju treguar se dashuria vjen nga brenda. Ju mund të shihni vërtet dashurinë e tyre radikale për veten dhe të vendosni se dëshironi të njëjtin lloj kujdesi për veten tuaj – madje mund të mos ndërveproni drejtpërdrejt me ta për të marrë këtë frymëzim. Jini të hapur për të mësuar rreth të tjerëve, sepse duke vepruar kështu mund të ndriçojë veten tuaj të brendshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Universi ka të bëjë me ju sot! Ju jeni në gjendje të bëni fatin tuaj dhe të shtyni axhendën tuaj ndërsa Hëna hyn në shenjën tuaj – thjesht mos lejoni që egoja juaj të ikë me ju. Të tjerët kanë më shumë gjasa t’ju dëgjojnë dhe mund të duket sikur keni marrë një dozë shtesë popullariteti. Ruajtja e njëfarë përulësie gjatë gjithë kësaj duhet t’ju ndihmojë të qëndroni në tokë. Ka shumë për të shijuar, veçanërisht kur bëhet fjalë për komunitetin, kështu që argëtohuni me sferën tuaj sociale.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një cikël i vështirë mund të ketë përfunduar për ju, me gjasë që lidhet me personalitetin tuaj publik ose karrierën tuaj. Kjo punë e vështirë më në fund mund të fillojë të shpërblehet pasi Venusi në shtëpinë tuaj të 2-të të mundimshme arrin te Jupiteri në Shtëpinë tuaj të 10-të të Njohjes. Kjo mund të shfaqet si një rritje në popullaritet ose një hap në shkallët e korporatës ose potencialisht si një heqje e pengesave ose njerëzve negativë nga jeta juaj. Jini të hapur ndaj ndryshimeve, sepse situatat e reja duhet t’ju sjellin përvoja më të mira.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të ndjeni dashurinë nga komuniteti juaj sot. Miqtë mund të shfaqen për të mbështetur një projekt për të cilin keni punuar, ose ata mund të shohin se jeni duke luftuar dhe t’ju sjellin ndihmë menjëherë kur ju nevojitet. Mund të mos jetë gjithmonë e lehtë të ndjesh dashurinë nga bashkëmoshatarët, veçanërisht kur të gjithë shpesh janë të zënë me jetën e tyre, por në këto momente mund të ndjeni më shumë vlerësim nga njerëzit që kujdesen për ju. Mos kini frikë të merrni mbështetje!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Shifrat e autoritetit tani mund t’ju tregojnë njohje. Njerëz të tillë si prindërit, shefi ose mësuesit tuaj mund të ndriçojnë punën dhe iniciativën tuaj të palodhur, kur mund të jeni mësuar të shpërfilleni nga njerëzit përgjegjës. Ndoshta ju keni arritur një çmim ose keni përfunduar një projekt që është veçanërisht mbresëlënës për ta, ose thjesht mund të jetë një kulm i gjithë përpjekjes që keni bërë gjatë një periudhe të gjatë kohore – sido që të jetë, ata me siguri e kanë vënë re! Le të vlerësohet puna juaj e palodhur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një mentor mund të shfaqet për ju në çdo moment. Ju mund të keni qenë në kërkim të përgjigjeve, ndoshta edhe gati të hiqni dorë nga gjetja e tyre – për fat të mirë, atëherë mund të shfaqet një rrugë e re me një udhëzues. Ky person ose burim mund të ketë ekspertizën dhe përvojën që ju nevojitet për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja të ndezura, dhe ata gjithashtu mund të hapin pyetje të reja që nuk ju kanë shkuar kurrë në mendje. Mund të ngriheni shpirtërisht dhe emocionalisht, ndaj mos u përmbaheni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Partneritetet mund të përfitojnë aktualisht. Mund të jetë dikush me të cilin po bashkëpunoni, ose dikush që dëshiron t’ju mbështesë në përpjekjet tuaja dhe mund t’ju ofrojë një mundësi të dobishme për të shprehur qëllimet tuaja. Mund të jetë e vështirë të varesh nga dikush tjetër, por mbani mend se çfarë do të bënit nëse do t’ju kërkonin ndihmë. Ka të ngjarë të jeni të lumtur t’u ofroni atyre të njëjtën mbështetje që po ju japin. Kërkoni atë që dëshironi – thjesht mund ta merrni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Lidhja është në ajër! Të kalosh kohë me një të dashur, qoftë platonik apo romantik, duhet të jetë shumë më argëtuese sesa ta jetosh jetën plotësisht vetëm në këtë moment. Ju gjithashtu mund të takoni dikë me të cilin biseda rrjedh, të lidheni përsëri me dikë me të cilin dikur keni pasur një kimi të mirë – ose një shok i ngushtë mund të ketë plane të mahnitshme për ju të dy. Për sa kohë që ka një ekuilibër të mirë mes jush dhe personit tjetër, argëtimi mund të zgjasë gjithë ditën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pjesët normalisht të mërzitshme të ditës suaj mund të jenë ende të këndshme! Energjia juaj ka të ngjarë të jetë më optimiste, edhe kur bëni punët e shtëpisë ose kaloni lëvizjet në vendin tuaj të punës. Mund të hasni klientë më të këndshëm se normalisht, detyrat tuaja mund të fluturojnë shpejt, ose ju dhe kolegët tuaj mund të luani së bashku një lojë që ju pëlqen vërtet. Jo çdo ditë mund të jetë kaq argëtuese ndërsa jeni duke bërë detyra rutinë ose duke punuar në projekte të lodhshme, ndaj shijoni sa zgjat!

Burimi: Tarot