Horoskopi ditor – 5 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dikush mund t’ju ngrejë nervat duke kërkuar gjëra njëra pas tjetrës nga ju. Ndërsa ata mund të kenë të drejtë të kërkojnë gjëra nga ju, juve ju lejohet t’i injoroni ato dhe t’i kushtoni vëmendje jetës suaj. Mund t’ju duhet thjesht të ngrini supet dhe të vazhdoni me gjërat. Nga ana tjetër, duke kaluar pak nga koha juaj me miqtë e vjetër dhe të rehatshëm, mund t’ju shtojë pak gëzim në ditën tuaj pa ju rënduar nën ndonjë barrë të panevojshme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ballafaqimi me njerëz që nuk e shohin botën në të njëjtën mënyrë si ju mund të jetë i lodhshëm – për momentin, mund të jetë plotësisht stresues. Për fat të mirë, gjithçka që ju duhet të bëni sot është të përgatiteni për të pyetur nëse po ndodh diçka që nuk e kuptoni. Njerëzit mund të mos e kuptojnë se keni nevojë për ndonjë ndihmë nëse nuk pyesni, kështu që të thuash diçka në momentin që ndihesh i humbur është një ide e mirë. Një përpjekje e vogël tani mund t’ju shpëtojë nga shumë pikëllim më vonë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Pak vetëkënaqësi nuk do t’ju bëjë ndonjë dëm tani. Në fakt, mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të aftë të përballeni me botën. Gjëja kryesore është ta mbani atë vetëm pak! Të rrëmbyerit mund ta bëjë të vështirë kryerjen e ndonjë gjëje tjetër. Nëse keni nevojë për ndihmë për të motivuar veten, mendoni pse doni të bëni gjërat që po bëni. Mund të duhet pak kohë për të gjetur përgjigjet, por pyetjet ia vlen të bëhen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të jeni shumë të shqetësuar për manipulimet nga miqtë në këtë moment. Është e mundur që ju jeni duke fajësuar të tjerët për ngërçin në stilin tuaj, kur ju i keni bërë të gjitha ngërçet vetë! Merrni parasysh të shikoni nga afër lidhjet tuaja për të parë nëse ka qasje më të mira. Ju mund të jeni të shqetësuar se nëse e lini dikë të marrë një centimetër, ai do të marrë një kilometër. Në realitet, ka më shumë gjasa që të dashurit ose kolegët tuaj t’ju ofrojnë disa centimetra në këmbim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Aktualisht, njerëzve mund të duket se u mungon respekti për kufijtë tuaj. Mund të duket sikur po kërkojnë favore vetëm për të qenë telash! Thënë kështu, mund t’ju duhet të merrni parasysh idenë se kërkesat e tyre janë të arsyeshme – thjesht jeni të lodhur. Edhe nëse të bëni diçka duket rraskapitëse, duhet të bëni një përpjekje për të siguruar që të paktën të mbuloni atë që keni premtuar. Një angazhim është një angazhim! Pasi të keni përballuar çdo detyrë të nevojshme, mund t’i riktheheni relaksimit dhe rimbushjes.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Argëtimi mund të duket se përfshin shumë punë tani. Është në rregull të ndaloni në një hobi nëse nuk po kënaqeni. Plus, mund ta shfrytëzoni këtë kohë për të bërë disa punë për gjëra të tjera. Kur bëhet fjalë për detyrat tuaja të përditshme, me siguri ka shumë ndihmë për sa kohë që u tregoni njerëzve me mirësjellje kur ju nevojitet. Sot është një ditë për të qenë praktik – dhe për të krijuar hapësirë për argëtimin që do të vijë përsëri më vonë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Detyrimet e brendshme mund të jenë të lodhshme sot, ndoshta edhe duke ngërthyer plotësisht stilin tuaj. Në fakt, mund të filloni të pyesni veten nëse keni një stil! Nuk ka kuptim të qani dhe të rënkoni. Ndoshta nuk ofrohet aq shumë argëtim dhe emocione sa do të dëshironit, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të hiqni dorë plotësisht sot. Është në rregull të mos jesh të lumtur gjatë gjithë kohës – ndjehuni të lirë të tregoni ndjenjat tuaja të vërteta ndërsa i kryeni gjërat në çfarëdo mënyre që mundeni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të shpërqendroheni nga njerëz të panumërt që kërkojnë favore nga ju tani. Për fat të mirë, nuk duhet të thoni po vetëm sepse dikush jua kërkon. As nuk duhet t’i thoni jo çdo gjëje, por është e drejtë të zgjidhni. Opsioni juaj më i mirë është të bëni më të mirën për të kuptuar nëse keni mjaft kohë të lirë dhe entuziazëm për detyrën. Nëse jo, ju mund të jeni në gjendje t’ia kaloni atë dikujt afër jush që mund t’ju ndihmojë vërtet.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pak terapi me pakicë mund të jetë mjaft argëtuese sot, por hedhja e parave për çdo gjë që ju shqetëson mund të mos zgjidhë asnjë problem themelor. Në fakt, mund të sjellë më shumë probleme më vonë. Zgjidhja? Merrni një moment shtesë sot për t’u siguruar që shpenzimet që keni në mendje janë një ide e mirë. Për sa kohë që nuk blini në mënyrë impulsive çdo gjë që ju bie në sy, ndoshta mund të shmangni të futeni në ndonjë shqetësim serioz financiar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një ofertë që tingëllon e mrekullueshme mund të ketë disa kushte të pakëndshme në këtë moment. Ky nuk duhet të jetë problem nëse jeni të vetëdijshëm për ato kushte dhe jeni të lumtur t’i pranoni ato, por sigurohuni që së pari të keni pamjen e plotë. Marrja e rrugës së thjeshtë duke thënë thjesht po mund të çojë në shumë keqardhje. Mos u shqetësoni shumë për refuzimin – nëse dikush ka supozuar se do të shkoni me atë që ai dëshiron pa ju pyetur, ky është problemi i tij, jo i juaji!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të duhet të pranoni se kjo nuk është një ditë për të bërë shumë. Gjumi në shtrat mund të thërrasë emrin tuaj dhe do të jetë shumë e lehtë t’i shtyni gjërat. Për fat të mirë, ka ndoshta të paktën disa gjëra në listën e sotme që mund të presin deri nesër për vëmendjen tuaj. Kuptoni se cilat duhet të përfundojnë menjëherë dhe kryejini ato sa më shpejt që të jetë e mundur. Pasi të jeni të lirë, mund të tërhiqeni dhe të pushoni sa të doni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shokët llafazan mund t’ju mërzitin pothuajse deri në lot sot. Kjo mund të jetë veçanërisht irrituese nëse shpresoni për pak paqe dhe qetësi. Megjithatë, këta njerëz ka të ngjarë të jenë miqtë tuaj për një arsye. Mundohuni të keni durim me çdo bisedë të lodhshme derisa të mund të shkëputeni me mirësjellje. Atëherë mund të merrni pak kohë për të shijuar të qenit në hapësirën tuaj! Ju mund të dëshironi të kaloni disa orë duke reflektuar mbi lëvizjen tuaj të radhës – çdo lëvizje aktuale mund të presë deri nesër.

Burimi: Tarot