Horoskopi ditor – 17 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ndarja e qëllimeve tuaja të fundit me miqtë tuaj mund të krijojë besimin tuaj. Ju ndoshta keni tashmë një ndjenjë se idetë tuaja janë mjaft të forta, por nëse kjo është vërtetuar nga të tjerët mund të qetësojë ankthet tuaja të vazhdueshme – dhe t’ju japë motivimin që ju nevojitet për të shtyrë përpara! Megjithatë, mund të ketë ende pjesë të vizionit tuaj që nuk mund t’i shprehni ende me fjalë. Përqendrohuni në atë që është e qartë dhe e sigurt dhe lëreni kozmosin të ndihmojë në formimin e pjesës tjetër me kalimin e kohës.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sjellja në realitet e një ëndrre tuajën e kahershme më në fund mund të funksionojë. Ndërsa Mërkuri i orientuar nga detajet në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të mbështet Jupiterin e pakufizuar në sektorin tuaj të fantazisë, ju jeni të pajisur për të marrë një ide të gjerë dhe për ta kthyer atë në një plan të arritshëm hap pas hapi. Edhe pse kjo përpjekje mund të ndryshojë mënyrën se si njerëzit ju shohin, ndoshta është produkt i një ndryshimi që po krijohet brenda jush për një kohë. Përpiquni t’i përgjigjeni me qetësi çdo tronditjeje nga të tjerët me njohuritë që keni zhvilluar me kalimin e kohës.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Përgjigjet që po kërkoni mund të gjenden përmes njerëzve përreth jush. Me Merkurin e artikuluar në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve që mbështet Jupiterin ekstrovert në sektorin tuaj të rrjeteve, qartësia rreth pikëpamjeve tuaja duhet të jetë një udhëzues i shkëlqyer për të tjerët që janë në të njëjtën faqe. Thënë kështu, marrëveshja për çështjet e mëdha nuk është gjithçka në një marrëdhënie. Hapja me kujdes në një nivel më personal do t’ju ndihmojë të filloni të krijoni intimitet të shëndetshëm pak nga pak.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Puna së bashku mund t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja profesionale në këtë kohë. Ndërsa Mërkuri i zhytur në mendime në shtëpinë tuaj të 8-të të bashkimeve harmonizohet me Jupiterin e zgjeruar në sektorin tuaj të ambicieve, duke identifikuar qartë se për çfarë është përgjegjës secili bashkëpunëtor, duhet të parandalojë shfaqjen e telasheve më vonë. Nëse keni njohur më parë një bashkëpunëtor të ri biznesi në një kontekst social ose familjar, mund t’ju duhet t’i rezistoni çdo tundimi që përjetoni për t’i parë ata përmes kufijve të rolit tjetër. Jepuni atyre hapësirë për t’ju surprizuar!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjekja e një pasioni intelektual me një mik mund të jetë emocionuese sot. Ndërsa Mërkuri i zhurmshëm në sektorin tuaj të marrëdhënieve afrohet me Jupiterin kurioz në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, ndoshta do t’ju pëlqejë më shumë një libër, film ose leksion i mirë nëse keni dikë me të cilin do ta analizoni me kujdes. Në këtë moment, ju rrezikoni të ngecni në detaje të vogla që ju largojnë nga të kuptuarit e pikës kryesore të përmbajtjes. Lëreni shokun tuaj t’ju largojë nga kjo tendencë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Lista juaj e detyrave ka të ngjarë të jetë më e gjatë se zakonisht. Ndërsa Mërkuri me mendim të qartë në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse shtyn Jupiterin e përzemërt në sektorin tuaj të ndarjes, ju jeni në gjendje të siguroni ndihmë nga të tjerët nëse e kërkoni atë. Megjithatë, asistentët tuaj mund të mos i kryejnë detyrat në fjalë saktësisht në të njëjtën mënyrë si ju. Edhe pse mund të dëshironit që ata të përpiqeshin pak më shumë për t’iu përshtatur nivelit të aftësisë suaj artistike, merrni parasysh mundësinë që realizimi i gjërave të jetë më i rëndësishëm sesa realizimi i tyre në mënyrë të përsosur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të rikthehesh dhe të argëtohesh mund të sjellë vetëm përtëritjen që i nevojitet një lidhje e ngushtë e juaja tani. Ndërsa potencialisht keni bërë punë të vështirë për të thelluar intimitetin tuaj emocional, përpjekjet tuaja nuk duhet të jenë aq solemne sa mund t’i bëni ato. Kur Mërkuri mendjemprehtë në shtëpinë tuaj të 5-të lozonjare vezë në Jupiterin festiv në sektorin tuaj të marrëdhënieve, të shijoni një të qeshur të mirë së bashku mund t’ju ndihmojë të zbuloni anët e reja të njëri-tjetrit. Mos e shtyni më!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Puna për të përmirësuar mjedisin në shtëpi mund të jetë frytdhënëse sot. Meqenëse Mërkuri logjik në sektorin tuaj të brendshëm mbështet Jupiterin energjik në shtëpinë tuaj të 6-të produktive, ju keni edhe trurin dhe trurin në anën tuaj. Sidoqoftë, në vend që të merrni gjithçka mbi veten tuaj, mendoni të lakoni të tjerët që kanë një interes në situatë dhe t’u kërkoni atyre të tërheqin peshën e tyre. Përpiquni të kuptoni se kur duhet të ndaloni së foluri dhe të filloni të veproni – ndonjëherë analizimi i tepërt thjesht e bën një problem më dramatik!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sjellja e një ngjyre zgjuarsie lozonjare në çdo bisedë rutinë të ardhshme mund ta bëjë jetën tuaj më argëtuese. Me ndihmën e Mërkurit të zgjuar në sektorin tuaj të komunikimit që frymëzon Jupiterin argëtues në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese, shakatë tuaja ka të ngjarë të jenë në vend! Megjithatë, do të duhet ende të dini se kur të ndaloni së shakash. Humori i përdorur për të mbuluar një ndjenjë të lëkundur të vetëvlerësimit përfundimisht bëhet i sikletshëm për të gjithë të përfshirë, kështu që grumbulloni besimin për t’u marrë me çështjet tuaja reale në mënyrën e duhur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Aktualisht mund të keni një pamje veçanërisht të qartë se si mund t’i përdorni paratë ose burimet tuaja për ta bërë jetën të rehatshme për familjen tuaj. Pavarësisht se sa shumë dëshironi të ndihmoni, mos harroni të analizoni motivimet tuaja përpara se të filloni veprimin – veçanërisht kur Hëna e kujdesshme takohet me Plutonin kontrollues në shenjën tuaj. Edhe pse një dhuratë dramatike është e dukshme, thjesht të kërkoni për lidhjen që kërkoni mund të funksionojë më mirë nga sa prisni. Dhënia është më argëtuese kur nuk ka fije të bashkangjitura!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dominimi i hapësirës ajrore biseduese mund t’ju vijë lehtë sot. Jini të kujdesshëm ndaj mundësisë që jeni duke folur shumë pa thënë asgjë. Ndoshta ju po shkoni në tangjente të gjata dhe të rrëmujshme për të parandaluar njerëzit të bëjnë pyetje të pakëndshme për një temë që nuk dëshironi të diskutoni. Ata mund të mos jenë aq të interesuar për këtë çështje sa mendoni se janë, megjithatë – dhe, nëse del në pah, ata ndoshta do të respektojnë një shmangie të sjellshme. Mos lejoni që ankthi juaj t’i përkeqësojë problemet tuaja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shpenzimi i parave për një ëndërr private mund të jetë tërheqës për ju tani. Megjithatë, presioni i bashkëmoshatarëve mund të jetë gjithashtu duke luajtur një rol të madh në procesin tuaj të mendimit. Me Merkurin dallues në shtëpinë tuaj të 12-të të nënndërgjegjeshëm që moderon Jupiterin ekstravagant në sektorin tuaj financiar, ndoshta ia vlen koha që të tërhiqeni dhe të zgjidhni se cilat nga dëshirat tuaja janë me të vërtetë tuajat — dhe cilat ndoshta u përkasin njerëzve të tjerë. Jini realist në lidhje me kufijtë e asaj që çdo blerje mund t’ju japë.

Burimi: Tarot