Samsung prezanton serinë Galaxy S23

Samsung Electronics zbuloi sot Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ dhe Galaxy S23, duke shënuar një epokë të re të përvojës më të mirë të telefonit premium Samsung Galaxy.  

Galaxy S23 Ultra dhe e gjithë linja e serisë Galaxy S vendosin një standard të ri të një përvoje të besueshme të smartphone-ve premium. Ne po ripërcaktojmë performancën maksimale duke bashkuar fuqinë dhe inovacionin e qëndrueshëm në pajisjet që kanë më pak ndikim mjedisor.” tha TM Roh, President dhe Shef i Mobile eXperience Business në Samsung Electronics.

Një aparat fotografik me më shumë megapiksel, nga dita në natë

Galaxy S23 Ultra ofron sistemin më të avancuar të kamerës së Samsung Galaxy. Tashmë do ta keni shumë më të lehtë të shkrepni fotografi plot kualitet gjatë natës, pasi modaliteti i përmirësuar “Nightography” ka transformuar mënyrën e optimizimit të fotografive dhe videove në Galaxy S. Zhurma vizuale që zakonisht shkatërron imazhet me dritë të ulët korrigjohet nga një algoritëm i ri i përpunimit të sinjalit të imazhit (ISP) me fuqi AI që përmirëson detajet e objektit dhe tonin e ngjyrave.

Sigurisht cilësia e lartë e imazheve do të vijë dhe falë sensorit të ri që S23 Ultra do të përdorë, Pixel Adaptive 200MP që kap momente me saktësi të jashtëzakonshme. Për të gjithë personat që dëshirojnë të kontrollojnë akoma më mirë aftësitë e fuqishme të kameras, aplikacioni ExpertRAW do t’i ndihmojë të modiefikojnë imazhet e stilit DSLR në RAW dhe JPEG.

Inteligjenca artificiale e avancuar e bazuar në objekte analizon çdo detaj, madje deri në tiparet e vogla të fytyrës, si flokët dhe sytë, për të pasqyruar me kujdes karakteristikat dinamike të një personi.

Meqë rëndësia e kamerave selfie është rritur shumë gjatë kohëve të fundit, në serinë Galaxy S23 është prezantuar fokusimi automatik i shpejtë dhe kamera e parë selfie Super HDR, duke kaluar nga 30 në 60 fps, për imazhe dhe video dukshëm më të mira në pjesën e përparme.

Galaxy S23 vjen me një performancë premium për të mbështetur të ardhmen e Mobile Gaming

Siç pritej nga të gjithë, seria Galaxy S23 Ultra do të fuqizohet nga proçesori i personalizuar Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. Në këtë mënyrë të gjithë përdoruesit e smartphone-ve S23, S23 Plus dhe S23 Ultra do të ofrojnë një performancë të jashtëzakonshme, dhe në rastet kur nevojitet shumë energji si përshembull në luajtjen e lojrave.

Bateria 5000mAh e S23 Ultra do të zgjasë 20% më tepër se paraardhësi i tij, ndërkohë që fuqia proçesuese dhe e inteligjencës artificiale në këtë pajisje është rritur me 40%. Plus, dhoma e ftohjes me avull e Samsung Galaxy, tani më e madhe dhe e pranishme në çdo model të serisë Galaxy S23, siguron që të shijuarit e një maratone lojrash nuk do të ngadalësojë përvojën tuaj. 

Ekrani 6,8 inç i Galaxy S23 Ultra do të vijë me një sipërfaqje shumë pak të lakuar, duke përmirësuar pamjen vizuale në një smartphone. Funksioni unik i komoditetit të përmirësuar i Samsung Galaxy i lejon përdoruesit të rregullojnë tonet e ngjyrave dhe nivelet e kontrastit, duke pakësuar lodhjen e syve nga koha e kaluar para ekranit gjatë natës.

Samsung zhvillon serinë S23 me qëndrueshmërinë në vëmendje

Në serinë S23 janë rritur standardet e teknologjisë premium, ndërkohë që përdoren materiale ricikluara ku përfshihen alumini, xhami, apo dhe plastikat e grumbulluara nga rrjetat e peshkimit në oqean.

Seria e re S është e para që integron Corning Gorilla Glass Victus 2, duke shtuar qëndrueshmëri më të madhe për përdorim afatgjatë dhe e dizajnuar me një mesatare prej 22 përqind përmbajtje të ricikluar para konsumit.  Plus, çdo smartphone Galaxy S23 vjen në kuti paketimi të ridizajnuar të bërë me letër 100% të ricikluar.

S23 Ultra ofron më tepër liri dhe fleksibilitet

Në çdo model të serisë Galaxy S, Samsung Multi Control që lidh funksionalitetin e mouse-it dhe tastierës midis një kompjuteri Samsung Galaxy dhe tabletit, tashmë gjendet dhe në Galaxy S23 Ultra, S23 + dhe S23. Tashmë do të jetë shumë e lehtë të kopjohen tekste të ndryshme, si përshembull të URL dhe të shpërndahen nga një pajisje në tjetrën.

Disponueshmëria

Seria Galaxy S23 vjen në katër nuanca mat të frymëzuara nga natyra: E gjelbër, krem, vjollcë e hapur dhe e zezë e tejdukshmeGalaxy S23 Ultra do të jetë në dispozicion me një çmim të sugjeruar me pakicë prej 161,999 AllGalaxy S23+ me 139,999 All dhe Galaxy S23 me 109,999 All.

Telefonat inteligjentë të serisë Galaxy S23 janë gjithashtu të disponueshëm në një periudhë të veçantë paraporosie, ku me blerjen e njërës prej pajisjeve ju përfitoni një model me dyfishin e memories me çmimin e variantit bazë dhe kurseni deri në 20,000 All. Periudha e promocionit zgjat nga data 1 deri në 16 shkurt ose deri sa të mbarojë stoku dhe më shumë informacion mund të gjeni në: www.samsung.com/al/offer/preorder-galaxy-s23.

Burimi: Geek Room