Diana ‘junior’, ja emrat pretendues për vajzën në pritje të Princit Harry dhe Meghan Markle

Meghan Markle dhe Princi Harry po presin vajzën e tyre së shpejti – dhe ata më parë kanë lënë të kuptohen se cilët emra janë të mundshëm për foshnjën!

Kur çifti priste ardhjen në jetë të Archie në 2019, ata vizituan qytetin Birkenhead dhe dëgjuan sugjerime për emrin nga një grup fëmijësh shkolle.

Pasi një vajzë 7-vjeçare me emrin Megan Dudley foli me dukeshën e Sussex dhe zbuloi se miqtë e tyre i quanin të dy “Meg”, ajo ofroi një sugjerim për emrin e foshnjës. Dudley u tha gazetarëve, “Unë e pyeta nëse do ta quante fëmijën e saj Amy, nëse ajo do të kishte një vajzë dhe ajo tha: ‘Ky është një emër me të vërtetë i bukur, më pëlqen. Ne do të duhet të mendojmë për këtë.’ “

Gjatë të njëjtës fejesë, Harry tregoi një interes për emrin “Lily“, duke pyetur një nënë se si e shqiptoi emrin e frymëzuar nga lule të vajzës së saj.

Gjatë turneut mbretëror të çiftit mbretëror në tetor 2018, dyshja hipi në një nga tramvajet ikonike të Australisë, Melbourne, për një udhëtim të shkurtër në South Melbourne Beach me udhëheqësit e qëndrueshmërisë së studentëve. Charlie Wolf, 12 vjeç, e shfrytëzoi rastin për t’u dhënë Meghan dhe Harry një emër për foshnjën mbretërore.

Meghan u përgjigjur: “Na është dhënë një listë e gjatë e emrave nga të gjithë, do të ulemi dhe do t’u hedhim një vështrim atyre“.

Gjithashtu në Melburn, u shfaq një emër tjetër që mund të bënte listën e tyre të ngushtë. Dyshja u takuan me një fanse me një foshnjë të quajtur Harriet – që është gjithashtu versioni femëror i vetë emrit të princit – dhe ajo tregoi për Sunday Express se Harry-t i pëlqeu emri duke u përgjigjur: “Ky është një emër i shkëlqyeshëm“.

Parashikime të tjera të emrave kryesorë gjithashtu nderojnë anëtarët e familjes mbretërore. Diana, nëna e ndjerë e Harry-t Princesha Diana, dhe Elizabeth, gjyshja e tij, Mbretëresha, janë afër majës së tabelës, përkatësisht në 5/1 dhe 10/1.

Çifti njoftoi lajmet e tyre të shtatzënisë në Ditën e Shën Valentinit me një foto mahnitëse bardh e zi që u kap në distancë përmes iPad nga miku dhe fotografi i tyre i vjetër, Misan Harriman. Një i qeshur (dhe këmbëzbathur!) Harry e shikon me dashuri Meghan, e cila mban foshnjën e saj, ndërsa pushon në prehrin e tij.

Burimi: PEOPLE