Kendall Jenner dëshmon se nuk ka frikë nga i ftohti pasi vesh bikini në dëborë

Kendall Jenner nuk do ta lërë borën të pengojë stilin e saj.

Modelja, 26 vjeçare, postoi një sërë fotografish në Instagram të enjten, në të cilat ajo duket vetëm në bikini të zeza, çizme mbi gju dhe syze dielli.

Ajo i përshkroi imazhet me mbishkrimin, “Wim Hof said ice baths”.

Metoda Wim Hof inkurajon ekspozimin gradual ndaj të ftohtit duke i dhënë fund dushit të përditshëm me ujë të ftohtë. Duke ndjekur praktikën për disa javë, shumica e njerëzve mund të përballojnë të ftohtin për periudha më të gjata kohore.

Veshja e modeles për ditën me dëborë nuk kaloi pa u vënë re. Jonathan Cheban, i cili ligjërisht ndryshoi emrin e tij në Foodgod, shkroi në komente, “FOTOT e VITIT!!”

Të mërkurën, Jenner tregoi aftësitë e saj në snowboard duke postuar video në rrjetet sociale ku shihet duke zbritur një mal me shpejtësi të madhe dhe duke kapërcyer.

Burimi: Yahoo