Madonna më ka kontrolluar gjatë gjithë jetës sime, thotë vajza e saj

NEW YORK, NEW YORK - SEPTEMBER 13: Lourdes Leon attends The 2021 Met Gala Celebrating In America: A Lexicon Of Fashion at Metropolitan Museum of Art on September 13, 2021 in New York City. (Photo by Theo Wargo/Getty Images)

Vajza e Madonnës, Lourdes Leon, ka reflektuar mbi fëmijërinë e saj me Madonnën si nënë.

Në një intervistë të re me mikun e këngëtares Debi Mazar për Interview Magazine, Leon e përshkroi nënën e saj si “një fanatike kontrolli”.

Modelja 25-vjeçare tha: “Ajo më ka kontrolluar gjithë jetën time. Më duhej të isha plotësisht e pavarur prej saj sapo mbarova shkollën e mesme.”

Diku tjetër në intervistë, Leon, e cila bleu apartamentin e saj pa asnjë ndihmë financiare nga nëna e saj, zbuloi se Madonna refuzon t’i japë asaj ndihma.

“Unë mendoj se nëna ime pa të gjithë fëmijët e tjerë të njerëzve të famshëm dhe ajo tha: “Fëmijët e mi nuk do të jenë kështu”,” tha ajo.

Leon zbuloi gjithashtu disa nga këshillat më të mira që i dha nëna e saj: “Nuk ka të bëjë me paratë ose fytyrën tënde apo sa ‘seksi’ dukesh. Bëhet fjalë për atë që po sjell në botë dhe atë që do të lesh pas.

Ajo ka folur më parë për mos dhënien e ndihmave nga nëna e saj në një intervistë të mëparshme me Vogue.

<p>Lourdes Leon praised her mother Madonna for advice about ‘money’</p>

“Njerëzit mendojnë se jam një fëmijë i pasur pa talent që ka pasur çdo gjë gati, por unë nuk jam ashtu,” tha Leon.

Leon bëri debutimin e saj në pasarelë në 2018 dhe bëri paraqitjen e saj të dytë këtë vit në Javën e Modës në New York për shfaqjen e Rihanna’s Savage X Fenty Vol 3.

Burimi: The Independent