Cardi B ishte mbretëresha e veshjeve në American Music Awards

Si prezantuese e American Music Awards 2021, Cardi B erdhi e përgatitur me një sërë veshjesh për prezantim. Kevin Winter/Getty Images

Kur bëhet fjalë për shfaqjen e çmimeve, nuk është e pazakontë të shohësh prezantuesit duke ndryshuar veshjet gjatë natës. Për shumë mjeshtra të ceremonisë, është gjithashtu një mundësi për t’u argëtuar me modën – si kur Doja Cat veshi kostumin e saj të paharrueshëm “krimb” në MTV Video Music Awards 2020, ose kur Ellen DeGeneres doli me fustanin ikonik të Björk-ut me mjellmë gjatë prezantimit të çmimeve Emmy 2001.

Në American Music Awards, ishte radha e Cardi B që t’i ofrojë asaj një stil të denjë për prezantimin – dhe ajo nuk kurseu në stilin dramatik apo ndryshimet e veshjes.

Reperja veshi në tapetin e kuq një vello dramatike rrjetë dhe një fustan të zi nga Schiaparelli, një shtëpi e modës e njohur për qasjen e saj surrealiste ndaj modës. Aksesorët e saj – një maskë e artë, një palë vathë të guximshme, doreza dhe thonj të gjatë – kompletuan pamjen.

Cardi B e veshur me pamjen e saj më avangarde të natës, një maskë të artë dhe një fustan të zi nga Schiaparelli. Burimi: Matt Winkelmeyer/Getty Images

Në një moment, performuesja pozoi e veshur me një xhaketë sportive të zezë me shpatulla argjendi këndore dhe çizme të ndezura, të cilat kapën dritën teksa ajo lëvizte.

Kadifeja dhe shkëlqimi u shfaqën në veshje të shumta – duke përfshirë një fustan të purpurt mbretëror që përqafon figurat me shpatulla masive me pupla dhe një pjesë gjoksi në formë llambadari të bërë nga kristale të varura.

Cardi B pranoi çmimin për këngën e preferuar Hip-Hop e veshur me një fustan jeshil limon. Burimi: Kevin Winter/Getty Images

Ndërsa prezantonte, Cardi B ishte gjithashtu e nominuar në kategori të shumta, duke shënuar përfundimisht një fitore për këngën e preferuar Hip-Hop me këngën “Up”. Ajo veshi veshjen e saj më të ndritshme, një dizajn jeshil limon me një pelerinë të ndezur, për të marrë çmimin.

Për të përfunduar gjërat, ajo ka pozuar me çmimin e saj në fund të natës e veshur me një krijim krejt të bardhë. Ajo buzëqeshi para kamerave nën një kapuç statujë, të zbukuruar me kristale. Poshtë saj, ajo kishte veshur një fustan me një të çarë deri në kofshë dhe një palë taka me platformë saten.

Çmimi i Cardi B u kombinua bukur me fustanin e saj të bardhë dhe kapuçin e zbukuruar me kristal. Burimi: Matt Winkelmeyer/Getty Images
Kapuçi skulpturor ishte i mbuluar me kristale përgjatë veshjes, ndërsa kristalet e tjera ishin rregulluar në një model si shpërthimi i fishekzjarreve. Burimi: Amy Sussman/Getty Images

Burimi: CNN