Selena Gomez bëhet femra më e ndjekur në Instagram

Aktorja dhe këngëtarja Selena Gomez ka kaluar Kylie Jenner si gruaja me më shumë ndjekës në Instagram, me mbi 386 milionë fansa deri më sot. Kjo shënon një moment historik për Selenën, pasi Jenner është një nga ndikueset më aktive në mediat sociale.

Selena i tha së fundmi Vanity Fair se ka vetëm TikTok në telefonin e saj sepse “ka gjëra të mrekullueshme në mediat sociale: të lidhesh me fansat, të shohësh sa të lumtur dhe të emocionuar janë dhe historitë e tyre”.

Gomez rikthehet pas një pushimi nga rrjetet sociale

Selena tha gjithashtu se vendosi të bënte një pushim nga mediat sociale pasi kaloi një kohë të vështirë në një ndarje dhe mori komente mizore dhe të detajuara.

“Njerëzit mund të më quajnë të shëmtuar ose budallaqe dhe unë them, sidoqoftë. Por këta njerëz hyjnë në detaje,” tha ajo. “Ata shkruajnë paragrafë shumë specifikë dhe mizorë. Unë qaja vazhdimisht. Kisha ankth të vazhdueshëm… Nuk mund të vazhdoja ta bëja. Ishte humbje kohe,” shpjegoi ajo.

Pavarësisht vendimit të saj për t’u tërhequr nga rrjetet sociale, Gomez mbetet shumë e njohur në Instagram, duke dëshmuar se nuk është e nevojshme të jesh vazhdimisht e pranishme në rrjetet sociale për të qenë e suksesshme.

Gomez shtoi: “Ka gjëra të mrekullueshme në mediat sociale, por ka edhe aspekte negative, dhe është e rëndësishme të gjesh një ekuilibër dhe të vendosësh kufij të shëndetshëm për veten”.

Burimi: Marca