Horoskopi ditor – 13 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju meritoni të shëroheni nga çdo përvojë lënduese dhe të lironi çdo bagazh që keni mbajtur kohët e fundit. Dielli dhe Neptuni shpirtëror po bashkohen në Shtëpinë tuaj të 12-të të Mbylljes dhe Përfundimeve, duke i dhënë fund cikleve të vjetra dhe duke ju ndihmuar të hapni rrugën për përpjekjet e ardhshme. Është një ide e mirë të shkruani një listë të gjërave që nuk dëshironi të sillni në të ardhmen, më pas të bëni një lloj rituali për t’i çliruar ato, ndoshta edhe duke e djegur në mënyrë të sigurt listën.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ruajtja e miqësive tuaja është veçanërisht e rëndësishme tani, ashtu sikurse një bimë ka nevojë për kujdes të veçantë në momente të caktuara. Sot, Dielli dhe Neptuni shërues takohen në sektorin tuaj shoqëror për lidhjen e tyre një herë në vit, duke sjellë një prekje mirësie dhe ndjeshmërie për njerëzit me të cilët jeni rrethuar. Kontaktoni me të dashurit tuaj dhe sigurohuni që ata po ecin mirë! Nëse jo, mund të përfundoni duke qenë shpatulla mbi të cilën ata qajnë. Ofrimi i një veshi dëgjues do të thotë shumë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Qëllimet tuaja jetike mund të theksohen në zemrën dhe mendjen tuaj sot. Dielli primar po sinkronizohet me Neptunin mistik në sektorin tuaj të karrierës në një lidhje të ndezur, duke përzier dy energjitë e tyre. Ky kombinim do t’ju ndihmojë të arrini atje ku dëshironi të jeni në një mënyrë të butë, si një peshk që ndjek tërheqjen e baticës. Dëgjoni atë që ju thotë intuita! Nëse dëshironi të qëndroni të vendosur apo të vazhdoni, mesazhi duhet të jetë i qartë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Bota dëshiron që ju të shkoni përtej zonës suaj të rehatisë aktuale në mënyrë që të bëni një zbulim të vetvetes në këtë moment. Dielli i gjallë dhe Neptuni që thyen kufijtë po formojnë një lidhje në Shtëpinë tuaj të 9-të të Ideve, duke ju ndihmuar të rrëzoni çdo mur që ju mban të kufizuar në një hapësirë që ndoshta e keni tejkaluar. Mos kini frikë nga ndryshimi! Në vend të kësaj, përqafoni atë dhe kërkoni mënyra të reja që ju të evoluoni si person. Bëni një përpjekje për të zgjeruar horizontet tuaja personale gjatë rrugës.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kufijtë tuaj mund të ndryshojnë sot. Dielli po krijon lidhjen e tij një herë në vit me Neptunin fantastik në shtëpinë tuaj të thellë të 8-të, duke ju ndihmuar të thyeni çdo pengesë të mundshme midis jush dhe dikujt të rëndësishëm. Kjo fushë merret me gjithçka, nga financat e përbashkëta deri te lidhjet intime, kështu që ju mund të vëreni veten duke kaluar nëpër disa emocione shumë të forta! Neptuni dëshiron që ju të shndërroni çdo vështirësi që përjetoni në një version më të mirë të vetes, si feniksi që del nga hiri i zjarrtë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Lidhjet e rëndësishme në jetën tuaj mund të jenë një burim i madh rehatie tani. Dielli në sektorin tuaj të marrëdhënieve po vjen në kontakt me Neptunin, duke hedhur një shkëlqim magjik mbi partneritetet e fuqishme në jetën tuaj. Nëse kohët e fundit keni pasur mosmarrëveshje me një mik të rëndësishëm, kjo është koha e përkryer për të zgjatur një degë ulliri dhe me vetëdije të bëni një përpjekje për të arritur në të njëjtën faqe. Nëse kjo duket e pamundur, atëherë mund të jetë koha për të vazhduar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Nivelet tuaja të energjisë mund të ndryshojnë nga momenti në moment gjatë gjithë ditës. Dielli i zhurmshëm po udhëton në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe mirëqenies dhe po krijon një lidhje me Neptunin e mjegullt në të njëjtën shkallë. Neptuni mund të krijojë iluzione dhe konfuzion në momentin më të mirë, kështu që ju mund të ndiheni më tepër jashtë tij. Merrni gjërat me butësi dhe mos e shtyni veten shumë! Provoni diçka relaksuese dhe krijuese, si joga e butë apo edhe një klasë kërcimi ku mund të shpreheni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Kreativiteti mund të kalojë në çati sot, ndërsa ju merrni të gjitha llojet e mundësive të reja! Dielli dhe Neptuni frymëzues po sinkronizohen në shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit dhe të vetë-shprehjes, duke ju dhënë shumë ide për të punuar. Pavarësisht nëse vendosni të shkruani një poezi, të vizatoni një pikturë, të bëni një performancë ose të bëni ndonjë gjë tjetër që mund të ëndërroni, ndërmerrni veprime për të lënë anën tuaj ekspresive të luajë. Mos u shqetësoni për krijimin e diçkaje afatgjatë – thjesht përqendrohuni te momenti.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Jeta juaj në shtëpi ka të ngjarë të jetë mjaft stresuese për një kohë. Megjithatë, sot po ju ofrohet mundësia për të gjetur një qetësi shpirtërore nën çatinë tuaj, ndërsa Dielli i dobishëm dhe Neptuni shërues takohen për lidhjen e tyre një herë në vit, këtë herë në Shtëpinë tuaj të 4-të të themeleve dhe familjes. Nëse gjërat me një shok dhome ose të afërm janë shumë stresuese, ndoshta tani mund t’i lini të kaluarat të kalojnë dhe të ktheni një fletë të re, duke lehtësuar tensionet për të gjithë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Fjalët tuaja mund të jenë armë, por sot ato mund të jenë edhe mjete të dobishme për t’i bashkuar njerëzit. Dielli është në sektorin tuaj të komunikimit, gati për t’u sinkronizuar me Neptunin mistik në të njëjtën shkallë. Falë bashkimit të tyre, ju mund të vini në kontakt me emocionet tuaja të përzemërta pasi ato përzihen me mundësi vërtet fantastike. Lëreni veten të flisni nga zemra, në vend të kokës, dhe jini të gatshëm të takoni të tjerët në gjysmë të rrugës nëse është e nevojshme. Njerëzit duhet të kujtojnë me mirënjohje mirësitë që u keni bërë atyre.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të duket se paratë rrjedhin nëpër gishta, pavarësisht nëse i mbani me vëmendje shpenzimet tuaja apo keni më shumë një politikë të hapur të portofolit. Dielli në sektorin tuaj të të ardhurave po përzien energjinë e tij me Neptunin misterioz, duke e bërë mjaft të vështirë ndjekjen e çështjeve të zakonshme. Kujdes nga marrëveshjet që duken shumë të mira për të qenë të vërteta, sepse ka të ngjarë të rezultojnë të jenë pikërisht të tilla. Një donacion bamirësie do të ishte një përdorim shumë më i mirë i fondeve tuaja sot.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Diçka e veçantë mbush ajrin rreth jush në këtë kohë. Dielli është në mes të vizitës së tij vjetore në shenjën tuaj dhe po vjen në një linjë të saktë me Neptunin magjik, duke ju hapur ndaj shumë mundësive që depërtojnë në univers. Nëse keni qenë mjaft të hutuar për drejtimin në të cilin po shkoni, mendoni të merrni pak kohë nga gara për t’u rikthyer në kontakt me zërin tuaj të brendshëm. Përgjigjet mund të vijnë kur nuk i prisni.

Burimi: Tarot