Horoskopi ditor – 2 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Lajmet e mira mund t’ju sjellin gëzim sot! Një punë, një martesë, ndonjë fitim… mund të jetë personal ose profesional. Të jepni më të mirën është pothuajse një zakon për ju dhe do të shpërblehet sot.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Mendimi juaj pritet të jetë jashtëzakonisht i qartë dhe i fokusuar këtë ditë. Prandaj, kjo është një ditë e shkëlqyer për të mbajtur takime të rëndësishme me kolegë dhe partnerë, për zgjidhjen e çështjeve jetike. Njohja e asaj që dëshironi, si dhe se si ta arrini atë, do t’ju japë një avantazh të jashtëzakonshëm. Ata të përfshirë në sipërmarrje të përbashkëta mund të kenë një fitim të papritur. Kjo është një ditë shumë e favorshme. Vëreni në përdorim të mirë.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot mund të përballeni me sfida të pazakonta. Do të keni mendime dhe taktika të reja, të cilat do të sjellin ndryshime dhe rezultate pozitive. Shmangni çdo konfrontim me ata që jetojnë përreth jush. Mbani qetësinë tuaj gjatë ditës.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot do ta zhvendosni të gjithë fokusin tuaj te problemet që mundojnë jetën tuaj personale. Aftësia juaj për të kapërcyer një problem në fillim ju ka ndihmuar të keni një jetë të mirë personale deri më tani. Dhe sot, do t’ju duhet të përdorni aftësitë tuaja për të ndrequr tendosjen në marrëdhënien tuaj me të dashurit tuaj. Ju mund të kuptoni se heqja dorë e plotë nga zakoni juaj për të mbajtur kontrollin është e vetmja rrugëdalje nga kjo rrëmujë personale.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Edhe supet e holla fitojnë forcë kur vjen koha për të përballuar përgjegjësitë. Kështu do të bëni edhe ju, pasi e sotmja sjell me vete një sasi të shtuar përgjegjësie. Ju mund ta gjeni veten të shteruar nga e gjithë energjia juaj. Në fund të fundit, trajtimi i detyrave të rëndësishme është një gjë e vështirë. Por kur shikoni prapa, kënaqësia e kryerjes së mirë të një pune do të fshijë të gjithë stresin dhe do t’ju rinojë. Prisni një surprizë të këndshme kur të ktheheni në shtëpi pas një dite të gjatë pune.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Përcaktoni vlerën tuaj në sferat e emocioneve dhe ndjenjave. Do të përgatiteni për gjithçka, nga lojërat, bashkëmoshatarët e deri te familja. Megjithatë, në të njëjtën kohë do të kuptoni të metat tuaja. Nga sot e tutje artisti brenda jush do të fillojë të dalë në plan të parë.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Epo, sot nuk është dita juaj. Perspektivat sigurisht që nuk duken shumë të mira. Megjithatë, nuk ka kuptim të shqetësoheni për këtë gjë të parëndësishme. Mos harroni, ‘jo mirë’ nuk do të thotë domosdoshmërisht e keqe. Në çdo rast, nëse është një ditë stresuese, sigurohuni që të kaloni një mbrëmje të këndshme.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Mos u largoni nga problemet tuaja, mësoni të përballeni me sfidat dhe përpiquni të zgjidhni problemet tuaja. Merrni të gjitha këshillat që ju vijnë sportivisht dhe përpiquni t’i zbatoni në jetën tuaj praktike.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot do të jetë një ditë mjaft vendimtare. Situatat që ju kanë shtyrë në një cep do t’ju detyrojnë të merrni vendime të nxituara. Por bëni një bilanc të situatës dhe vlerësoni paraprakisht pasojat afatgjata të veprimeve tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Dita do të jetë e një rëndësie të madhe pasi ka gjasa të takoni dikë që do të jetë i lidhur me ju për gjithë jetën. Gjithashtu, marrëdhëniet dhe të afërmit do t’ju mbajnë të zënë për pjesën më të madhe të ditës. Mund të mos ju duket interesante, por as nuk do të keni ndonjë mundësi. Një vizitë në vendet e shenjta për pak qetësi është gjithashtu e mundshme. Në shtëpi, ju do të bëni atë që do të kishit preferuar të bënit gjatë gjithë ditës – kaloni kohë me familjen dhe të dashurit tuaj.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Kujdesuni të përfundoni punën tuaj përpara se të ndihmoni të tjerët. Yjet thonë se i/e dashuri/a juaj do të zbusë nervozizmin tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju do të keni nevojë për shpatulla të gjera për t’u marrë me përgjegjësitë e shtuara që do të grumbullohen në pjatën tuaj sot. Dhe ndërkohë që puna do të jetë e lodhshme, kënaqësia e një pune të kryer mirë do t’ju lehtësojë më shumë se stresin. Një surprizë e këndshme ndoshta ju pret në shtëpi, më vonë në mbrëmje.

Burimi: Ganesha Speaks