HOROSKOPI DITOR – 1 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Mbani shenjën e paqes nëse keni nevojë, sepse sot, njerëzit fjalë për fjalë do t’ju tërheqin në debate. Ju madje mund të përballeni me një lloj procesi gjyqësor ose telashe me forcat paqeruajtëse. Meditoni, shëtisni ose thjesht kërkoni shoqërinë e miqve dhe të dashurve.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Të armatosur me zgjuarsi dhe mendim anësor, të gjithë jeni gati të merrni përsipër të sotmen me lehtësi të praktikuar. Problemet më të vështira do të shemben si një shtëpi me letra përpara intelektit tuaj. Një ngritje në detyrë ose rritje e pagave është gjithashtu e mundshme sot. Huadhënësit dhe ndërmjetësit e parave do të kenë një ditë fitimprurëse.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Një ditë jashtëzakonisht fitimprurëse dhe progresive ju pret. Ju mund të hyni në një trashëgimi të bukur. Përgjegjësitë tuaja do të rriten së bashku me një promovim të mundshëm në punë. Sidoqoftë, mos e lini suksesin tuaj t’ju pushtojë kokën tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju do të gdhendni në rrugën tuaj për përparim. Ju do të merrni respekt dhe njohje nga njerëzit. Rivalët e biznesit dhe shëndeti mund t’ju shqetësojë. Kujdes nga veprimet e armiqve. Vigjilenca juaj do të pengojë planet e tyre.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Ju do të keni një humor të lartë sot. Qoftë në zyrë apo në shtëpi, do të jeni plot gëzim dhe do të kërkoni të kaloni kohën tuaj me qetësi. Do të kaloni kohë me familjen dhe miqtë. Ju nuk do të jeni në gjendje të zbatoni planet tuaja për trajtimin e punës sot në disponimin tuaj aktual.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Ju mund të lehtësoni të gjithë tensionin dhe presionin brenda jush sot, një ditë e cila do të jetë plot momente të lehta dhe relaksuese. Një ditë e dobishme dhe progresive do të jetë për ju. Ju do të merrni shumë ftesa për tubime shoqërore dhe ahengje.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Për të fituar mundësi në të ardhmen mund ju duhet të mbështeteni në përvojën e kaluar. Do të keni tendencë të bëheni posesivë për gjërat e afërta me ju. Ju gjithashtu do të duhet të merreni me situata të pakëndshme kur integriteti juaj vihet në dyshim. E gjithë dita e thënë dhe e mbaruar do të shkojë mirë përveç çështjeve të vogla dhe qëndrimi juaj i mirëkuptimit do të jetë me vlerë sot.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sot, duhet të merrni disa këshilla shëndetësore. Kultivoni zakone të shëndetshme të të ngrënit dhe ushtroni rregullisht për të qëndruar larg çrregullimeve si mbipesha. Zakonet e parregullta të ngrënies dhe mënyra e jetesës jo e shëndetshme mund të çojnë në shumë telashe të tjera. Hani shëndetshëm, qëndroni të lumtur.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju sot jeni në një lartësi dhe një ndjenjë ekstaze ju rrethon. Ju jeni drejtuar nga performanca dhe do të jepni më të mirën në gjithçka që merrni përsipër. Dëgjoni zërin tuaj të brendshëm, ai do t’ju udhëzojë në rrugën e duhur. Shfrytëzojeni në maksimum këtë ditë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju keni planifikuar me përpikëri çdo aspekt të planit tuaj dhe keni përgatitur listën e kontrollit. E vetmja gjë që mbetet tani për të bërë është zbatimi i këtij plani. Sidoqoftë, vonesat dhe pengesat do t’ju bllokojnë rrugën dhe do t’ju lënë të zhgënjyer. Megjithatë mos dyshoni në aftësitë tuaja. Ju keni planifikuar siç duhet dhe keni besim pasi ato vonesa nuk janë të përhershme.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Mos lejoni që emocionet tuaja të prishin vendimet e rëndësishme të jetës tuaj. Prirja për të qenë sentimental kur keni nevojë të jeni racional do të bëhet pengesë në rrugën tuaj. Mësoni ta frenoni këtë zakon përndryshe mund t’ju duhet të paguani një çmim të rëndë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bëni një hap të kujdesshëm në të njëjtën kohë sot. Ju do të diskutoni çështje intime në shtëpi dhe çështje zyrtare në punë, por kini kujdes se kujt i besoni dhe mashtrimi nga dikush i afërt mund të çojë në shqetësim dhe stres në të ardhmen. Edhe pse jeni një person emocional, punoni me kokën mbi zemrën tuaj sot pasi njerëzit mund të përpiqen të përfitojnë nga natyra juaj dhe t’ju shkelin.

Burimi: Ganesha Speaks