Al Roker ndau këshillat e tij më të mira për prindërimin

Al Roker, prezantuesi i motit në shfaqjen “Today”, u përlot në ekran kohët e fundit kur iu kërkua këshilla për prindërit.

Roker ishte duke folur me korrespondentin e NBC Gadi Schwartz, i cili po pret fëmijën e tij të parë me gruan Kimi Tobin në qershor. Schwartz i kishte kërkuar Roker këshillën e tij për prindërimin, dhe Roker menjëherë u mbyt.

Unë do t’ju them të dyve se është gjëja më e mirë që ju ka ndodhur ndonjëherë”, tha Roker, “dhe ju do të dini se zemra juaj rreh jashtë trupit tuaj tek dikush tjetër”.

Roker është babai i Courtney, 33 vjeç, Leila, 22 vjeç dhe Nick, 18 vjeç. Ai u tha Schwartz dhe Tobin, të cilët të dy punojnë në televizion se gjëja më e rëndësishme në jetën e tyre tani do të jetë mbështetja e vajzës së tyre ndërsa ajo rritet.

Dhe pa marrë parasysh se çfarë ndodh, ata janë gjithmonë fëmijët tuaj,”-tha Roker. “Nuk ka rëndësi se çfarë bëni – cilado qoftë puna juaj – puna juaj është thjesht të siguroheni që secili prej këtyre fëmijëve, pavarësisht kush janë, mund të bëhen kushdo që duan.”

Tobin dhe Schwartz njoftuan shtatzëninë e tyre për People në mars, duke ndarë mënyrën unike që ata zbuluan se do të ishin prindër.

Pasi vendosa të provoja dhe të krijoja një familje, një mëngjes u zgjova pasi pashë ëndrrën më të çmendur dhe i thashë Gadi:’Unë thjesht pashë një ëndërr që isha shtatzënë dhe ishte një vajzë dhe dëgjova zërin e vajzës time që më thoshte të ngrihesha dhe të bëja një test shtatzënie’,”-tha Tobin. “Gadi ishte akoma gjysmë në gjumë dhe dukej i hutuar, kështu që unë u ngrita nga shtrati, bëra testin dhe thashë: ‘Më mirë të vish ta shikosh këtë – mendoj se po bëjmë një fëmijë!

Më vonë, ata morën konfirmimin se kishin një vajzë.

Në dhjetor, familja e Roker u bashkua për herë të parë që kur filloi pandemia. Vajza e tij Leila kishte studiuar jashtë vendit në Francë kur filloi bllokimi, kështu që ajo nuk i kishte parë prindërit e saj personalisht për një kohë të gjatë.

Gruaja e Roker, Deborah Roberts, pret një serial në Instagram me Leilan të quajtur “Thirrni Nënën Tuaj”. Ata befasuan shikuesit duke treguar se Leila kishte ardhur në shtëpi për pushime.

Burimi: Insider