- Law Firm Visha -spot_img

AUTHOR NAME

ProBizz

654 POSTIME
0 KOMENTET

Swissa: Mundësitë e Investimeve në Shqipëri

Shqipëria ka bërë përparime në fushat kryesorë siç janë ligji dhe reformat në fushën e drejtësisë. Edhe pse ka shumë punë për të bërë,...

Diaspora dhe Konkurrueshmëria e Produkteve të Vendit të Origjinës

Sipërmarrja e Diasporës mund të luajë një rol të rëndësishëm në lehtësimin e tregtisë dhe Investimeve ndërmjet vendit të origjinës dhe vendeve ku ata...

Agjencia Kombëtare e Diasporës i dhuron Gjirokastrës albumin “Kadare”

Në përvjetorin e 16-të të përfshirjes së Gjirokastrës në UNESCO, Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Diasporës, znj. Sonila Hysi ka zhvilluar sot një vizitë...

Shqipëria dhe Mali i Zi me përqindjen më të lartë të popullsisë që nuk përmbushen nevojat mujore me veshje dhe ushqime

Shqipëria dhe Mali i Zi ishin dy vendet më të goditura nga pandemia në vitin 2020 për shkak të varësisë së lartë ndaj sektorit...

Segmenti i ri Palasë – Dhërmi

Ministrja e Insfrastruktures Belinda Balluku inspektoi ecurine e punimeve ne segmentin rrugor Palasë –Dhërmi. Nje aks i rendesishem, sipas saj i cili i jep...

Rritje e lartë e eksporteve në 6 mujorin e parë

Sipas të dhënave të publikuara nga Instat, eksportet kanë vijuar ecurinë pozitive me rritje dyshifrore edhe në qershor, edhe në krahasim me para krizën...

Green Coast në Palasë, qeveria zgjat edhe me 10 vite shfrytëzimin e plazhit

Qeveria i ka ndryshuar afatin e përdorimit të bregdetit investitorit strategjik Green Coast në zonën e Jugut duke e bërë afatin nga 20 vite...

Raporti: Media e pavarur në Shqipëri përballet me presione

Rrjeti i Gazetarëve të Sigurt në Ballkanin Perëndimor prezantoi gjetjet e raportit Treguesit e nivelit të lirisë së mediave dhe sigurisë së gazetarëve në...

Katastrofë në Evropë

Përmbytjet e Evropës: Më shumë se 100 të vdekur në të gjithë Gjermaninë dhe Belgjikën si dhe qindra të zhdukur nga shiu I rrëmbyeshëm Shi...

Çmendet moti në fundjavë

Sipas Metoalb, temperaturat do të pësojnë ulje këtë fundjavë, ku pritet të regjistrohen vlerat maksimale deri në 34 °C. Metorologu, Hakil Osmani, për televizionin Klan...

Latest news

- Law Firm Visha -spot_img