Gucci risjell çantën ikonike të Dianës me mbajtëset prej druri të babmusë

Gucci ka rigjeneruar çantën klasike që ishte e preferuara e Princeshës Diana në vitet ’90

Pas suksesit të zhurmshëm të çantës së saj të rilindur Jackie, Gucci po sjell përsëri një tjetër aksesor të dashur nga arkivi i markës. Canta me mbajtëset prej druri të bambusë të Princeshës Diana është rimagjinuar nga Alessandro Michele rreth 20 vjet pasi origjinali i ra në sy mbretit.

Sinonim i stilit të Zonjës Diana në fillimin e viteve ’90, kur paparacët e zunë sytë duke u larguar nga Chelsea’s Harbour Gym me pantallona të shkurtra çiklizmi, mbajtja e madhe arriti të evokojë lirinë e saj personale. Ndërsa distancohej nga familja mbretërore, Diana u bë më e guximshme me zgjedhjet e saj të modës, megjithëse, siç thoshte dikur stilistja e saj Anna Harvey, ajo gjithmonë merrte përsipër zyrtarizmin rreth kodeve mbretërore të veshjes.

Versioni i Michele për ngarkesën e strukturuar mbështetet në këtë ide të rrjedhshmërisë. Dallohet nga origjinali nga rripat prej lëkure neoni të fiksuara rreth dorezave të bambusë – një dremitje në shiritat funksionalë që ruanin integritetin e dorezave prej druri të viteve ’90 – rripat e rinj me viza të larta vijnë në alternativa të këmbyeshme fluoro. Letrat dhe simbolet e yjeve mund të stampohen në brendësi të rripave për të sjellë hijeshi të personalizueshme në versionin e azhurnuar të ngarkesës së çmuar të princeshës.

E disponueshme në tre madhësi dhe shtatë ngjyra ngjyra, versionet tronditëse smeraldi dhe trëndafili të ëmbël me shiritat e verdhë, rozë ose portokalli me misionin e markës për të promovuar vetë-shprehjen përmes produkteve të saj. E ekspozuar në krahun e një modeli me flokë rozë që mbante një lepur të përkëdhelur në pistë, Gucci Diana përfaqëson ciklin e ri-shpikjes dhe të qenit i lirë të jesh ai që je – diçka që vajza origjinale poster për markën do të mbështeste pa dyshim.

Prisni që ky klasik i modernizuar të jetë një shtesë e mirë mbretërore për veshjet e verës të vajzave në të gjithë botën kur të fillojë në 6 korrik.

BURIMI: Vogue