Ellen DeGeneres do të përfundojë shfaqjen pas 19 sezonesh

Shfaqja e Ellen DeGeneres do të marrë fund këtë vit pas 19 sezonesh.

Drejtuesja e emisionit bisedues tha për Hollywood Reporter se ajo informoi stafin e saj për vendimin të martën dhe do të ulet me Oprah Winfrey të enjten për të diskutuar lajmet.

Kur jeni një person krijues, ju duhet vazhdimisht të sfidoheni, dhe sado e mrekullueshme është kjo shfaqje apo argëtuese, nuk është më një sfidë më,”-i tha DeGeneres The Hollywood Reporter për vendimin e saj.

Përfundimi i shfaqjes vjen gjithashtu pasi raportet e një kulture toksike të punës, diskriminimi dhe ngacmimi seksual kanë rrethuar DeGeneres vitin e fundit. Në atë kohë, ajo pranoi publikisht se kultura e shfaqjes së saj ishte zhvilluar në diçka që nuk pasqyronte vlerat me të cilat ajo e filloi shfaqjen dhe u zotua të bënte më mirë.

Pothuajse ndikoi në shfaqje,” i tha Ellen THR. “Ishte shumë e dëmshme për mua. Dua të them, shumë. Por nëse do të lija shfaqjen për shkak të kësaj, nuk do të kthehesha këtë sezon.

DeGeneres, 63 vjeç, ka qenë një pioniere për komunitetin LGBTQ, që kur historia e saj e mbuluar “Yep, I’m Gay” “Time” gati sa e torpedoi karrierën e saj në 1997. Që nga fillimi i “The Ellen DeGeneres Show”, aktorja e humorit u shfaq më shumë se 64 Emmy Dayday dhe ndihmoi në normalizimin e përfaqësimit queer në televizion.

Në një intervistë me The Hollywood Reporter, DeGeneres pranoi se ajo kishte planifikuar ta përfundonte shfaqjen pas sezonit 16, por pranoi të zgjasë kontratën e saj me tre vjet. “Ky ka qenë plani gjatë gjithë kohës,” tha ajo.

Burimi: CNBC