Horoskopi ditor – 2 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të ndiheni të detyruar të bëni diçka aventureske dhe emocionuese sot. Megjithatë, zemra juaj mund të mos jetë vërtet në atë që tingëllon si një histori e lezetshme për t’u treguar të tjerëve. Gjatë lidhjes komode midis Hënës së këndshme në sektorin tuaj të brendshëm dhe Venusit të kënaqur në shtëpinë tuaj të 12-të të izoluar, merrni parasysh të kaloni kohë në shtëpi dhe thjesht të relaksoheni. Edhe nëse ajo që përfundoni është objektivisht e mërzitshme, është më mirë të kurseni paratë tuaja për një mundësi që sinqerisht rrëmben interesin tuaj. Nderoni nevojën tuaj për pushim!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një fjalë e mirë mund të përmirësojë miqësinë tuaj për momentin. Ndërsa Hëna empatike në sektorin tuaj të komunikimit arrin tek Venusi miqësore në zonën tuaj sociale, ju mund të identifikoni saktë se çfarë duan të dëgjojnë njerëzit përreth jush. Pjesa e vështirë mund të jetë të qëndroni të vetëdijshëm për motivet tuaja. Nëse do t’i ushqeni bashkëmoshatarët tuaj sepse mendoni se nuk do t’ju pëlqejnë ndryshe, mendoni nëse jeni në vendin e duhur. Të detyrosh dashurinë është një e dhënë se diçka nuk është në rregull.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një mundësi e re profesionale mund t’ju japë sigurinë financiare që keni kërkuar. Megjithatë, mund të ketë diçka në lidhje me të që nuk ju pëlqen miqve tuaj. Ata mund të mendojnë se ju keni shitur dhe keni sakrifikuar shumë liri. Edhe pse gjykimi i tyre është ndoshta zhgënjyes, ju mund ta ushqeni problemin duke ndarë më shumë detaje sesa njerëzit vërtet duhet të dinë. Nëse jeni në konflikt nga brenda për ndryshimin, të tjerët mund ta shohin atë si një ftesë për të dhënë këshilla. Ndonjëherë është në rregull t’i mbani gjërat për vete!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ana e butë e besimeve tuaja për botën mund të shfaqet aktualisht. Kur hëna edukative në shenjën tuaj harmonizohet me Venusin e dashur në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, ju mund të vendosni një rrotullim më të butë se zakonisht në pikëpamjet tuaja politike ose shpirtërore. Jo të gjithë do ta marrin domosdoshmërisht mirë këtë. Shifrat e autoritetit nga ana juaj ka të ngjarë të mbrojnë një qasje më të ashpër. Shikoni se si jeni pritur jashtë komunitetit ku banoni normalisht, megjithatë – ka vlerë të largoheni nga dhoma e jehonës.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund t’ju duhet pak kohë vetëm për të zgjidhur çdo gjë intensive në mendjen tuaj tani. Edhe pse përpjekja për t’i dhënë kuptim intelektualisht ka vlerë, kjo qasje ka kufizimet e saj. Përshtypja intuitive që merrni për një situatë konfuze ndoshta duhet të analizohet plotësisht, edhe nëse nuk mund të vendosni saktësisht pse. Besimi në gjykimin tuaj mund të jetë një perspektivë frikësuese, sepse nuk ka asnjë tjetër për të fajësuar për ndonjë gabim. Të pretendosh këtë përgjegjësi ende ia vlen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndërtimi i lidhjeve më të forta në komunitetin tuaj është aktualisht i mundur. Sapo Hëna perceptuese në sektorin tuaj shoqëror të angazhohet me Venusin e ëmbël në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, do të keni aftësinë të identifikoni një të njohur që dëshironi të njihni më mirë. Megjithatë, ndryshimi i kufijve me të cilët jeni mësuar me këtë person mund të jetë një ndryshim më i madh nga sa prisni. Përpiquni të përmbaheni që të mos ndani shumë informacione private shumë shpejt – ka shumë kohë për një qasje më të matur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vëmendja juaj ndaj detajeve ka të ngjarë të vlerësohet më shumë se zakonisht. Ju mund të falënderoni Hënën e vëmendshme në sektorin tuaj të autoritetit dhe Venusin estetik në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse për këtë, pasi ato po nxjerrin në pah punën tuaj të palodhur në sytë e një personi me pushtet. Kur nuk mund të përzieni më në sfond, mund t’ju duhet të përballeni me ndjenjat tuaja më komplekse për një individ që tani po ndërvepron drejtpërdrejt me ju. Ka vend për të rikonfiguruar dinamikën tuaj me ta, ndaj shfrytëzojeni këtë mundësi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të keni nevojë të bëni një kilometër shtesë për t’u argëtuar. Falë Hënës në sektorin tuaj të aventurës që thërret Venusin e përqendruar te kënaqësia në shtëpinë tuaj të 5-të lozonjare, ndoshta jeni të tërhequr për të provuar diçka të re. Megjithëse përgjegjësitë tuaja në dukje mund t’ju pengojnë të bëni ndonjë gjë joserioze, edhe një detyrë e thjeshtë në një pjesë të qytetit që nuk e vizitoni shumë shpesh duhet të japë një motiv gjallërues. Frymëzimi i freskët përfundimisht do t’ju japë më shumë energji për të përmbushur qëllimet tuaja, kështu që bëni përpjekje për ta arritur atë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ruajtja e një ambienti të rehatshëm në shtëpi mund t’i inkurajojë njerëzit përreth jush të hapen në këtë kohë. Jo gjithçka që ata thonë do të jetë domosdoshmërisht e lehtë për t’u dëgjuar. Mund të ndiheni të lënduar kur mësoni se diçka që keni bërë ka pasur një efekt negativ te një person tjetër, veçanërisht nëse keni vepruar me qëllime të mira. Në anën pozitive, zbulimi i kësaj ju jep mundësinë për të përmirësuar gjërat në vijim. Përpiquni të zbuloni, në një nivel praktik, se si do të dukej një qasje më e mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Biseda e ëmbël mund të ushqejë një marrëdhënie të rëndësishme aktuale tuajën. Mund të jetë e vështirë të shmangësh rrëmbimin e plotë, por nuk dëshiron të dëmtosh një moment vërtet të veçantë duke premtuar gjëra që nuk mund t’i realizosh. Qëndroni të vetëdijshëm për çdo ndjenjë pasigurie që lind brenda jush, pasi ato mund t’ju tundojnë të ekzagjeroni. Mjafton ajo që keni për të ofruar ashtu siç jeni! Shprehuni sinqerisht – të qenit pak i ashpër rreth skajeve ju bën edhe më simpatik.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shpenzimi i parave shtesë për të lehtësuar rutinën tuaj të përditshme mund t’ja vlejë tani. Disa nga njerëzit në jetën tuaj mund të mos e shohin situatën në të njëjtën mënyrë! Debati me ta për përgjigjen objektivisht të saktë do t’ju prishë kënaqësinë e zgjidhjes suaj të re. Në vend që të futeni në një debat, përpiquni t’i rregulloni gjërat në mënyrë që secili person të ketë më shumë hapësirë për të ndjekur preferencat e veta pa ua imponuar ato të tjerëve. Rehatia juaj ka rëndësi – dhe po ashtu edhe e tyre.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju jeni një vepër kozmike e artit, Peshqit! Lëreni Hënën në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese dhe Venusin tërheqës në shenjën tuaj të punojnë së bashku, duke ju frymëzuar që t’i shtoni pamjes suaj copa të veçanta dhunti. Është e besueshme që disa zbukurime që po shqyrtoni do t’i bëjnë njerëzit të bëjnë supozime të gabuara për statusin tuaj financiar. Edhe pse mund t’i përdorni fjalët tuaja për t’u thënë të tjerëve atë që vërtet dëshironi që ata të dinë, lirimi i ndjenjës tuaj të përgjegjësisë për çdo gjë që ata mendojnë në fund të fundit mund të jetë më e kënaqshme.

Burimi: Tarot