Horoskopi ditor – 9 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të vini re se bota rreth jush duket më pak realiste se normalisht duke filluar nga sot. Mërkuri zmadhohet në Peshqit fantastikë dhe Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes për vizitën e tij vjetore, duke i ndihmuar mendimet tuaja të lëvizin në mënyra të pazakonta. Lërini vetes të kanalizoni energjitë që janë më kalimtare dhe mos u shqetësoni shumë për t’iu përmbajtur udhëzimeve! Disa ndjenja të rrënjosura thellë mund të dalin në sipërfaqe, duke e bërë atë një kohë të mirë për të shkruar në ditar dhe për t’i nxjerrë ato.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jeta juaj shoqërore do të marrë një injeksion të ri energjie! Mërkuri, komunikuesi kozmik, lë sot sektorin tuaj të karrierës dhe zhytet në sferën tuaj të grupeve të miqve për t’ju kujtuar të gjithë njerëzit që ju presin ndërkohë që ndoshta keni qenë të zënë me përparimin profesional. Merrni parasysh të dërgoni ftesa për një grup në shtëpinë tuaj ose të organizoni një natë në vendin tuaj të preferuar, në mënyrë që të mund të prekni më në fund bazën dhe të shihni se çfarë kanë bërë të gjithë së fundmi.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka një hapje në rrugë përpara jush që mund t’ju ndihmojë të arrini atje ku dëshironi të jeni. Sunduesi juaj, Mërkuri, zmadhon objektivat e Shtëpisë së 10-të të Karrierës sot, duke ju inkurajuar të përveshni mëngët dhe t’u tregoni të gjithëve se sa të aftë jeni. Ndjehuni të lirë të kërkoni ndihmë aty ku keni nevojë. Një shef mund t’ju hapë dyert, ndaj jini të zëshëm!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Bota po hapet për ju sot, duke ju ndihmuar të mendoni në terma globalë. Mërkuri fluturon në Shtëpinë tuaj të 9-të të Arsimit të Lartë, duke ju treguar të gjitha mundësitë që ju presin në botën e gjerë. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të zgjeruar horizontet tuaja, kështu që me vetëdije bëni një përpjekje për t’u ribashkuar me jetën. Ju mund të dëshironi të filloni një kurs në internet ose të shkarkoni një aplikacion gjuhësor për të mësuar foljet tuaja të ndërlidhura, veçanërisht një të folur në një vend që keni dashur gjithmonë të vizitoni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta juaj do të duket si një roman detektiv, ndaj dilni nga lupa! Mërkuri rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 8-të intensive të Ndarjes dhe Cenueshmërisë, duke ju kujtuar të gjitha fijet e vogla që lidhin njerëzit. Delikatesa është thelbësore gjatë këtij tranziti, prandaj mos harroni të lexoni midis rreshtave. Ndoshta ka më shumë në histori nga sa mendoni, dhe do t’ju duhet një pamje më e qartë për të marrë vendime të zgjuara në javët në vijim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mërkuri inteligjent po hyn në sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke e bërë këtë moment të përsosur për të formuar dyshe dinamike dhe për të treguar se sa të aftë jeni kur keni dikë kompetent në krah. Jo të gjithë do të përmbushin standardet tuaja, por mund të befasoheni këndshëm nga opsionet që shfaqen. Është gjithashtu një kohë kryesore për të bërë marrëveshje, kështu që mund të hartoni disa kontrata të shkëlqyera.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shëndeti dhe mirëqenia juaj janë për inspektim. Mërkuri kërcen sot në sektorin tuaj të punës së përditshme, duke e bërë kohën për të marrë pulsin e ekuilibrit të punës dhe jetës tuaj dhe për t’u siguruar që po bëni gjithçka që mundeni për të qenë në maksimumin tuaj. Nëse rezolutat tuaja të vitit 2022 ranë në fund, atëherë është koha për t’u rikthyer në rrymë. Vendosni synime të reja për veten tuaj që janë të arritshme, por që ia vlejnë edhe përpjekjet. Kërkoni rutina të ndryshme stërvitjeje ose plane të të ngrënit – çdo gjë për ta ndryshuar atë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mund të riktheheni dhe të kënaqeni duke filluar që sot! Ky është një moment i përsosur për ju që të vendosni idetë tuaja në qendër. Mos ngurroni të bëheni krijues me qasjen tuaj ndaj jetës dhe të shpenzoni më shumë kohë për pamjen tuaj – për sa kohë që i jepni përparësi argëtimit dhe shmangni marrjen e vetes shumë seriozisht. Kjo fazë ka të bëjë me kënaqësinë, ndaj mos e mbani veten deri në pritshmëritë e pamundura.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Jeta juaj në shtëpi mund të jetë mjaft e ngarkuar për momentin. Mërkuri energjik hyn sot në shtëpinë tuaj të 4-të të familjes dhe themeleve për vizitën e tij vjetore, duke e rritur volumin në shtëpi. Kjo është një fazë e shkëlqyeshme për të organizuar më shumë evente në vendin tuaj, kështu që konsideroni dhomën tuaj të ndenjes – ose video-telefonën tuaj – si pika më e nxehtë në qytet, ndërkohë që planeti i lajmëtarëve bëhet shoku juaj i përkohshëm i dhomës. Merrni parasysh të lexoni metoda dekorimi për të ndryshuar pozitivisht rrjedhën e energjisë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kalendari juaj ka të ngjarë të fillojë të mbushet sot! Mërkuri po hyn në sektorin e komunitetit tuaj lokal, duke sjellë më shumë evente dhe gjëra për të bërë në rrugën tuaj. Mund të zbuloni pika të reja në lagjen tuaj ose të rivizitoni disa banesa të vjetra dhe të shihni se çfarë po ndodh në ato zona. Mundohuni të qëndroni të organizuar që të mos humbisni asgjë! Kjo është gjithashtu koha kryesore për çdo punë komunikimi, kështu që deklaroni mesazhin tuaj të dëshiruar me zë të lartë dhe të qartë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mundësitë për të fituar më shumë nga paratë tuaja mund të vijnë duke u harxhuar. Komunikuesi kozmik Mërkuri po hyn sot në sektorin tuaj të të ardhurave të fituara, duke ju ndihmuar të punoni në mënyrë më inteligjente, jo më shumë dhe të merrni në shtëpi një pagesë më të madhe për përpjekjet tuaja. Nëse thjesht dëshironi të rrisni pagën tuaj aktuale ose të gjeni një punë krejtësisht të re, filloni të mendoni për atë që dëshironi të shfaqni. Mund të vijë më lehtë nga sa prisni! Është një moment i mirë për të mbledhur ide, kështu që pyesni përreth për ndonjë këshillë miqësore.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është koha për t’u zgjuar, Peshqit! Mërkuri mendor zmadhohet në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes dhe Veprimit sot, duke ju bërë të ndiheni më të gjallë dhe më të gatshëm për jetën sesa keni qenë për një kohë të gjatë. Tani mund të mendoni me qartësi më të madhe, kështu që do të ishte e mençur të përqendroheni në idetë tuaja dhe t’i ndani ato me të tjerët. Ato mund të jenë më të vlefshme nga sa do të priste dikush. Nëse vendosni stilolaps në letër dhe regjistroni mendimet tuaja, ari i pastër mund të dalë.

Burimi: Tarot