Britney Spears është shtatzënë me fëmijën e saj të tretë

Britney Spears ka njoftuar se është shtatzënë, disa muaj pasi i shpëtoi marrëveshjes ligjore që i dha babait të saj kontroll mbi shumë aspekte të jetës së saj.

Këngëtarja u tha 40 milionë ndjekësve të saj në Instagram se po bënte një fëmijë me partnerin Sam Asghari.

40-vjeçarja, e cila ka dy djem adoleshentë, zbuloi gjithashtu se kishte vuajtur nga depresioni gjatë një shtatzënie të mëparshme.

Në qershor të vitit të kaluar, ajo i tha një gjyqtari se kujdestaria e saj e pengonte atë të martohej ose të hiqte kontrollin e saj të lindjes.

Ajo ka thënë më parë se donte një familje me Asgharin, një trajner personal 28-vjeçar.

Por forma e kujdestarisë ligjore e njohur si kujdestari, e krijuar nga babai i saj në 2008 pasi ajo përjetoi një krizë të shëndetit mendor publik, nënkuptonte se ajo nuk mund të merrte vendimet e saj për kujdesin e saj mjekësor.

Duke folur kundër konservatorit në gjykatë vitin e kaluar, Spears tha se marrëveshja ligjore përfshinte kontrollin mbi shëndetin e saj riprodhues.

Unë kam një [IUD] brenda vetes tani që të mos mbetem shtatzënë… por ky i ashtuquajtur ekip nuk më lë të shkoj te mjeku për ta nxjerrë atë sepse nuk duan që unë ta kem fëmijë”, tha ajo.

“Pra, në thelb, kjo kujdestari po më bën më shumë dëm sesa mirë.”

“Dua të jem në gjendje të martohem dhe të kem një fëmijë”, shtoi ajo.

“Tani në konservator më thanë që nuk mund të martohem dhe të kem një fëmijë”.

Në postimin e saj në Instagram të hënën, Spears tha se “nuk do të dalë aq shumë” për të shmangur fotografët paparac.

Ajo gjithashtu tha se shtatzënia ka të ngjarë të jetë “e vështirë” pasi ajo kishte përjetuar më parë depresionin perinatal – termi mjekësor për depresionin që ndodh në çdo kohë midis shtatzënisë deri në rreth një vit pas lindjes.

Ajo tha se ishte “absolutisht e tmerrshme” dhe flitej rrallë për të në të kaluarën sepse “disa njerëz e konsideronin të rrezikshme nëse një grua ankohej kështu me një fëmijë brenda saj”.

Por këngëtarja – e cila ka dy fëmijë nga martesa e saj me Kevin Federline – tha se ishte mirënjohëse që nuk ishte më e nevojshme ta mbante të fshehtë atë dhimbje.

Burimi: BBC News