Horoskopi ditor – 25 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të jesh pjesë e diçkaje aktualisht mund të ndihet po aq e natyrshme sa një pjesë e enigmës që klikohet në vend. Edhe pse zakonisht mund të preferoni të fluturoni vetëm, merrni parasysh lejimin e Hënës për t’ju ndihmuar të lidheni me shpirtra me mendje të njëjtë ndërsa ajo hyn në Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjeteve Sociale. Lërini ambiciet tuaja në prapavijë ndërsa bashkoheni për një projekt në grup ose thjesht një mbledhje miqësore. Nëse keni menduar t’i bashkoheni një organizate të çfarëdo lloji, kjo është dita e përsosur për të paraqitur aplikimin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bëhuni gati për të vënë këmbën tuaj më të mirë përpara. Shtëpia juaj e 10-të e Karrierës ndriçohet ndërsa Hëna bën hyrjen e saj madhështore, duke ju kujtuar se qëllimet tuaja nuk do të arrihen vetë. Një mbikëqyrës tjetër mund të vendosë që ju keni fituar një rritje në shkallë! Për sa kohë që nuk jeni të kënaqur me suksesin e kaluar dhe nuk rrini duke mos bërë asgjë për të arritur sukses të mëtejshëm, ata duhet të hapin me kënaqësi një ose dy dyer për ju. Duke i takuar në gjysmë të rrugës, do të jeni në gjendje të shkoni shumë më tej në planin afatgjatë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sa më tej të shkoni, aq më shumë përmbushje mund të gjeni aktualisht. Hëna kërcen në Shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme, duke sjellë me vete një ndjenjë epshi endacake. Konsideroni ekzistencën tuaj dhe pyesni veten nëse mund të hiqni dorë nga zakonet tuaja dhe të përfshini një ndjenjë të re në rutinën tuaj. Të mësosh më shumë për njerëzit e tjerë mund t’ju mësojë më shumë për përvojat tuaja, kështu që përpiquni të zhyteni në mundësi të reja dhe të shndërroheni në një version më të mirë të vetes.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Gjërat marrin një kthesë serioze sot – për fat, kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Hëna po bie në shtëpinë tuaj të 8-të intensive, e cila rregullon gjithçka, nga financat e përbashkëta deri te vdekja, ndaj mos u tronditni nëse e gjeni veten duke vepruar në një mënyrë mjaft ekstreme. Bëjeni këtë punë për ju duke u futur në këtë energji me kokë dhe duke përdorur vrullin tuaj në avantazhin tuaj. Nëse keni shmangur disa çështje, mund t’i trajtoni ato tani, duke e ditur se keni të gjithë fuqinë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrëdhëniet tuaja janë në qendër të vëmendjes. Sapo Shtëpia juaj e 7-të e Barazisë mirëpret Hënën për vizitën e saj mujore, kozmosi do ta kthejë numrin tuaj emocional drejt njerëzve të rëndësishëm në jetën tuaj. Nëse kohët e fundit keni qenë të fokusuar në programin tuaj, bëni një pikë prekëse me partnerët tuaj të çmuar. Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të fituar qartësi rreth çështjeve të biznesit ose për të përfunduar ndonjë kontratë të paqartë. Mund të siguroheni që të gjithë të trajtohen në mënyrë të drejtë nën këtë energji harmonike.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna po hyn në një territor të njohur për ju, Virgjëresha: Shtëpia juaj e 6-të e Përgjegjësisë. Kjo është dita e përsosur për të marrë veten dhe për të filluar t’i bëni gjërat të ndodhin edhe një herë, qoftë duke u kujdesur për detyrimet tuaja profesionale apo duke përmirësuar shëndetin tuaj fizik. Merrni hapa për t’u bërë një version më i mirë i vetes dhe mbani mend se hapat e vegjël mund të çojnë në përparim të madh me kalimin e kohës.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Muza juaj e brendshme mund të ndiejë nevojën për të dalë dhe për të luajtur. Hëna tani po kalon në shtëpinë tuaj të 5-të të krijimtarisë, duke ju inkurajuar të lini punën pas – në vend të kësaj, bëni qejfin tuajin prioritetin kryesor! Në veçanti, nëse jeta është dukur mjaft e mërzitshme kohët e fundit, konsiderojeni këtë shenjën tuaj për të ndryshuar programin dhe për të bërë diçka që sjell një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Vallëzoni, këndoni, vizatoni, bëni gjithçka që ju nevojitet për të ndjerë se nuk po mbytni veten. Është koha për t’u shprehur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Është një kohë e mirë për t’u qetësuar në divan. Ndërsa Luna vendoset në shtëpinë tuaj të 4-të, mund të ndiheni shumë më pak të etur për të parë se çfarë po ndodh jashtë derës suaj të përparme se zakonisht, veçanërisht nëse ka gjëra të panumërta për t’u kujdesur nën çatinë tuaj. Përpiquni për çdo projekt të jashtëzakonshëm, jepini qilimave tuaj një pastrim të plotë me fshesë me korrent dhe nëse keni një sirtar të tejmbushur me mbeturina ose punë të tjera të nevojshme, përpiquni t’i eliminoni edhe ato. Duhet të ndiheni më mirë pasi hapësira juaj të jetë e rrëmujshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dëgjoni ritmin optimist të universit! Kolona zanore kozmike po ju bën me shenjë që të lini mënjanë përgjegjësitë tuaja dhe të dilni për të parë se çfarë po ndodh në botë. Përpiquni të lidheni me të tjerët dhe të shihni se çfarë po bëjnë bashkëmoshatarët tuaj, sepse edhe vërejtja më e pahijshme mund t’ju frymëzojë ose të ndezë një ide të re që ju çon deri në bankë. Do të jetë më e lehtë ta ndizni atë llambë mbi kokën tuaj nëse dikush tjetër mund të ndihmojë të kthejë çelësin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Pak luks mund të shkojë shumë. Hëna po kalon në Shtëpinë tuaj të 2-të të Pasurisë Materiale – ajo nuk do ta bëjë të lehtë t’i rezistojë trajtimit të vetes tani. Disa mburrje të vogla aty-këtu ndoshta ia vlejnë, por sigurohuni që të shpenzoni aty ku ka rëndësi dhe të mos i shpenzoni paratë tuaja për gjëra që së shpejti do të humbasin shkëlqimin e tyre. Mendoni cilësinë mbi sasinë! Në këtë mënyrë, çdo gjë që blini mund t’ju sjellë vazhdimisht gëzim për një kohë shumë të gjatë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Intuita juaj është në një pikë të lartë absolute. Hëna emocionale po hyn në shenjën tuaj për vizitën e saj mujore, duke ju ndriçuar me perceptimin dhe vetëdijen e saj natyrore. Është një kohë e mirë për të shprehur emocionet, si për të mirën tuaj ashtu edhe për të tjerët. Ju mund të keni një të qarë të mirë dhe të çlironi një dramë të vjetër nga sistemi juaj, por gjithashtu mund të jeni një vesh empatik për çdo mik që mund të ketë nevojë për pak mbështetje. Drejtoni shembullin me mirësi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të duket sikur keni fluturuar mbi ylber dhe e keni gjetur veten në një tokë magjike krejtësisht unike. Hëna po hyn në shtëpinë tuaj fantastike të 12-të, duke ju inkurajuar të kontrolloni realitetin dhe të shihni se ku mund t’ju çojnë ëndrrat tuaja. Ky është një cikël shumë i frymëzuar, kështu që ju mund të zbuloni disa ide vërtet gjeniale për zgjidhjen e shqetësimeve të reja dhe çështjeve të vjetra. Bëni çmos për të zgjedhur rrugën më pak të ndjekur – duhet të përfundoni diku të mrekullueshëm dhe shpërblyes.

Burimi: Tarot