Princesha Diana është influencuesja më e madhe e familjes mbretërore

Princesha Diana është ende influencuesja më e madhe e stilit të familjes mbretërore.

Pjesëtarja e familjes mbretërore – e cila vdiq në një aksident automobilistik në 1997 – u vendos si një ikonë e stilit. Një studim i ri ka zbuluar se ajo ende ka një ndikim të madh, pothuajse 25 vite pas vdekjes së saj.

Sipas hulumtimit nga PrettyLittleThing duke parë vëllime kërkimi në të gjithë MB dhe SH.B.A., kishte më shumë se 200,000 kërkime për veshje dhe stile të frymëzuara nga Princesha e Uellsit.

Kompania e modës tha: “Një shembull i kësaj janë xhaketat sportive. Dashuria e saj për xhaketa është shumë e dukshme kur shikon veshjet e saj më ikonike gjatë viteve dhe tani, xhaketa dhe veshjet e xhaketës janë një nga tendencat më të mëdha.”

Ndërkohë, marka shënoi një rritje prej 750% të kërkesës për stilin gjatë muajit të kaluar si në SH.B.A. dhe MB.

Sipas studimit, Dukesha e Sussex ndjek në vendin e dytë me 148,500 kërkime rreth frymëzimit të stilit, me dukeshën e Kembrixhit prapa saj me 145,400.

Princesha Anne dhe Dukesha e Cornwall përmbyllin pesëshen më të mirë, ndërsa Princesha Beatrice, Kontesha e Wessex, Mbretëresha Elizabeth, Princesha Eugenie dhe Zara Tindall dolën të gjitha në 10 më të mirat.

Djali i Dianës, Princi Harry – i cili ishte vetëm 12 vjeç kur nëna e tij vdiq – kohët e fundit zbuloi se një nga fjalët e para të djalit të tij ishte “gjyshja”.

Princi Harry mban një foto të mamasë së tij të ndjerë në çerdhen e Archie dy-vjeçar dhe ishte “gjëja më e ëmbël” kur bebi – që ai e ka me gruan Meghan, dukeshën e Sussex – ishte në gjendje të identifikonte kush ishte në foto. Harry pranoi se momenti e bëri atë t’i mungojë akoma më shumë mamaja e tij.

Ai tha në doktoratat e tij të reja ‘The Me You Can Not See’: “Kam marrë një foto të saj në çerdhen e tij, dhe ishte një nga fjalët e para që ai tha – përveç “mama”, “papa” dhe “gjyshe”. Gjyshja Diana. Është gjëja më e ëmbël, por në të njëjtën kohë, kjo më trishton shumë sepse ajo duhet të jetë këtu”

Burimi: Bang Showbiz