Kylie Jenner është shtatzënë, duke pritur fëmijën e dytë me Travis Scott

Kylie Jenner dhe Travis Scott thuhet se janë duke pritur fëmijën e tyre të dytë së bashku, sipas People dhe mediave të ndryshme.

Një burim i paidentifikuar i tha Page Six të premten se familja Kardashian-Jenner thuhet se është “e emocionuar” për Kylie. Themeluesja e “Kylie Cosmetics” është prind i 3-vjeçares Stormi së bashku me reperin Scott.

Një burim i dytë anonim i tha TMZ se Kylie është në “fazat shumë të hershme” të shtatzënisë së saj dhe çifti nuk e di ende gjininë e foshnjës. (Prindërit që presin mund të testojnë për të kontrolluar gjininë e foshnjës qysh në 10 javë të shtatzënisë.)

Të dy TMZ dhe Page Six vunë re se Kylie fillimisht ndezi thashethemet e shtatzënisë kur ajo u pa e veshur me rroba të gjera dhe ndau një fotografi të porosisë së saj të sushi, me avokado në vend të ndonjë peshku të vërtetë, në Instagram.

Të enjten, Caitlyn Jenner tha në një event që sapo e kishte marrë vesh, vetëm ditë më parë, se ajo ishte gati të bëhej gjysh për herë të 19-të. Ndërsa shumë përdorues të mediave sociale spekuluan se Caitlyn mund të ketë folur për Kylie, TMZ konfirmoi se politikani aspirues në të vërtetë po fliste për djalin e saj më të madh, Burt, i cili po pret fëmijën e tij të tretë me gruan e tij, Valerie.

Kylie mbajti shtatzëninë e saj të parë të mbyllur dhe nuk bëri një njoftim zyrtar deri pasi Stormi lindi në shkurt 2018. Në kohën e lindjes së Stormi, Kylie ndau një video 11-minutëshe të titulluar “Vajza jonë” që dokumentoi shtatzëninë e yllit.

Burimi: Insider