Taylor Swift fiton çmime të mëdha në Gjermani në MTV EMA

Taylor Swift mbylli një vit rekord duke fituar katër çmime në MTV European Music Awards në Dusseldorf mbrëmjen e 13 nëntorit.

Këngëtarja, e cila udhëhoqi nominimet së bashku me Harry Styles me nga shtatë, u largua me katër tituj, duke përfshirë artistin më të mirë, videon më të mirë dhe videon më të mirë afatgjatë.

Aktualisht në krye të top-listave me “Anti-Hero” nga albumi i saj i ri “Midnights”, që thyen rekorde, Swift bëri një paraqitje surprizë në çmimet në Dusseldorf për të mbledhur peshën e saj, më e fundit në një varg të gjatë vlerësimesh për kantautoren. Duke pranuar çmimin e saj të parë të natës, ajo tha: “Fansat janë e vetmja arsye pse kjo ndodh për mua”.

David Guetta dhe Bebe Rexha hapën shfaqjen me bashkëpunimin e tyre hit “I’m Good (Blue)”, një këngë që pothuajse nuk u publikua.

Rexha shpjegoi në tapet “nuk e kishim idenë se do të shpërthente dhe do të bëhej kaq virale në TikTok. Dhe ja ku jemi duke e performuar dhe të nominuar për ‘Best Collab’”.

Të nxehtë në gishtat e tyre ishin Muse, të cilët u kthyen në EMA për një performancë të zjarrtë të “Will of the People”, duke fituar më vonë aktin më të mirë rock. Ata ia kushtuan çmimin e tyre popullit të Ukrainës dhe grave të Iranit.

Burimi: Euronews