Modelja gjen vdekjen për një foto

Modelja 32- vjecare Sofia Cheung gjen vdekjen në përpjekje për të bërë foto në ujëvarën e famshme në Hong Kong.

Modelja kishte vendosur të bënte selfie në buzë të një ujëvare në malin e Pineapple të parkut, një lokal i njohur nga alpinistët në perëndim të diellit kur ajo me sa duket humbi mbështetjen e saj dhe ra në pishinën 16 metra poshtë.

32- vjecarja njihet për fotot e saj tërheqëse me pamje magjepsëse dhe panoramike. Ajo po mundohej të kapte këndin më të bukur dhe ta ndante atë në rrjetet sociale, por argëtimi i  saj përfundoi me tragjedi.

Ky nuk është rasti i parë i vdekjes nga një foto, pasi tashmë është kthyer në një problem në të gjithë botën, ku qindra persona kanë humbur jetën për një selfie.

BURIMI:guardian.ng