10 fotografi të pabesueshme nga garat e së martës në Lojërat Olimpike të Tokios

Duhet t’i shihni këto momente për t’i besuar ato.

Katrina Lehis e Estonisë reagon gjatë periudhës gjysmë finale të ekipit të skermës për femra.
Surferisti i medaljes së artë në Brazil, Italo Ferreira feston në podium në Tsurigasaki Surfing Beach.
Marie-Eve Paget e Francës (majtas) lufton për topin kundër japonezes Mio Shinozaki gjatë ndeshjes çerekfinale 3×3 të basketbollit të grave midis Japonisë dhe Francës.
Sunisa Lee e ekipit të SHBA-ve garon në garën e ekuilibrit në finalen e ekipit femëror të gjimnastikës artistike; megjithëse Simone Biles u tërhoq nga gara, Lee dhe shokët e saj të skuadrës përfunduan me medaljen e argjendtë.
Daniel Dhers i Venezuelës praktikon për garën e freestyle me BMX në Ariake Urban Sports Park.
Atletë nga vende të ndryshme garojnë në skafin për meshkuj – garën e klasit 49er në Enoshima Yacht Harbour.
Skuadra Kanada bën pauzë për himnin kombëtar para ndeshjes së futbollit për femra në Grupin E, midis Kanadasë dhe Britanisë së Madhe në Kashima Stadium.
Wanyong Park i Koresë së Jugut pret të dalë në fushë gjatë ndeshjes së shtatë të rugby për meshkujt duke vendosur ndeshjen 9-12 midis Irlandës dhe Koresë së Jugut në Tokyo Stadium.
Ira Brown nga Japonia e zhyt topin në garën e basketbollit 3×3 në Aomi Urban Sports Park.
Rusi Oleg Stoyanovskiy (i kuq) bllokon një goditje nga Meksikani Josue Gaston Gaxiola Leyva në ndeshjen paraprake të volejbollit në plazh për meshkuj Pool B midis Rusisë dhe Meksikës në Shiokaze Park.

Burimi: People