Billie Eilish lançon parfumin e ri në shishe të frymëzuar nga pjesa e saj e preferuar e trupit

Projekti i fundit i Billie Eilish mund t’i bëjë fansat e parfumeve më të lumtur se kurrë.

Të mërkurën, ylli i popit njoftoi në Instagram se do të publikojë aromën e saj të parë, Eilish, duke e quajtur atë “aroma ime më e preferuar në BOTË”.

Parfumet kanë qenë një nga gëzimet e mia më të mëdha në jetë dhe gjithmonë kam dashur ta bëj një të tillë”, tha për Vogue këngëtarja “Therefore I Am”, 19 vjeçe.

“Dhe jo si Billie Eilish, jo si artiste, jo si këngëtare; Doja të bëja një parfum për të pasur një parfum. Nuk ka të bëjë fare me mua, thjesht po e markoj që njerëzit ta shohin atë.”

Aroma e njëjtë përmban kakao, erëza të buta dhe vanilje – “Unë kam qenë gjithmonë e dashuruar me vaniljen, që kur isha fëmijë dhe nëna ime më mësonte të piqja,” tha ajo për revistën – përveç notave bazë të myshkut, fasules tonka dhe drurë të hijshëm.

Ylli gjithashtu tha për Vogue se ajo dhe babai i saj të dy kanë sinestezi, një fenomen që shkakton ndërthurjen e shqisave të ndryshme, përfshirë nuhatjen dhe shikimin.

“Aromat e mia të preferuara janë këto si aroma me ngjyrë qelibar, për mua, në trurin tim,” tha ajo. “Unë kam një hundë shumë të fortë dhe që kur isha si fëmijë i vogël, erërat janë gjithçka që mendoj.”

Në përputhje me aromat “me ngjyrë qelibar”, parfumi – i cili do të shitet ekskluzivisht në BillieEilishFragrances.com për 68 dollarë – vjen në një shishe skulpturore prej bronzi qelibar, që përshkruan bustin e një gruaje.

“Unë kam pasur gjithmonë një magjepsje me shpinën dhe klavikulat dhe njësoj si me kockat dhe trupin,” i tha ajo modës glossy të shishes së frymëzuar nga trupi i njeriut, duke shtuar se ajo abstragonte figurën metalike, kështu që nuk po përshkruante një ” lloj trupi të caktuar ”.

“Unë mendoj se trupi i njeriut është aq i bukur sa është, dhe ne duhet të ndalojmë së ndryshuari të gjithë trupat tanë dhe thjesht të jemi mirënjohës për atë që ata janë natyrshëm sepse janë kaq të bukur,” tha ajo, përpara se të shtonte siluetën e aromës. “Doja që të ndihej sikur mund të shihje dikë në të dhe mund të ishe ti.”

Aroma e Billie vjen pas partneritetit të saj me Nike, në të cilin ajo projektoi dy atlete vegane Jordan. Ajo gjithashtu publikoi albumin e saj të dytë, “Happier Than Ever”, në fillim të këtij viti dhe debutoi si flokët bjonde platin ashtu edhe një tatuazh të ri delikat si pjesë e epokës së re.

Eilish nuk është large famshmja e parë që fiton para në industrinë e aromave, pasi yjet duke përfshirë Kim Kardashian, Ariana Grande dhe Jennifer Lopez kanë pasur gamën e tyre të aromave prej vitesh, ndërsa Rihanna së fundmi zgjeroi perandorinë e saj Fenty me aromën e saj debutuese.

Burimi: Page Six