Horoskopi ditor – 29 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mirëqenia juaj aktuale emocionale mund të varet papritur nga diçka me shkëlqim. Një lidhje midis Hënës në Shtëpinë tuaj të 4-të të Nevojave të Brendshme dhe Uranit në sektorin tuaj të parave mund të rezultojë në gjetjen e diçkaje që thjesht duhet ta keni, edhe nëse nuk keni nevojë për të. Herë pas here të kënaqësh veten është mirë, por është gjithashtu e rëndësishme që të mos lejosh që objektet materiale të kalojnë një çarje më të madhe në jetën tuajnë shtëpi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndjekja e rutinës suaj të zakonshme mund të mos i përshtatet nevojave tuaja në këtë moment. Hëna në shtëpinë tuaj të 3-të të zënë po e mbështet me hijeshi Uranin në shenjën tuaj, duke ju dhënë dëshirën për të provuar diçka të re. Edhe nëse zakonisht preferoni t’u bindeni të gjitha udhëzimeve, mund të gjeni më shumë kënaqësi në ngjyrosjen jashtë linjave dhe duke menduar jashtë kutisë. Mos lejoni që pritshmëritë e të tjerëve t’ju pengojnë gjithashtu – nuk u detyroheni njerëzve të njëjtën sjellje ditë pas dite pa ndonjë arsye të mirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Vende të bukura ju presin t’i zbuloni, me kusht që të merrni rrugën më pak të udhëtuar. Një qasje abstrakte ndaj detyrave tuaja mund të funksionojë më mirë sesa një qasje tepër logjike. Hëna e këndshme në shtëpinë tuaj të dytë luksoze bashkëpunon me Uranin unik në zonën tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju inkurajuar të ndaloni dhe të nuhasni trëndafilat. Kozmosi ka një plan në mendje për ju, ndaj lëreni t’ju çojë kudo që të jetë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Miqtë nuk janë aty vetëm për t’ju argëtuar – veçanërisht në një ditë si kjo. Ju ka të ngjarë të notoni në ndjenjat tuaja ndërsa Hëna lëviz nëpër shenjën tuaj, duke ju vënë në kontakt me nevojat tuaja më të thella. Ju mund të habiteni se sa shumë mund të bëjë një shoqërizim për t’ju ngritur humorin kur Hëna bën sekstil Uranin në sektorin tuaj të komunitetit, duke i sjellë njerëzit në rrugën tuaj me emrin tuaj në buzë. Ju mund të keni një ditë katartike nëse bashkoheni në vend që t’i bëni gjërat vetëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të befasoni edhe veten se sa mirë i trajtoni çështjet e rëndësishme në këtë kohë. Lodhja mund t’ju rrëmbejë ndërsa Hëna rrëshqet nëpër sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, por kjo duhet të funksionojë në dobinë tuaj sapo ajo të ndikojë në sekstil Uranin në sektorin tuaj të reputacionit. Ju mund të trajtoni çdo gjë që shfaqet! Prisni të papriturën.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dy – ose më shumë – koka janë më të mira se një tani. Hëna ka të ngjarë të ju bëjë gati të grupoheni ndërsa ajo rri në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore dhe miqësohet me Uranin në sektorin tuaj të frymëzimit. Formimi i një ekipi individësh me të njëjtin mendim do t’ju lejojë të gjithëve të shkoni më tej së bashku sesa do të arrinit të ndarë. Bëni më të mirën për të organizuar një shëtitje për të gjithë ku të gjithë mund të zgjeroni horizontet tuaja, por mos e lodhni nëse dikush tjetër dëshiron të jetë drejtuesi.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Kjo nuk është një lloj dite e qetë! Ju jeni gati për të arritur me Hënën që marshon nëpër shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të dhe rreshtimi i saj me Uranin rebel në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha mund të ketë një ndikim të qëndrueshëm në peizazhin e jetës suaj. Ky kënd mund të sjellë një fitim të mundshëm në rrugën tuaj, ndoshta për diçka për të cilën keni qenë duke punuar ose duke e parë për mjaft kohë. Përpjekja mund të bëjë që një lojë e madhe të jetë më e mundshme për t’ju paguar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

E gjithë bota ju pret të vini dhe ta eksploroni, Akrep! Shikimi përtej vetes theksohet ndërsa Hëna rrotullohet përmes Shtëpisë tuaj të 9-të të Eksplorimi dhe Zgjerimi. Një person i veçantë mund të jetë katalizatori që ju fillon në udhëtimin tuaj, veçanërisht kur sekstilet e Hënës e shfrenuan Uranin në sektorin tuaj të partneritetit. Ajo hapësirë pranë jush mund ta mbushni kur nuk e prisni – plus, nëse do të jeni shoferi apo pasagjeri mund të jetë po aq e papritur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sado aventurier të jeni, sot detyrat më themelore mund t’ju mbushin me një ndjenjë kënaqësie të papritur. Hëna është në shtëpinë tuaj të 8-të intensive, duke shënuar që gjithçka të duket më e madhe se jeta, por shtrëngimi i saj i këndshëm i duarve me Uranin në shtëpinë tuaj të 6-të të disiplinuar duhet të jetë edhe fusha e lojës. Vënia e njërës këmbë përpara tjetrës mund t’ju kalojë edhe në periudhat më të vështira! Përpiquni të gjeni bukurinë në thjeshtësi dhe fokusohuni në largimin e çdo teprimi nga jeta juaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të tjerët aktualisht duan të sjellin gjëra të mira në jetën tuaj, edhe nëse nuk e prisni. Hëna në sektorin tuaj të marrëdhënieve është aty për të balancuar gjërat, duke u siguruar që të mos merrni shumë vetë. Kjo mund t’ju ofrojë hapësirën për të kaluar një ditë shumë të këndshme, kur hëna ngjan Uranin në shtëpinë tuaj të 5-të të gëzimit dhe pasionit, duke ju sjellë një mundësi të papritur për t’u argëtuar. Pranojeni këtë dhuratë për atë që është dhe përpiquni ta lini punën për nesër.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hyrja në brazdë të gjërave mund të jetë një proces mjaft emocional për momentin. Dëshira për organizim ndoshta do të tronditet kur Hëna e ndjeshme lidhet me sundimtarin tuaj Uranin në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjenjave dhe themeleve. Një ngjarje e papritur mund t’ju shkaktojë një reagim emocional, por kjo nuk duhet të jetë një gjë e keqe. Mos hezitoni të shpreheni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të jetë mjaft e vështirë të përpiqesh të mbash një kapak mbi të gjitha idetë e tua aktuale. Frymëzimi po derdhet në mendjen tuaj ndërsa Hëna në tangon e bollshme të shtëpisë tuaj të 5-të me Uranin e paparashikueshëm në shtëpinë tuaj të tretë mendërisht të shkathët. Së bashku, këta dy ndriçues duan t’ju tregojnë të gjitha llojet e koncepteve të freskëta, kështu që do të ishte e mençur të mbani shënime për çdo gjë që ju del përpara. Edhe nëse normalisht nuk e konsideroni veten shumë kreativ, mund të jeni në një surprizë kur këta planetë të vijnë.

Burimi: Tarot