KIM KARDASHIAN “SULMOHET” NGA SHARON STONE

Kim Kardashianit i është besuar një rol në serialin " “American Horror Story”.Edhe pse nuk ka detaje për rolin e 42-vjeçares, disa personazhe të njohur kanë dashur të bëhen pjesë e kastit.

Aktorja Sharon Stone kritikoi gjithashtu Kardashian, duke theksuar punën e

palodhur dhe përkushtimin që duhet për t’u bërë aktore.

‘Mund të mos jetë njësoj si puna e mjekut, por ne e vlerësojmë artin tonë. Ne kemi

studiuar dhe kemi punuar shumë’-shkroi ajo në rrjetet sociale.

Në fillim të këtij muaji, ishte vetë ylli i ‘Keeping Up With The Kardashians ” e

cila publikoi në platformat e saj sociale edhe trailerin e serialit. Ajo ka provuar të

aktrojë më herët teksa ka qënë pjesëmarrëse në disa videoklipe muzikore të disa

artistëve të ndryshëm.