AgriTourism Huqi, parajsa ku kuzhinieri i Putin gatuan vetëm për ju

Nëse jeni të apasionuar pas qetësisë dhe harmonisë totale përkrahë natyrës, AgriTourism Huqi është parajsa që po kërkoni. Mbrojtja dhe rritja e gjelbërimit janë synimi i vazhdueshëm i tyre, ndaj restoranti veror i kompleksit Huqi është i gjithi i ndërtuar me dru suedez dhe pajiset me tavolina cilësore druri. Ky vend i bukur është i vendosur në Rade, vetëm disa km pasi merr kthesën në Maminas drejt Gjirit të Lalzit.  

Të bazuara më së shumti në produktet bio të prodhimit vetjak në fermën e kompleksit, restoranti servir gatime mjaft të veçanta, me shije e cilësi të vlerësuar maksimalisht nga çdo vizitor. ‘Qershia mbi tortë’ në stafin e tyre është kuzhinieri turk, i cili ka gatuar për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në lojrat olimpike të Sochit dhe mbretit të Katarit.

Struktura arkitektonike e restorantit është kombinuar në mënyrë perfekte me mjedisin dhe kulinarinë, duke krijuar një ambjent shërbimi të paimagjinueshëm, sa të thjeshtë, po aq edhe madhështor e mbi të gjitha shumë çlodhës.

AgriTourism Huqi ka menduar gjithashtu dhe për familjarët apo grupet e ndryshme shoqërore që adhruojnë pikniqet, duke krijuar mjedise të veçanta buzë ujit, larg zhurmave dhe streseve e duke siguruar të gjitha mjetet e nevojshme.

Me mundësinë e qëndrimit në një nga 7 shtëpizat e mrekullueshme buzë liqenit, ju mund të kaloni kohën që keni ëndërruar në këto ambjente të rrethuara nga natyra, plot ajër të pastër e bukuri./ProBizz.al/