Horoskopi ditor – 14 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ka të ngjarë që sot të jeni udhëheqësi i miqve tuaj. Me Hënën në Shtëpinë tuaj të 9-të të Përvojave Ekzotike, ju nuk jeni të prirur t’i përmbaheni rutinës suaj të zakonshme – dhe ndoshta do të preferoni të sillni miqtë tuaj me vete për udhëtim. T’i detyrosh ata të angazhohen për planin tuaj të madh mund të ndihen si tufa e maceve! Përpjekjet tuaja për të përcaktuar detajet e nevojshme mund të perceptohen si të mëdha, kështu që nëse një ide duket se nuk po shkon askund, mos e detyroni atë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Gjetja e një çmimi të drejtë mund të jetë zhgënjyese. Ju ka të ngjarë të jeni shumë të vetëdijshëm se sa vlen puna juaj, ose një artikull që po përpiqeni të shisni. Megjithatë, një shef ose blerës i mundshëm mund të pretendojë se nuk mund ta përballojë atë. Ndonëse ju është dashur një kohë e gjatë për të krijuar besimin për të kërkuar, bëni çmos për të ndarë krenarinë tuaj nga kërkimi juaj për rrugën më produktive përpara. Kini parasysh se gatishmëria për të bërë kompromis në të tashmen, brenda kufijve të arsyeshëm, mund t’i shërbejë më mirë qëllimeve tuaja afatgjata.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të dilni më i fortë se sa keni ndërmend për momentin. Ndoshta do të mendoni se thjesht po e thoni pjesën tuaj dhe më pas dikush tjetër do të ofendohet. Mbani në mend se çështja mund të jetë më e madhe se një grindje personale mes jush dhe atyre. Nëse jeni duke sfiduar një ide që është e përhapur gjerësisht në komunitetin tuaj, të bëni të tjerët t’ju bashkohen për të dalluar nuk do të ishte kurrë një pyetje e lehtë. Mbajtja realiste e pritjeve tuaja duhet t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga përpjekjet tuaja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Detyrat rutinë të punës suaj mund të jenë veçanërisht rënduese për momentin. Jashtë kontekstit, vetë detyrat mund të mos jenë aq të këqija. Shqetësimi juaj mund të vijë më shumë nga ideja juaj se duhet të kishit kaluar përtej atij niveli në karrierën tuaj deri tani. Edhe një pozicion që do ta konsideronit të suksesshëm nuk është domosdoshmërisht joshës në çdo moment! Në vend që të zhyteni në zhgënjim, përpiquni të vlerësoni mënyrat në të cilat po përparoni, edhe nëse trajektorja juaj nuk është aq e shpejtë sa do të dëshironit.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një situatë sociale mund të duket se ju kërkon të paraqisni një imazh të guximshëm sot. Ndjenjat e cenueshmërisë mund ta bëjnë këtë mjaft të vështirë. Fatmirësisht, hapja në një bisedë një me një mund t’ju japë lidhjen kuptimplotë që dëshironi. Ky lloj diskutimi duhet t’ju ndihmojë gjithashtu të balanconi çdo presion konkurrues që rëndon mbi ju. Ka më shumë se një mënyrë për të qenë aventurier, kështu që kultivoni një stil që ju lejon të jeni të sinqertë për të gjitha kompleksitetet e udhëtimit tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ecja përpara drejt qëllimeve tuaja personale mund të jetë një sfidë për momentin. Ka të ngjarë të kujtoheni për nevojat në shtëpi që po i neglizhoni. Ndoshta të tjerët të përfshirë nuk janë të vetëdijshëm për të gjitha detyrat që keni marrë përsipër ose se si mund t’ju mbështesin më mirë. Merreni parasysh mundësinë që ata të jenë vërtet të gatshëm të hyjnë nëse ju pyesni. Marrja e kohës për t’u mësuar atyre aftësi të reja mund të duket më e ngadaltë në këtë moment sesa të bësh gjithçka vetë. Megjithatë, është një investim që ndoshta do të shpërblehet!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shpërndarja e pyetjeve tuaja të nxehta për çështjet e diskutueshme ka të ngjarë të përshkallëzohet më tej sesa preferoni aktualisht. Ndërsa Marsi agresiv në shtëpinë tuaj të 9-të dogmatike kundërshton Hënën e pambrojtur, ju mund të zbuloni se mund ta hiqni atë, por nuk mund ta përballoni. Ju mund të mendoni se po debatoni vetëm për argëtim, por të tjerët nuk do ta shohin domosdoshmërisht kështu – dhe ata mund t’ju turpërojnë fort. Përqendrohuni në mbrojtjen e marrëdhënieve tuaja dhe fjalët që ju nevojiten duhet të vijnë tek ju.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndjenja se nuk keni mjaft para mund t’ju tundojë aktualisht të ndiqni një investim të pasigurt. Megjithatë, angazhimet tuaja në shtëpi dhe familjare ndoshta do të shërbeheshin më mirë nga një qasje më pak impulsive. Ndërsa Hëna në sektorin tuaj financiar harmonizohet me Jupiterin bujar në shtëpinë tuaj të 6-të të punës, është e mundur që të ketë vend për të bërë më shumë nga ajo që po bëni tashmë. Kërkoni mundësitë e fshehura në pamje të qartë përpara se të pranoni ndonjë ofertë në lidhje me transformimin radikal dhe të rrezikshëm në jetën tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëz të tjerë mund të duket se po ju shtyjnë sot. Nëse nuk dëshironi çfarëdo që të ofrojnë, ndoshta do të ndihmonte për të komunikuar më qartë atë që dëshironi. Kjo është një mundësi e shkëlqyeshme për ta përcaktuar atë më mirë se sa keni pasur më parë. Ndërsa Hëna perceptuese në shenjën tuaj mbështet Mërkurin e artikuluar në shtëpinë tuaj të tretë verbale, tani jeni të pajisur për të shprehur me fjalë atë që do t’ju bënte të ndiheni mirë. Njohja e asaj që po kërkoni është një hap i parë solid drejt gjetjes së saj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Etika juaj e punës ka të ngjarë të digjet sot – dhe madje mund të tejkaloni atë që kërkohet nga ju! Ndërsa Hëna e shqetësuar në shtëpinë tuaj të 12-të të shqetësuar kundërshton Marsin e vendosur në Shtëpinë tuaj të 6-të të Produktivitetit, ndjenjat tuaja private të pamjaftueshmërisë mund të jenë duke nxitur këtë përpjekje për të mbikompensuar. Ju mund të jeni krenarë për atë që arrini tani dhe mund të merrni edhe një nxitje financiare. Shpërblimet nuk duhet të mbarojnë këtu! Nëse keni ende energji, mund të kërkoni gjithashtu siguri të qëndrueshme emocionale.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Planifikimi i aktiviteteve me një grup miqsh ose organizatë ku i përkisni mund të jetë zhgënjyese për momentin. Ju ndoshta keni një ide të qartë se çfarë do t’ju pëlqejë, dhe megjithatë të tjerët mund të ngurrojnë të angazhohen për ndonjë gjë të veçantë. Në vend që të përpiqeni më shumë për t’i bindur ata të bëjnë atë që dëshironi, do të ishte e mençur të gjeni kohë për t’i dëgjuar me durim. Edhe pse mund të duket e lodhshme, ndjenjat e tyre të paqarta ka të ngjarë të tregojnë diçka që do të jetë pjesë e zgjidhjes ideale.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Heqja e zhgënjimeve profesionale në shtëpi mund të jetë shumë e lehtë tani. Ambivalenca juaj rreth drejtimit të karrierës suaj mund të jetë një faktor i madh në trazirat. Ndoshta ju duhet të kaloni pak kohë duke kërkuar brenda për të gjetur se çfarë dëshironi me të vërtetë. Ndërsa Hëna mbështet Jupiterin e favorshëm në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve, mund të zbuloni se një ide që dikur e keni hequr si shumë të shtrenjtë është më e mundshme nga sa mendoni. Jepini çdo opsioni hetimin e menduar që meriton.

Burimi: Tarot