Horoskopi ditor – 16 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përmbushja e qëllimeve tuaja aktuale financiare mund të jetë e mundur, nëse jeni të gatshëm të punoni për ta realizuar atë. Edhe pse mund të jetë joshëse të fajësoni figurat e autoritetit për rrethanat që nuk kanë ecur në rrugën tuaj, ndoshta keni më shumë liri nga sa mendoni se keni. Thjesht mund t’ju duhet të gjeni një ndjenjë sigurie bazuar në bazën tuaj individuale dhe jo në një rrugë më të provuar dhe të vërtetë. Pranojeni vetes se ta bëni këtë mund të jetë e vështirë – dhe në të vërtetë nuk është faji i askujt.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Stuhitë tuaja krijuese mund të jenë vërtet në diçka në këtë kohë. Ndërsa Mërkuri i zgjuar në shtëpinë tuaj dinak të 5-të trillon Uranin e shkëlqyer në shenjën tuaj, fuqitë tuaja të inovacionit janë në kulmin. Nuk ka shumë gjasa t’ju mbajë prapa, përveç frenimeve tuaja të mundshme ose nocioneve të paramenduara. Ndërsa mund të besoni se disa gjëra janë të pamundura bazuar në ato që ju kanë mësuar gjithmonë, ndoshta mund të përfundoni t’i bëni ato gjithsesi. Ju vetëm do të duhet të largoheni nga rruga juaj!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju ndoshta e dini përgjigjen për një problem që keni aktualisht në shtëpi, por mund të kërkojë që të ndani disa informacione që preferoni t’i mbani për vete. Ndërkohë që mund të frenoheni sepse keni frikë të mos merrni atë që dëshironi, marrja e një rreziku dhe hapja mund të thellojë një marrëdhënie që është e përfshirë në situatë. Ju mund të ndiheni veçanërisht të prekshëm për shpresat tuaja për të ardhmen, por ndoshta personi tjetër ka aspirata të ngjashme. Jepuni atyre një shans për t’i bërë gjërat në rregull.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Miqtë tuaj mund të jenë vërtet frymëzues për momentin dhe mund të jetë e vështirë të mos i idealizoni ata. Gjithsesi, mos e zbritni atë që sillni në tryezë vetë! Përqendrimi juaj në detaje praktike mund t’ju ndihmojë të shikoni planin e guximshëm të dikujt tjetër dhe të kuptoni se si ta bëni atë në realitet. Për ta bërë këtë, mund t’ju duhet gjithashtu të kërkoni autoritetin tuaj. Edhe pse ndoshta kjo do të prishë dinamikën e fuqisë së grupit, do t’ia vlejë kur të merrni një rezultat të mirë – së bashku!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju jeni në gjendje të bëni përparim praktik drejt ambicieve tuaja të fundit. Pjesa e vështirë mund të jetë tejkalimi i pritshmërive tuaja se si duhet të duket suksesi. Ju mund të besoni se duhet të bëni diçka më emocionuese, ndoshta për shkak të ideve që keni marrë në shkollë. Megjithatë, sapo të merrni rezultate konkrete, ndjenja juaj e krenarisë së fituar do të jetë mjaft bindëse për të fshirë frikën tuaj për të humbur. Bëni çdo gjë që ju shtyn përpara – pavarësisht se sa e mërzitshme duket për të tjerët.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Shprehja e bindjeve tuaja për një çështje të diskutueshme mund të jetë imponuese për ju sot. Megjithatë, mund t’ju duhet të vendosni nëse jeni më të interesuar për lirinë totale për të shfryrë gjithçka në mendjen tuaj apo për të krijuar intimitet me dikë të rëndësishëm për ju. Megjithëse marrëdhëniet e ngushta kërkojnë një nivel bazë ndershmërie, ju duhet të jeni mjaft realist për të pranuar se ndjeshmëritë e çdo personi janë gjithashtu një pjesë e rëndësishme e ekuacionit. Nëse dëshironi lidhje, duhet të gjeni një ekuilibër në komunikimet tuaja.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund t’ju duhet pak kohë vetëm për të përvetësuar disa informacione tronditëse që keni mësuar kohët e fundit. Lejimi i dikujt afër jush të ndjekë rrugën e tij mund të jetë pak i mërzitshëm kur ai e bën atë, pavarësisht se sa pozitive dukej në teori. Ripërpunimi i marrëdhënies për t’i dhënë më shumë hapësirë ​​të dashurit tuaj ka të ngjarë të përfitoni edhe ju në planin afatgjatë, por gjetja e qendrës suaj të bazuar në fillim është ndoshta e nevojshme që ju të shihni anën e mirë të situatës.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sot mund të befasoheni këndshëm nga zbulimi se bashkëpunëtori që keni kërkuar është tashmë në rrjetin tuaj social. Kur ndërton lidhjen e Mërkurit në shtëpinë tuaj të 11-të me spektër të gjerë trikon Uranin inovativ në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, mund të bëheni të vetëdijshëm për çdo mundësi që fshihet para syve. Ndërsa filloni të bisedoni për perspektivat tuaja, mos e lini veten të pengoheni në debatin mbi detajet se kush do të bëjë çfarë në këtë pikë. Thjesht lërini gjërat të rrjedhin.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Vëzhgimi i qëllimeve tuaja më të mëdha profesionale mund t’ju japë perspektivën e pamjes së madhe që ju nevojitet për të rregulluar rrjedhën tuaj aktuale të punës ditore. Edhe nëse do të bënit një detyrë në një mënyrë të caktuar për të kursyer para, ndoshta kjo nuk është e vetmja konsideratë që ka rëndësi. Gjetja e një mënyre për të sjellë një prekje të asaj që ju personalisht ju duket argëtuese në detyrat tuaja rutinë mund t’ju ndihmojë të qëndroni të motivuar, kështu që të kaloni një kohë të mirë mund t’ju sjellë një fitim neto, pavarësisht nga kostot e mundshme fillestare.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Megjithëse përpjekja për të kontrolluar fort gjërat në jetën tuaj shtëpiake ose familjare mund të jetë tërheqëse tani, ndoshta nuk është përdorimi më i mirë i kohës suaj. Bërja e diçkaje që stimulon kureshtjen dhe pasionet tuaja intelektuale mund t’ju ndihmojë të dilni nga çfarëdo rrëmuje emocionale në të cilën mund të ndiheni të mbërthyer në këtë moment. Ndërsa të shkosh fizikisht diku në një vend të ri është ideale, leximi i një libri të mirë mund të bëjë gjithashtu një trik. Sido që të jetë, ju mund të përdorni patjetër një kujtesë se bota është më e madhe se rrethi juaj i afërt.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një ndryshim i madh në shtëpi tani mund të jetë i nevojshëm, por për ta realizuar atë pa probleme do të kërkojë pak mendim. Kur Mërkuri praktik në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta mbështet Uranin përçarës në shtëpinë tuaj të 4-të të brendshme, ju mund të përpunoni detajet se si t’i ndani gjërat në një mënyrë që lejon secilin person të ndjekë lumturinë e tij. Fshehja e ndjenjave tuaja të vërteta nuk ka të ngjarë të jetë e suksesshme! Jini të sinqertë për vendin ku jeni, edhe nëse e dini se përgjigja “e duhur” do të ishte diçka ndryshe.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një bisedë e lirë mund të jetë pikërisht ajo që do t’ju nxjerrë nga një ngërç tani. Ndërsa mund të ndiheni sikur keni kaluar në anën e gabuar të një dinamike të fuqishme në një grup ku jeni pjesë, ndoshta të paktën një nga njerëzit e përfshirë në situatë do të jetë më i arsyeshëm njëri-në-një. Zgjedhja e trurit të tyre për njohuri mund t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë i motivon të tjerët. Thënë kështu, ndarja e sinqertë e anës suaj të historisë ka të ngjarë të kthejë ndjenjat në favorin tuaj. Mos u përmbani!

Burimi: Tarot