Harry dhe Meghan shpërndajnë foton e parë të vajzës së tyre Lilibet

Princi Harry dhe Meghan, Dukesha e Sussex-it shpërndanë foton e parë të vajzës së tyre, Lilibet “Lili” Diana, si pjesë e kartolinës së tyre të festës 2021, të publikuar gjashtë muaj pasi ajo lindi.

Meghan shihet e lumtur duke mbajtur Lilibet në ajër, ndërsa Harry mban djalin e tyre Archie në prehrin e tij në imazhin e realizuar nga fotografi Alexi Lubomirski.

“Këtë vit, 2021, i uruam mirëseardhjen në botë vajzës sonë, Lilibet”, shkruan çifti në ballinën e kartolinës. “Archie na bëri “mama” dhe “baba”, dhe Lili na bëri një familje”.

Meghan lindi Lilibet – të quajtur pas stërgjyshes së saj, Mbretëreshës Elizabeth, e cila mban atë pseudonim – në një spital të Santa Barbara në qershor të këtij viti.

Dyshja mbretërore më pas shpjegoi se ata po dhuronin para këtë vit për disa organizata “që nderojnë dhe mbrojnë familjet”, duke përfshirë ato që fokusohen në zhvendosjen afgane dhe organizatat që mbështesin lejen prindërore me pagesë në SHBA.

Krishtlindjet po duken pak më ndryshe për familjen mbretërore britanike këtë vit për shkak të rritjes së rasteve të Omicron në MB.

Gjyshja e Harry-t, Mbretëresha Elizabeth II do të shoqërohet nga Princi Charles dhe gruaja e tij Camilla, Dukesha e Cornwall-it në Krishtlindje në Kështjellën Windsor, duke ndryshuar planet e saj për shkak të rritjes së rasteve.

Në një vit të zakonshëm, Mbretëresha udhëton në pronat e saj të vendit në Sandringham për pushimin vjetor të Krishtlindjeve të familjes.

Por në javët e fundit, pallati ka marrë masa paraprake shtesë për shkak të koronavirusit, duke përfshirë anulimin e një dreke para Krishtlindjeve që monarku zakonisht pret për familjen e gjerë.

Burimi: CNN