Rihanna po planifikon të hapë dyqane fizike për linjën e saj të të brendshmeve Savage x Fenty

Thuhet se Rihanna po planifikon të hapë dyqane fizike për linjën e saj të të brendshmeve Savage x Fenty në të gjithë SHBA vitin e ardhshëm.

Shefja e marketingut dhe dizajnit të markës së miliarderes 33-vjeçare, Christiane Pendarvis, ka thënë se ata mund të “shohin absolutisht disa dyqane në vitin 2022”, për ata “klientë që nuk ndihen rehat kur blejnë në internet”.

Business Insider raporton se dyqanet në Evropë gjithashtu mund të jenë në karta, megjithëse nuk ka plane solide në këtë kohë.

Brain for biz: The 33-year-old billionaire businesswoman's brand's chief marketing and design officer, Christiane Pendarvis, has said they can 'absolutely see some stores in 2022', for those 'customers who don't feel comfortable purchasing online.' Seen in September

Muajin e kaluar, shfaqja e tretë e Savage x Fenty e Rihanna-s pati shumë sukses në Amazon Prime Video.

Shfaqja erdhi javë pasi krijuesja e hitit ‘Rude Boy’ u emërua miliardere.

Rihanna tani vlerësohet të jetë me vlerë 1.7 miliardë dollarë pasi Forbes raportoi se ajo u bashkua me klubin e miliarderë falë karrierës së saj muzikore jashtëzakonisht të popullarizuar, si dhe markave të saj të modës dhe bukurisë.

E pyetur nga një fotograf i 247Paps.TV se çfarë do të thotë të jesh një ‘miliardere selfmade’, ajo thjesht u përgjigj: ‘Zoti është i mirë.’

Revista pohoi se fitimet e saj mbresëlënëse e bëjnë atë muzikanten femër më të pasur në botë.

She has the walk down: Last month, Rihanna's third Savage x Fenty runway show hit Amazon Prime Video. Here is Emily Ratajkowski

Dhe ndërsa bukuroshja është renditur si muzikantja femër më e pasur, janë bizneset e saj të modës dhe bukurisë ato që përbëjnë pjesën më të madhe të të ardhurave të saj.

Publikimi pretendoi se rreth 1.4 miliardë dollarë nga pasuria e Rihannas vjen nga 50 përqind e aksioneve të saj në Fenty Beauty, të cilën ajo e nisi në shtator 2017.

Që kur prezantoi për herë të parë markën e saj, Rihanna është zgjeruar në Fenty Skin dhe një aromë Fenty.

Një pjesë tjetër e të ardhurave të saj, rreth 270 milionë dollarë, besohet se kanë ardhur nga linja e të brendshmeve, të cilën ylli debutoi në 2018.

Burimi: Daily Mail