Horoskopi ditor – 31 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Universi po dërgon një erë gjallëruese në rrugën tuaj dhe me këtë ajër të pastër po ju kërkon të hapeni ndaj ideve të reja dhe mënyrave të ndryshme për t’iu qasur jetës. Ndonjëherë është e lehtë të ngecesh në një gropë! Për fat të mirë, sot mund të gjeni disa shanse të papritura për t’u çliruar. Ju nuk duhet të rrini duarkryq dhe të prisni që të shfaqen mundësitë – në vend të kësaj, kërkojini ato sa më mirë që mundeni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jeta mund të duket si një ecje në litar sot, por nuk ka asnjë arsye për të mos e menaxhuar atë si akrobatët më të mirë. Ruani qetësinë nëse ju vjen një situatë konfliktuale! Ju duhet të jeni në gjendje të ecni në çdo linjë që dëshironi për sa kohë që qëndroni të qetë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Dikush që njihni mund t’ju sjellë papritur disa momente shumë joshëse dhe emocionuese. Ju ndoshta e mendoni këtë person si një të barabartë apo edhe një partner, qoftë një person i dashur, mik apo thjesht një bashkëpunëtor. Përpiquni t’i jepni të gjithëve – madje edhe vetes – një liri veprimi sot.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Energjia e tepërt mund të mbushë mendjen tuaj për momentin, kështu që nuk është imagjinata juaj nëse zgjoheni me dëshirën për t’u liruar në një mënyrë ose në një tjetër. Hëna e brendshme dhe Marsi i fuqishëm po takohen në sektorin tuaj të mirëqenies, ndaj bëni një stërvitje të mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shumë argëtim është në tryezë sot – të paktën, për aq kohë sa nuk fshiheni dhe refuzoni këtë mundësi të mrekullueshme. Hëna miqësore dhe Marsi entuziast po bashkohen për t’ju inkurajuar të shpreheni në mënyra shumë të sinqerta dhe pasionante. Mos hezitoni të jeni vërtet vetvetja! Nëse dëshironi të bëni një shfaqje ose thjesht të kaloni pak kohë duke kërcyer ose argëtuar në dhomën tuaj, lëreni krijimtarinë tuaj të shkëlqejë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Energjitë e fuqishme mund ta bëjnë të duket sikur nuk ka vend të mjaftueshëm për ju, kudo që të shikoni. Bëni pak hapësirë për veten tuaj sipas nevojës!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjuha juaj mund të jetë pak më e mprehtë se zakonisht. Sot është një ditë e mirë për të parë fjalët tuaja! Ju nuk keni pse të qëndroni të heshtur ose të shmangni njerëzit. Vetëm sigurohuni që të mos dërgoni aq shumë energji elektrike sa të tronditë dikë. Mos harroni se ka një ndryshim të madh midis shkëmbimit të informacionit dhe bisedës me dikë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Yjet po ndezin një zjarr në motorin tuaj – dhe në portofolin tuaj! Nëse jeni duke kërkuar për një mundësi të re për të rritur fitimet tuaja, tani është koha e përkryer për të filluar kërkimin për diçka që do të jetë një përshtatje e mrekullueshme për ju. Një rritje – apo edhe një punë krejtësisht e re – mund të jetë e juaja nëse mblidhni guximin dhe bëni një përpjekje.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mos u habitni nëse ndiheni sikur keni pirë disa pije energjike sot! Këtë pasdite, Hëna instinktive do të lidhë planetin e veprimit Marsin direkt në shenjën tuaj, kështu që nivelet tuaja të energjisë mund të kalojnë në çati ndërsa këta planetë ju shtyjnë përpara me shumë fuqi. Ju ndoshta mund të lëvizni malet nëse do ta provonit! Dilni atje dhe shfrytëzojeni ditën, sepse gjëja e fundit që universi dëshiron që ju të bëni tani është të kufizoni veten në çfarëdo mënyre.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të pengoheni paksa lehtë në këtë kohë, pavarësisht nga përpjekjet tuaja më të mira. Pavarësisht se sa shumë përpiqeni të ecni përpara, ka të ngjarë të përfundoni duke u ndjerë sikur jeni të ngecur duke vrapuar në vend. Në vend të kësaj, bëni një hap prapa dhe lëreni universin të kontrollojë ritmin tuaj. Ju mund të udhëtoni shumë më tej nëse nuk shtyni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njerëzit mund të kenë shumë për të thënë për momentin, për mirë ose për keq. Mund të ketë gjithashtu disa ndjenja të tensionuara në sektorin tuaj shoqëror. Ju duhet të jeni në gjendje të ktheheni te njerëzit brenda një ose dy ditësh – tani për tani, mund të jetë më mirë të fluturoni vetëm.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Yjet janë më të mirët për t’ju ngritur sot – mund të mos keni nevojë të shpenzoni shumë përpjekje për të përfituar nga ndihma e tyre dhe për të bërë përparim të mirë drejt qëllimeve tuaja. Rruga para jush po pastrohet. Një figurë autoriteti mund t’ju ndihmojë në këtë rrugë drejt suksesit, ndaj pranoni çdo dorë ndihme gjatë rrugës!

Burimi: Tarot