Horoskopi ditor – 22 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shoqërimi nuk duhet të jetë një aktivitet stresues, por sot mund t’ju lërë të tronditur. Luftëtari Marsi në shtëpinë tuaj të 11-të të orientuar nga grupi po nxjerr një person pas tjetrit, secili duke kërkuar vëmendjen tuaj. Mund të jetë paksa e tepërt kur planeti i kuq sheshon Uranin rebel në shtëpinë tuaj të dytë me mendje parash, duke ju detyruar t’i mbani njerëzit në pritje, ndërkohë që jeni të prirur për të punuar. Jini të kujdesshëm ndaj çdo detyrimi që ju kërkon të shpenzoni paratë tuaja të fituara me vështirësi!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Është mirë të bëni shumë përpjekje sot – nëse nuk digjeni dhe humbni qetësinë gjatë procesit. Planeti i veprimit Marsi po lëviz nëpër sektorin tuaj të karrierës, duke ju shtyrë të punoni shumë, por kjo shtytje mund të kthehet në diçka problematike kur Marsi vendos në shesh Uranin në shenjën tuaj, duke ju dhënë nxitjen pothuajse të pamohueshme për të treguar kujdes ndaj erës dhe për t’i bërë gjërat në mënyrën tuaj. Jini të kujdesshëm për të mos dalë shumë jashtë rezervës, sepse mbikëqyrësit ndoshta do të mbajnë mend çdo sjellje të pahijshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjenja juaj e aventurës mund t’ju lërë të bllokuar në një vend të paeksploruar sot. Marsi i zjarrtë po lëviz nëpër shtëpinë tuaj të gjerë, duke bërë që asnjë udhëtim të mos duket shumë i vështirë, por kur ai sheshon Uranin e pakontrollueshëm në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, mund ta gjeni veten sikur jeni shtyrë një hap shumë larg në një parvaz. Merrni gjërat pak nga pak në vend që të zhyteni me kokë. Sa më të kujdesshëm të veproni, aq më pak ka gjasa që të ndiheni të mbingarkuar nga rezultatet e zgjedhjeve tuaja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Metoda juaj e preferuar për të bërë gjëra mund të mos e zvogëlojë atë nën energjinë e furishme të sotme. Me Marsin, planetin e veprimit, që shëtit nëpër shtëpinë tuaj të 8 shumë private, ndoshta nuk dëshironi të ndani kohën tuaj me këdo që nuk i përmbush standardet tuaja të larta. Kjo është përgjithësisht mirë, por ju mund të hidheni jashtë kursit kur Marsi përballet me Uranin në shtëpinë tuaj të 11 shoqërore, duke ju sjellë kërkesa të mëdha – pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo. Të shkoni vetëm mund të jetë e pamundur sot!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njerëzit mund të kërkojnë sa të duan nga ju sot, por nëse do të jeni në gjendje t’i jepni apo jo është krejtësisht një histori tjetër. Marsi në sektorin tuaj të partneritetit po ngroh lidhjet tuaja një me një, por një shesh i vështirë ndaj Uranit rebel në sektorin tuaj të karrierës mund të shtyjë një marrëdhënie në vendin e dytë, pas një çështje pune apo reputacioni. Nëse jeni të thirrur për t’u përkushtuar ndaj përgjegjësive tuaja, dikujt mund t’i duhet të presë radhën e tij përpara se të tërheqë vëmendjen tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka shumë gjasa që t’ju mbajnë të zënë sot – por kjo nuk do të thotë që nuk do të dilni plotësisht nga binarët. Marsi në Shtëpinë tuaj të 6 të Shërbimit po ju mban në këmbë ndërsa bëheni versioni më i përgjegjshëm dhe më i disiplinuar i vetes suaj, por kjo ndryshon kur sheshon Uranin e çrregullt, aktualisht në shtëpinë tuaj të 9 emocionuese të distancës dhe aventurës. Diçka emocionuese nga larg mund t’ju shqetësojë plotësisht përpjekjet tuaja, por duhet t’ia vlejë sapo t’ia dilni!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të kënaqesh me veten mund të jetë e vështirë tani, por mund ta bësh me guxim. Marsi po kërcen nëpër Shtëpinë tuaj të 5 të Diversioneve dhe Hobive, duke ju ndihmuar të shfaqni talentet tuaja aty ku mund t’i shohin të gjithë. Kjo është e mrekullueshme në sipërfaqe, por një katror i përafërt me Uranin në sektorin tuaj të privatësisë mund t’ju godasë me një rast të papritur ndrojeje. Nëse nuk ju pëlqen ta vendosni veten atje, atëherë mos u shqetësoni për këtë! Ju mund të ktheheni në skenën qendrore brenda disa ditësh.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Duket se dikush specifik mund t’i shkundë gjërat për ju kur nuk pritej. Marsi është në shtëpinë tuaj të katërt, duke ju dhënë mundësinë të dilni jashtë garës së minjve dhe të përqendroheni në çdo çështje në shtëpi që mund të kërkojë vëmendjen tuaj. Gjatë gjithë ditës, luftëtari i kuq do të ndeshet me Uranin në sektorin tuaj të partneritetit, ndoshta duke bërë që dikush që e vlerësoni të vendosë t’ju largojë nga ndjeshmëritë tuaja shtëpiake dhe t’ju kërkojë të hyni në faqen e tyre, edhe nëse nuk dëshironi.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju keni një milion gjëra për të bërë sot – ose të paktën kështu do të duket. Marsi po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 3 të Shumë-Detyrave, duke lënë pak hapësirë të disponueshme në orarin tuaj ndërsa kaloni nga një takim në tjetrin. Ndërsa kjo mund të ndihet sikur jeni duke shkelur në ujë, sot Marsi do të vendosë në shesh Uranin në sektorin tuaj të përgjegjësisë, duke u siguruar që e gjithë puna juaj të mos jetë vetëm për t’u treguar dhe në të vërtetë po arrini diçka në këtë proces. Mundohuni të përqendroheni vetëm në detyrat me qëllim dhe premtim!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka një vijë të mirë midis punës dhe lojës tani, por kjo linjë mund të ndryshojë vazhdimisht. Me Marsin që aktualisht është në sektorin tuaj të të ardhurave, ju ndoshta jeni shumë të përqendruar në vendosjen e hundës në gur bluarje dhe për t’u siguruar që përpjekjet tuaja të kenë rezultate domethënëse. Gjithçka është mirë, por sot Marsi do të vendosë në katror Uranin në shtëpinë tuaj të 5 argëtuese dhe do t’i hedhë dëshirat tuaja të përgjegjshme nga dritarja. Jepini vetes leje të relaksoheni pak – ju mund të ktheheni në punë nesër.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shtytja ndonjëherë mund të funksionojë në favorin tuaj, por sot duket se ecja me avull të plotë mund t’ju djegë shumë më shpejt. Marsi ambicioz po viziton shenjën tuaj, duke ju dhënë më shumë fuqi zjarri në rezervuarin tuaj se zakonisht, por kjo lëvizje kontrollohet pasi Marsi formon një kënd të përafërt me Uranin e paparashikueshëm në shtëpinë tuaj të 4 emocionale. Do të ishit të mençur t’i merrni gjërat ngadalë gjatë ditës, sepse nëse shkoni shumë larg shumë shpejt, mund të jeni të mbingarkuar nga përpjekjet.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Gjetja e një ekuilibri të barabartë midis trurit dhe intuitës suaj mund të jetë mjaft e vështirë sot. Ju mund të ndiheni të kapur në një gjendje ëndrre ndërsa Marsi rrotullohet rreth shtëpisë tuaj të përgjumur të 12, duke ju vënë në kontakt me anën fantastike të jetës – por një shesh i tensionuar midis Marsit dhe Uranit tronditës në sektorin tuaj të komunikimit mund të bëjë që ju të thoni gjëra që nuk i mendoni. Mendoni me kujdes përpara se të flisni.

Burimi: Tarot