Horoskopi ditor – 9 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ndoshta nuk do të keni kohë të ndiheni të mërzitur sot. Pavarësisht nga planet tuaja aktuale, ka të ngjarë që të jeni të zënë. Me kaq shumë gjëra që po ndodhin, mund ta keni të vështirë të përqendroheni. Sapo një gjë ju tërheq vëmendjen, mund të shpërqendroheni nga tjetra. Edhe nëse gjërat duken të qarta në mendjen tuaj, do të ishte e mençur të ndaloni së foluri herë pas here dhe thjesht të dëgjoni. Përndryshe, mund të humbisni diçka që do të bënte të gjithë ndryshimin.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Pragmatizmi është i vlefshëm për momentin. Në vend që të kërkoni emocion, përpiquni të kërkoni atë që është e provuar dhe e vërtetë. Pika juaj e dobët mund të jetë shpenzimi juaj. Mund të jetë e vështirë të injoroni tundimin për të harxhuar shumë para në diçka që nuk është më shumë se një trill i çastit. Për të shmangur telashet, pyesni veten nëse vërtet dëshironi gjithçka që ju ka tërhequr – dhe jini të sinqertë me veten tuaj! Nëse nuk jeni të sigurt, pothuajse gjithmonë mund të prisni një ose dy ditë për të bërë ndonjë blerje të madhe.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

E sotmja ka të bëjë me të udhëhequrin nga ndjenjat tuaja dhe jo nga logjika. Nëse duket mirë, ndoshta është! Kjo nuk do të thotë që ju duhet të injoroni faktet – në fakt, sa më shumë informacion, aq më mirë. Sigurisht, ndonjëherë mund të ketë më shumë se një përgjigje të saktë dhe intuita juaj mund t’ju çojë drejt përgjigjes që funksionon për JU. Mos harroni se nuk ka nevojë ta ktheni jetën tuaj përmbys nëse nuk e dëshironi vërtet. Edhe ndryshimet më të vogla mund të kenë një efekt afatgjatë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njëfarë vetmie mund të jetë e nevojshme pikërisht tani! Të qëndroni disa orë vetëm me mendimet tuaja mund të jetë në rendin e ditës sot. Edhe pak kohë mund të bëjë një ndryshim. Përpara se të mund të ndiqni ëndrrat tuaja, duhet të jeni të qartë me veten se cilat janë ato ëndrra – ndoshta nuk janë ato që kanë qenë. Në fakt, veprimi sipas një vendimi mund të vijë më vonë. Tani për tani, duhet të jetë e mjaftueshme për të vendosur llojin e vendimeve që duhet të merrni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta është thjesht më interesante me të tjerët tani! Mos hezitoni të rrethoheni me njerëz. Pavarësisht nëse jeni me miq, kolegë apo edhe thjesht me të njohur, ka shumë biseda intriguese për të bërë. Thjesht shmangni marrjen e gjërave shumë seriozisht! Sa më shumë që njerëzit të bisedojnë, aq më shumë ka të ngjarë që dikush të thotë diçka të vrazhdë. Megjithatë, ndoshta është më pak e madhe nga sa mendoni. Nëse duhet të përgjigjeni, përpiquni të jeni më të sjellshëm se ata.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të ndjerit të pavlerësuar mund t’ju shqetësojë vërtet sot. Ndërsa marrja e pak më shumë respekti nuk duhet t’ju dëmtojë, merrni parasysh mundësinë që thjesht jeni shumë të ndjeshëm. Nuk duhet të punoni çdo orë të çdo dite për të marrë respekt! Mënyra më e lehtë për të inkurajuar reagime pozitive do të ishte ta ofroni atë lirisht – të tjerëve dhe vetes. Ata ndoshta do t’i vlerësojnë fjalët e mira dhe gjithashtu mund të frymëzohen për t’ju ofruar një vlerësim të vërtetë në këmbim.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju meritoni një aventurë! Ky mund të jetë një moment i mrekullueshëm për t’u çliruar nga rutina juaj e zakonshme. Mund të mos jetë praktike të lini gjithçka dhe të ikni në perëndim të diellit, por mund të bëni shumë plane për më vonë. Duke ditur se keni diçka më të mirë dhe më të ndritshme që ju pret, mund të jetë e mjaftueshme për të vënë një pranverë shtesë në hapin tuaj. Planet tuaja as nuk duhet të përfshijnë shumë kohë apo para, për sa kohë që ato mund të zgjerojnë horizontet tuaja në një farë mënyre.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të duhet të jeni të kujdesshëm ndaj reagimit të tepërt në këtë moment. Nuk është domosdoshmërisht e gabuar të ofendoheni nga ajo që dikush thotë, por fjalët e tyre mund të mos jenë gjithashtu fundi i botës. Për të qenë të drejtë me ta, ata thjesht mund të mos e dinë se çfarë dëshironi. Vendosni një pikë për të menduar dëshirat tuaja dhe jini objektiv përpara se të zgjidhni një grindje me dikë. Ju mund të vendosni se keni pasur të drejtë në radhë të parë, por të paktën do të jeni të sigurt për motivimin tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dita e sotme mund të sjellë momentin e përsosur për të ngritur veten. Megjithatë, të presësh që një argument të kthehet në një grindje të rënduar, zvarritëse nuk është mënyra më e mirë për të vazhduar jetën tuaj. Edhe një konsideratë e vogël për ndjenjat e njerëzve të tjerë dhe këndvështrimet e ndryshme mund të prishë shumicën e debateve që në fillimet e tyre para se të dalin nga terreni. Nuk duhet të dorëzoheni menjëherë, por kini parasysh se “mund të kapni më shumë miza me mjaltë sesa me uthull”.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Lista e detyrave të sotme mund të duket sikur është krijuar posaçërisht për t’ju shqetësuar nervat – aq më tepër nëse të gjithë të tjerët duket se janë duke u rrotulluar në një mënyrë vërtet të qetë. Pa marrë parasysh se sa të organizuar jeni zakonisht, gjetja e kohës për të paraqitur mendimet tuaja mund të ndihmojë. Edhe marrëveshjet më të mira kanë nevojë të rregullohen me raste! Një ndryshim i vogël këtu dhe atje mund të bëjë të gjithë ndryshimin. Mundohuni të mos e lini t’ju stresojë. Në fund të fundit, ju jeni vetëm njeri.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Argëtimi i mirë me shoqërinë e mirë mund të jetë në listën tuaj të detyrave tani. Kënaqni tekat tuaja kur mundeni – por mos harroni të jeni të paktën pak të arsyeshëm. Gjithçka është në planifikim! Bëni një përpjekje për të siguruar të gjitha aspektet e planeve tuaja. Në këtë mënyrë mund të shmangni çdo zhgënjim të mundshëm dhe ndoshta të kaloni një kohë edhe më të mirë nga sa prisnit.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të keni një hapësirë të sigurt në të cilën mund të strehoheni është shumë e rëndësishme për momentin, pavarësisht se çfarë po ndodh në jetën tuaj të përgjithshme. Të ndiheni të sigurt dhe të mbështetur mund të ndihmojë jashtëzakonisht kur bëhet fjalë për të përballuar atë që bota hedh mbi ju. Një mënyrë për të siguruar mbështetje për veten është duke u përgatitur për t’u ofruar të tjerëve. A u keni thënë të dashurve tuaj se sa shumë i vlerësoni ata apo i keni pyetur nëse kanë nevojë për një ndihmë? Merrni parasysh të bëni lëvizjen e parë!

Burimi: Tarot