WhatsApp ofron opsionin e ri për zhdukjen e fotografive dhe videove

Përdoruesit e WhatsApp të Facebook Inc tani mund të dërgojnë fotografi dhe video në zhdukje në platformën e tij duke filluar këtë javë, pasi duket se do të konkurrojnë më mirë me aplikacionin e mesazheve fotografike Snap Inc, Snapchat.

Karakteristika, e quajtur View Once, do të lejojë që fotografitë dhe videot të zhduken nga biseda pasi të jenë parë, tha Facebook në një postim në blog të martën, duke shtuar se pasi të jetë parë përmbajtja e mediave, mesazhi do të shfaqet si “i hapur”.

Snapchat, i njohur për veçoritë e tij Stories që i lejon përdoruesit të postojnë përditësime që zhduken pas 24 orësh, është rritur në popullaritet vitin e kaluar pasi kufizimet e shkaktuara nga pandemia i mbanin përdoruesit në shtëpi. Kompania gjithashtu ka shtuar veçori të reja në aplikacionin e saj të mesazheve për të tërhequr më shumë përdorues.

WhatsApp launches its 'View Once' disappearing photos and videos - The Verge

Burimi: Reuters