Rihanna bëhet nënë, mirëpret fëmijën e saj të parë me A$AP Rocky

Rihanna është tani mama! Më 13 maj, superylli solli në jetë fëmijën e saj të parë, një djalë, me partnerin A$AP Rocky. Lajmi nuk u bë publik deri më 19 maj, kur TMZ publikoi lajmin, i cili më vonë u konfirmua nga People.

Superylli njoftoi për herë të parë shtatzëninë e saj në fund të janarit, pasi ajo dhe reperi i “Fashion Killa” u panë dorë për dore në një shëtitje të rastësishme me dëborë në qytetin e New York-ut. Që atëherë, RiRi ka shpenzuar disa muajt e fundit duke shkëlqyer me stilin e lehonisë duke u shfaqur ansambël pas ansambli në javën e modës në Milano, Javën e Modës në Paris dhe më gjerë.

Në një kopertinë të prillit për Vogue, këngëtarja dhe sipërmarrësja e Fenty, tregoi jo vetëm barkun, por edhe qasjen ndaj stilit të shtatzënisë, duke thënë: “Shpresoj se ne kemi qenë në gjendje të ripërcaktojmë atë që konsiderohet ‘e mirë’ për femrat shtatzëna. Trupi im po bën gjëra të jashtëzakonshme tani dhe nuk do të turpërohem për këtë. Kjo kohë duhet të ndihet festive. Sepse pse duhet ta fshehni shtatzëninë tuaj?”

Ajo gjithashtu zbuloi gjatë bisedës se shtatzënia e saj ishte një surprizë e paplanifikuar, por në fund të fundit e mirëpritur. “Planifikimi? Nuk do të thoja planifikim. Por sigurisht nuk planifikoja kundër saj. Nuk e di kur kam ovulacion apo ndonjë nga ato lloj s-t. Ne thjesht u argëtuam”, tha ajo. “Dhe atëherë e pash vetëm aty në test… Më pas isha në zyrën e mjekut mëngjesin tjetër dhe udhëtimi ynë filloi.

Gjatë tremujorit të saj të fundit, Rihanna gjithashtu përballoi pjesën e saj të dramës, nga thashethemet virale se Rocky e kishte tradhtuar me stilisten Amina Muaddi (e cila menjëherë hodhi poshtë akuzat si “thashetheme të rreme”).

Burimi: Billboard