Elon Musk dhe Grimes janë ndarë pas 3 vitesh lidhje

Elon Musk dhe Grimes e kanë lënë lidhjen pas tre vitesh së bashku.

Drejtori ekzekutiv i Tesla dhe SpaceX i tha Emily Smith dhe Mara Siegler të Page Six të premten se ata ishin “gjysmë të ndarë”, por ende e donin njëri-tjetrin dhe “janë në marrëdhënie të shkëlqyera”.

“Kryesisht puna ime në SpaceX dhe Tesla kërkon që unë të jem kryesisht në Teksas ose të udhëtoj jashtë shtetit dhe puna e saj është kryesisht në LA,” tha Musk.

Musk dhe Grimes zbuluan se po dilni së bashku në maj 2018 kur Grimes, një këngëtare dhe producente, e solli Musk në Met Gala – Page Six raportoi në atë kohë se ata kishin dalë “në heshtje” për disa javë. Page Six raportoi në vitin 2018 se çifti u takua në Twitter: Musk po planifikonte të bënte një shaka në lidhje me inteligjencën artificiale dhe zbuloi se Grimes e kishte rrahur në grusht me një personazh nga videoklipi i saj “Flesh Without Blood”.

Musk më vonë i tha The Wall Street Journal se ai e donte Grimes për “krijimtarinë e saj artistike të egër dhe etikën e punës tepër intensive”.

Çifti që atëherë ka kaluar kontrollin publik, me Grimes që mbrojti publikisht pasurinë e Musk, donacionet politike dhe trajtimin e punonjësve. Dhe në gusht 2018, Grimes u përfshi pa dashje në përplasjen e Musk me Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim mbi tweet-n e tij famëkeq “financimi i siguruar”. Ata u duk se u ndanë menjëherë pas kësaj.

Por ata shpejt u lidhën përsëri, dhe në janar 2020, Grimes ndau në Instagram se ishte shtatzënë. Ata mirëpritën një djalë atë maj, të cilin e quajtën X Æ A-Xii Musk.

Musk tha për Page Six të premten se Grimes “po qëndronte me të dhe Baby X është në dhomën ngjitur”. Të enjten mbrëma, Grimes postoi një video në TikTok të saj duke u përpjekur që X të thoshte “mama” pasi ajo tha në një video të Vogue javën e kaluar se djali i saj e thirri me emrin e saj të parë, Claire – zëri i Musk dëgjohet në sfond.

Burimi: Insider